POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [31.08.2009, 18:32:22] • Świnoujście

Kolejna stłuczka. Niemiecki kierowca wymusił pierwszeństwo

Kolejna stłuczka. Niemiecki kierowca wymusił pierwszeństwo

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemieccy kierowcy mają problem z poruszaniem się po polskich skrzyżowaniach. Są przyzwyczajeni do reguł panujących w Niemczech.

To kolejna stłuczka spowodowana przez kierowcę z Niemiec. Tym razem kierujący samochodem marki Volvo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu po ulicy Staszica pojazdowi. Wyjechał z ulicy Rybaki wprost pod nadjeżdżające z lewej strony auto.

Kolejna stłuczka. Niemiecki kierowca wymusił pierwszeństwo

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemieccy kierowcy mają problem z poruszaniem się po polskich drogach. Przypomnijmy, że w Niemczech na większości skrzyżowań obowiązuje zasada pierwszeństwa dla pojazdów jadących z prawej strony. W Polsce natomiast pierwszeństwo regulują żółte trójkąty A7 "Ustąp pierwszeństwa". Widząc samochód dojeżdżający do skrzyżowania zachowajmy zasadę ograniczenia zaufania. Uchroni nas to od niepotrzebnej wizyty u lakiernika.


komentarzy: 79, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 79

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 20:57:44] • [IP: 92.42.117.***]

A czy na ulicy staszica jest znak ze ma sie pierwszenstwo ?? bo ja na paru ulicach zauwazylem ze nie ma znaku z pierwszenstwem przejazdu, ale za to na bocznych uliczkach jest ustap

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 20:52:01] • [IP: 217.97.193.***]

my się zwyczajnie nie szanujemy, naprawdę trochę honoru zastanówcie się co by było gdybyśmy tak jeździli po Albeku albo innych mieścinkach po niemieckiej stronie!!

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 20:49:48] • [IP: 195.117.222.***]

bo to święte krowy, kierunkowskazów też nie używają - dzisiaj grupa konnych niemców jeździła po centrum - konie srały a Polak posprząta - karać ich 100 metrów od granicy niech się uczą - ja czekam aby się podłożyć któremuś ale jak do tej pory nie w ten bok celują co bym chciał

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 20:41:17] • [IP: 92.42.118.***]

takie sytuacje mam prawie codziennie - tylko wychodze bez stłuczek, niemcy sa beznadziejni na drodze.

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 20:38:03] • [IP: 92.42.112.***]

kurde a ja od dawna poluję na niemca bo mam przód do zrobienia a ich ubezpieczalnie lepiej płacą

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 20:32:07] • [IP: 80.245.179.**]

[IP: 83.21.19.***] Oni przynajmniej się zatrzymują... nie tak jak 99% polskich kierowców...

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 20:24:15] • [IP: 92.42.115.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 20:22:46] • [IP: 80.245.187.**]

Jestem pewna że gdyby tylu polaków uczesniczyło w tylu stłuczkach w jakim kolwiek miescie przygranicznym. To policja niemiecka by nas tak przetrzepała że wszyscy byśmy sie szybko nauczyli. A niemcy co ile już jak weszliśmy do szentgen a oni dalej jezdza po mieście bez światał a nasza policja dalej głucha i ślepa na to.

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 20:15:05] • [IP: 217.97.193.**]

Co za bzdura, znaki są chyba międzynarodowe, no ale cóż taki szfab, to do czołgu przyzwyczajony i wszystko inne tratuje, pozniej po słuznie w wermachcie siada do volvo i jedzie do polski. Won szfaby z POLSKI jak jezdzic nie umiecie.

Wujek dobra rada • Poniedziałek [31.08.2009, 19:49:01] • [IP: 92.42.112.***]

są u nas !!

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 19:42:29] • [IP: 217.97.199.**]

Przeciez to Polak jest. Jakie bzdury.

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 19:36:07] • [IP: 92.42.117.***]

jezdzilem dzisiaj troche po niemczech i zauwazylem ze u siebie jezdza tak samo jak u nas ! jak ofermy !

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 19:33:58] • [IP: 80.245.190.**]

ktos zareaguje jak pol Swinoujscia wytluka :P

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 19:26:37] • [IP: 83.21.19.***]

popieram!!

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 19:25:53] • [IP: 93.94.188.***]

moze by tak zrobic protest i tez jezdzic bez swiateł?

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 19:12:05] • [IP: 89.108.209.**]

a może by tak dać któremuś z liścia po twarzy tak żeby śladu nie było, to by się nauczyli jeden z drugim

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 19:11:09] • [IP: 83.21.19.***]

Może wreszcie policja ruszy jaja i zacznie ich traktować jak użytkowników polskich dróg a nie jak panów szos!!Jeżdżę dużo po Świnoujściu i szlak mnie trafia jak jeździ rasa panów!!Szlak mnie trafia!!Nas w Niemczech każe się mandatami za byle co, a nasza policja nie robi nic.Niemiec jedzie 20 km/h przez całe miasto a zanim 30 aut i co...nic!!Wściekaj się polaku!!

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 19:09:08] • [IP: 95.129.226.***]

taka prawda..jezdza jak chca i gdzie chca, nie żaluje ich wogole, patzrec na znaki Helmuty!!

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 19:04:33] • [IP: 80.245.187.***]

a ja mam maske i drzwi do lakierowania za kase swoją mi się nie opłaca:D

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 18:58:52] • [IP: 213.192.67.***]

zgadzam sie z komentarzami. niemcy po polskich drogach jezdza jak paniska, nie zwracaja uwagi na nic. oni tez maja podobne trojkaty w niemczech wiec nie rozumiem glupiej aluzji autora tekstu. a polskim kierowca zycze tylko zeby jak najbardziej naciagali niemcow lub ich biura ubezpieczeniowe na jak najwieksze odszkodowania. SZEROKIEJ DROGI

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 18:55:51] • [IP: 77.255.131.***]

Mają Problem?? Na Znakach sie nie znają :) Niemry

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 18:54:56] • [IP: 84.136.128.**]

Jeszcze jeden cytat:" Wybaczmy Helmutom braki edukacji" Sprobowalbys zrobic prawo jazdy w Niemczech. Kto nie zdaje w Niemczech jedzie do Czech lub do Polski i prawo jazdy pewne. Jak nie zdane to kupione. Hehehe.

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 18:52:22] • [IP: 93.94.188.***]

jezdza bez swiateł, pod prąd zupelnie bezkarnie

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 18:51:10] • [IP: 93.94.188.***]

ja na autobahnie jade zgodnie z przepisami no moze czasem do 140-150 km/h szkoda paliwa

Gość • Poniedziałek [31.08.2009, 18:49:25] • [IP: 84.136.128.**]

Cytat: " Wypada sie nauczyc zasad poruszania sie po drogach kraju, zanim sie do niego wjedzie" Na pewno tak. Nie chcialbys jednak widziec i przezyc co wyprawiaja polscy kierowcy na niemieckich autostradach. Ciarki przechodza. Zachowuja sie tak jakby egzaminu na prawo jazdy nie zdali a jedynie za nie zaplacili. Moze to i prawda ?

Oglądasz 51-75 z 79
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■