POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [05.09.2009, 07:47:00] • Świnoujście

Budki szpecą centrum

Budki szpecą centrum

fot. Sławomir Ryfczyński

- Plac w samym środku miasta. Sadzi się tam piękne kwiaty i krzewy, podczas Świąt Bożego Narodzenia ozdabia a tuż obok stoją stare, odrapane i pozamykane na cztery spusty budy – tak o placu Wolności pisze jeden z naszych Czytelników.

Chodzi konkretnie o dwie budki, jakie są między kioskiem z gazetami a punktem gdzie sprzedaje się kurczaki z rożna.

- Te ostatnie też nie są zbyt estetyczne – pisze nasz Czytelnik. – Domyślam się jednak, że właściciele dzierżawią grunt, więc nie chcą stawiać niczego na stałe. Nie zmienia to jednak faktu, że widok nie jest zachwycający.

Jak wiemy plac Wolności ma być przebudowany. Remont wiąże się z dużą inwestycją stworzenia śródmieścia i strefy dla pieszych. Ma ona przebiegać między innymi w tym miejscu.

- Mam nadzieję, że do tego czasu budki znikną, albo zostaną zamienione w ładne punkty gastronomiczne z letnimi ogródkami – tłumaczy nasz Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 120, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 120

Dexter • Środa [23.08.2023, 13:21:33] • [IP: 188.147.8.**]

Czy postanowienie o ogłoszeniu upadłości jest natychmiast wykonalne? I'm extremely impressed together with your writing talents and also with the structure in your blog. Is that this a paid subject or did you modify it your self? Either way stay up the nice quality writing, it's rare to peer a nice weblog like this one today.. Ile trwa upadłość w Niemczech?

Gość • Sobota [12.09.2009, 01:25:47] • [IP: 85.176.146.***]

Odnowic i sprzedac napewno znajda sie chetni w centrum zawsze ruch ;]

Gość • Wtorek [08.09.2009, 08:14:43] • [IP: 83.31.191.***]

Nieuczciwi urzędnicy szpecą to miasto najbardziej.

Gość • Wtorek [08.09.2009, 07:33:56] • [IP: 88.156.233.***]

konkurencja nie bąc swinią nie podoba ci się ten widok da ci w prezencie klapy konskie

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 14:33:02] • [IP: 95.49.170.**]

KINO !!

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 11:27:59] • [IP: 93.94.188.***]

Ktoś? przecież wszystkie wróbelki ćwierkały wtedy że to ponton miał kupić, ale za pół ceny, więc nie startował w przetargu.

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 07:36:39] • [IP: 83.21.122.**]

A ja myślę, że ktoś sobie przygotował wtedy te trzy nieruchomości do kupna (Pl. Słowiański 13-kino, 14-gdzie były redakcje Wyspiarzy i 15 - NAROŻNIK ) , a jedną z nich kupił Tyszkiewicz, co do dzisiaj się nie podoba komuś. Czy nie zastanawia Was dlaczego tylko " wybrańcy " budują a ludzie spoza układu nie ?

Gość • Poniedziałek [07.09.2009, 00:00:50] • [IP: 83.21.125.**]

Nieszczęścia tego miasta naprawdę są, ale usadowione w całkiem innych miejscach.

Gość • Niedziela [06.09.2009, 22:38:23] • [IP: 77.112.60.**]

to jest centrum miasta-zgroza!! Lepiej w latach 60-tych prezentowała się knajpa w tym miejscu!! Wielkim nieszczęściem dla większosci mieszkanców była sprzedaż działki w centrum Państwu T.

Gość • Niedziela [06.09.2009, 22:18:32] • [IP: 92.42.115.***]

ja jako wasz czytelnik zwracam sie z duzym problemem jakims jest iswinoujscie.pl. na owym portalu pisze sie rozne bzdury pod redakcja nieodpowiednich osob. ogolnie owy portal strasznie mi przeszkadza i razi mnie jego glupota...jest pelen reklam i glupich" wydarzen". ogolnie stek bzdur i niepotrzebnie zajmuje miejsce w internecie. mama nadzieje, ze po waszej interwencji wszystko sie zmieni. pzdr...

Gość • Niedziela [06.09.2009, 21:08:01] • [IP: 95.49.175.***]

Zburzyć wszystkie samowole w mieście.

smb • Niedziela [06.09.2009, 19:54:57] • [IP: 80.245.184.**]

zale miasto niech zburza

Janusz • Niedziela [06.09.2009, 17:38:56] • [IP: 83.31.205.**]

Miasto nam pięknieje!

Gość • Niedziela [06.09.2009, 16:14:55] • [IP: 95.49.168.***]

A o rozsypujący się balkon na Armii Krajowej pytajcie radnego Pomieczyńskiego, bo on jest w tej wspólnocie, a o rozsypujący się most w Karsiborzu pytajcie radnego Merchelskiego !!

Gość • Niedziela [06.09.2009, 15:43:58] • [IP: 92.42.119.***]

O te budy pytajcie radnego Tyszkiewicza, bo to są jego budy.

Gość • Niedziela [06.09.2009, 15:23:09] • [IP: 90.227.170.**]

Gość • Niedziela [06.09.2009, 14:03] • [IP: 95.41.63.**] Wedlug ciebie wszyscy brzydale tez powinni zniknac z ulicy? Faszysta jestes i tyle! Jak i brzydki tak i ladny ma prawo bytu...

Gość • Niedziela [06.09.2009, 14:45:38] • [IP: 80.245.179.***]

Niektórzy nazywają to pudrowaniem syfilisa.

Gość • Niedziela [06.09.2009, 14:32:48] • [IP: 93.94.184.***]

pomalować na jeden kolor i będą ładne. Przynajmniej zasłaniają ten zasyfiały budynek

Gość • Niedziela [06.09.2009, 14:03:34] • [IP: 95.41.63.**]

nie chodzi o to czy te budy stoja legalnie czy nielegalnie, ale o ich wyglad i estetyke to przeciez nie busz tylko centrum

Gość • Niedziela [06.09.2009, 13:53:16] • [IP: 80.245.179.***]

Podejście do estetyki to jeden z elementów kultury. Ta sprawa i przyzwolenie niektórych pokazują czy bliżej nam do wschodu czy zachodu Europy.

Gość • Niedziela [06.09.2009, 13:24:27] • [IP: 90.227.173.*]

A ten czytelnik, to chyba faszysta. Budy nie budy, stoja tam legalnie i koniec tematu...

Gość • Niedziela [06.09.2009, 13:03:21] • [IP: 93.94.188.***]

No fakt, budynek cechu to chyba najbrzydsza budowla w mieście, ale bez stresu, słyszałem że dzidzi ma już plan żeby go zburzyć i zrobić ładny pasarz handlowy przez działkę po kinie.

Esteta • Niedziela [06.09.2009, 08:17:34] • [IP: 83.31.187.***]

A jak dla mnie, to nie podobają mi się budynki stawiane teraz na terenie, po byłym Ruskim Stadionie i wszystkie budynki wybudowane po latach '70.(Nie dotyczy niektórych prywatnych posesji).

Gość • Niedziela [06.09.2009, 04:13:06] • [IP: 80.245.189.***]

"poztawiam"Ci" trzy na szynach" za ortografię

Gość • Niedziela [06.09.2009, 01:03:55] • [IP: 83.31.202.*]

A mi się nie podoba budynek cechu w którym jest zakład fotograficzny, uważam że ten komunistyczny klocek też powinno się zburzyć i poztawić jakiś ładny.

Oglądasz 1-25 z 120
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■