POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [31.08.2009, 18:32:22] • Świnoujście

Kolejna stłuczka. Niemiecki kierowca wymusił pierwszeństwo

Kolejna stłuczka. Niemiecki kierowca wymusił pierwszeństwo

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemieccy kierowcy mają problem z poruszaniem się po polskich skrzyżowaniach. Są przyzwyczajeni do reguł panujących w Niemczech.

To kolejna stłuczka spowodowana przez kierowcę z Niemiec. Tym razem kierujący samochodem marki Volvo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu po ulicy Staszica pojazdowi. Wyjechał z ulicy Rybaki wprost pod nadjeżdżające z lewej strony auto.

Kolejna stłuczka. Niemiecki kierowca wymusił pierwszeństwo

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemieccy kierowcy mają problem z poruszaniem się po polskich drogach. Przypomnijmy, że w Niemczech na większości skrzyżowań obowiązuje zasada pierwszeństwa dla pojazdów jadących z prawej strony. W Polsce natomiast pierwszeństwo regulują żółte trójkąty A7 "Ustąp pierwszeństwa". Widząc samochód dojeżdżający do skrzyżowania zachowajmy zasadę ograniczenia zaufania. Uchroni nas to od niepotrzebnej wizyty u lakiernika.


komentarzy: 79, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 79

Gość • Sobota [12.09.2009, 01:31:18] • [IP: 85.176.146.***]

W polsce ludzie nie umia jezdzic i tyle mysla ze kazdy ma pierwszenstwo i niby niemeic wymusil a tak naprawde niemiec mial pierwszenstwo a nie on takie te * polskie realia

Gość • Wtorek [08.09.2009, 00:53:03] • [IP: 217.97.199.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

401 • Środa [02.09.2009, 18:07:05] • [IP: 91.94.1.***]

niech wreszcie policja weźmie się za tych niemcow. panowie policjanci nie wstydźcie się ich, sprawa ze światłami to juz śmiech na sali. nie raz widziałem jak radiowóz mija niemca bez świateł i nic nie robią, jak by nie widzieli. przesadzona jest ta nasza policja.

Drops • Wtorek [01.09.2009, 23:58:20] • [IP: 195.117.222.*]

Nie znaja nasi policjanci z drogowki niemieckiego? Ich strata! Jak polak blaga o nizszy mandat, to policja zaslania sie taryfikatorem. No to niech przetlumacza caly taryfikator na * i wreczaja razem z mandatem kupon" za co". Uwazam ze nawet gluchoniemy sobie w tym przypadku poradzi :-))

Gość • Wtorek [01.09.2009, 16:53:41] • [IP: 95.129.226.**]

juz chyba nie ma osoby ktorej by niewkurzalo to ze niemieccy kierowcy sa bezkarni w Swinoujsciu...policja woli scigac malolatow pijacych piwo po krzakach:) bo im mozna dac w lep a niemcowi nie:) to co za przyjemnosc go zatrzymac nie?:D JP

Gość • Wtorek [01.09.2009, 16:25:51] • [IP: 80.245.186.**]

nasza policja sie nie wezmie do pracy bo nie potrafi sie z niemcami dogadac i maja to gdzies najlepiej nas karac a niemcy neich sobie jezdza bes swiatel blokuja ulice karsiborska bo stacje benzynowe sa pelne po co ich karac niemcy nie potrafia jezdzic i nigdy sie u nas nie naucza jezdzic. ...

Gość • Wtorek [01.09.2009, 15:27:54] • [IP: 80.54.123.***]

to już się robi śmieszne, czas najwyższy zacząć karać gości za nieprzestrzeganie przepisów. Niemiecka policja nie wysila sie na tłumaczenie. Mówi owszem po niemiecku co zrobiłeś źle, wypisuje w miedzyczasie mandat i nie ma zmiłuj !! Czy nasza Policja weźmie się w końcu do pracy ?

Gość • Wtorek [01.09.2009, 13:33:55] • [IP: 80.54.123.***]

Ja widziałem jak nasz policjant zatrzymał niemca coś tam tylko mu powiedział a niemiec odwrócił się do niego plecami, a potem pogroził mu palcem, a nasz policjant potulnie wsiadł do radiowozu i odjechał

Gość • Wtorek [01.09.2009, 13:28:48] • [IP: 195.117.222.***]

Niech sie gamonie ucza polskich przepisów.To nie Niemcy Tu jest POLSKA. Przejawem ich lekcewazenia jest jazda bez świateł, a na granicy stoi wielkiznak a raczej tablia ze swiatła u nas cała dobę> Ale zlewaja to bo sa u :siebie" Ja we własnym kraju musze pamietac o swiatłacha NIEMCY maja to w D...e. I co z tym zrobi nasza policja NIC...lepiej zdybac rowerzystę jadacego z dzialki. Co robi straż miejska, poza wożeniem tyłko w samochodzie i braniem pieniędzy z podatków ciezko pracyjących ludzi

Gość • Wtorek [01.09.2009, 12:58:26] • [IP: 80.54.123.**]

08:53] • [IP: 88.156.232.***]: ej, ta treść jest obraźliwa !! Gdzie jest ADMIN ??

Gość • Wtorek [01.09.2009, 11:51:04] • [IP: 92.42.112.***]

Jak w Niemczech tak i w innych krajach nie spotkałem się by Policja wysilała się z tłumaczeniem przewinienia w obcym języku . Wlepia mandat jak podpadłeś bez dyskusji chyba że znasz język to możesz coś zarobić, a jak nie znasz to na pewno zapłacisz i to nie mało. Jadąc do innego kraju to kierowca ma znać przepisy obowiązujące w danym Kraju nie ma zmiłuj. Niemcy jako Rasa" Panów" mogą robić co chcą w Polsce, na prowincji.

Gość • Wtorek [01.09.2009, 11:27:06] • [IP: 195.117.222.***]

wiecej policji? a widziales zeby zatrzymnali niemca?:D hehe nie bardzo bo niepotrafia gadac z nimi przecież. najlepsze sa sytuacje jak zatrzymuja polaka za swiatla a za nim jedzie niemiec to pan policjant macha do niego i pokazuje zeby właczył. żenada

Gość • Wtorek [01.09.2009, 11:05:48] • [IP: 195.117.222.***]

Przy takim tłoku jaki jest w naszym mieście, to nic dziwnego i tak mamy niewiele stłuczek.Jeżdżąc w koło w poszukiwaniu miejsca postojowego, nie jednemu zakręci się w głowie.

Gość • Wtorek [01.09.2009, 10:46:12] • [IP: 80.54.123.**]

* już na zdjęciu pomaga Panu założyć zderzak za jakieś 500 zł, ciekawe skąd wiedział że właśnie tam była stłuczka? Pewnie od kolegów policjantów. ...

Gość • Wtorek [01.09.2009, 10:36:17] • [IP: 80.245.190.**]

A nie lepiej przyjąć zasadę -" pijany, to winny" -" Polak to winny".Super sprawa dla policji, problem z głowy bo z Polakiem się dogada a z Niemcem... musieliby zacząć chodzić do szkoły - najlepiej do podstawowej z nauką języka niemieckiego, a to już problem.

Gość • Wtorek [01.09.2009, 10:26:27] • [IP: 78.131.222.**]

A CO ROBI ŚWINOUJSKA POLICJA ORAZ STRAŻ MIEJSKA ? NIC BO BOJĄ SIĘ ODEZWAĆ DO NIEMCA.

Gość • Wtorek [01.09.2009, 10:05:48] • [IP: 88.156.234.***]

I jeszcze jedno - w Niemczech tez sa znaki - ustap ierszenstwa, stop czy ulica jednokierunkowa(ten znak to nawet moze byc dla obcokrajowca dosc skomplikowany) - wiec chyba potrafia je rozpoznac ci" najlepsi kierowcy".

Gość • Wtorek [01.09.2009, 10:02:13] • [IP: 88.156.234.***]

Zamknac granice dla samochodow! Strach wyjechac na ulice miasta po ktorych kraza niemieckie matoly! Do Policji - wiecej patroli i mandatow dla rozpanoszonych, nieprzestrzegajacych przepisow Niemcow!

Gość • Wtorek [01.09.2009, 08:53:29] • [IP: 88.156.232.***]

niemiecki narod to jedna wielka porazka oni niepowinni wyruszac nigdzie z poza swojego podworka. to sa totalne balwany wychodzace z zalozenia ze majac troche grosza przy dupie moga wszystko a tak niestety nie jest. najgorsze jest w tym ze swinoujska policja potrafi tylko lapac polakow zalosne

Gość • Wtorek [01.09.2009, 08:47:25] • [IP: 217.97.199.*]

chcieliscie Uni to macie, teraz obowiązują przepisy uni europejskiej a nasze sa na drugim miejscu, nie widzicie co się dzieje ze stocznią szczecinską herr Tusek pyta się niemieckiej komisarz starej rury czy może sprzedać [polska stocznie?dlatego niemcy jeżdżą jak u siebie?a co może zrobić policja, zaden mandat dla nich nie może skutkowac prawnie byle jaki adwokat z niemiec to udowodni, zal tak pisać ale taka jest prawda

Gość • Wtorek [01.09.2009, 07:46:43] • [IP: 217.97.193.***]

Balddi, uważaj, bo jeszcze oskarżą Cię o obrażanie funkcjonariuszy na służbie!

Gość • Wtorek [01.09.2009, 07:12:21] • [IP: 217.97.193.***]

Na Litwie chętnie biorą w łapę, trzeba było zaoferować na pewno byłoby mniej.

Gość • Wtorek [01.09.2009, 07:02:02] • [IP: 80.245.186.**]

taaaaa bo niemcy mają amnestyjkę na światełka, parkowanie i jazde po mieście 20 na godzinę...

Gość • Wtorek [01.09.2009, 06:42:39] • [IP: 77.255.138.**]

Na Litwie gdzie litewski jezyk jest niezle skomplikowany tamtejszy policjant nie znajacy ni w ząb polskiego bez problemu wlepil mi mandat gotówkowy za przekroczenie predkosci

Gość • Wtorek [01.09.2009, 02:12:50] • [IP: 93.94.185.*]

* spać nie dadza;/

Oglądasz 1-25 z 79
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■