POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [29.08.2009, 07:46:13] • Świnoujście

Wizyta gości z Niemiec w Schronisku. Zobacz film!

Wizyta gości z Niemiec w Schronisku. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W dniu 27.08.09 niemiecka organizacja pomagająca zwierzętom odwiedziła Schronisko Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu i przekazała dla schroniska wspaniałe dary - w podziękowaniu za opiekę nad zabłąkanym niemieckim psem.

Podobnie jak inne zabłąkane zwierzęta domowe, pies o imieniu Aron trafił do świnoujskiego schroniska. Okazało się jednak, że Aron nie rozumie po polsku, za to reaguje na komendy wydawane w języku niemieckim. Po nawiązaniu kontaktu z niemiecką organizacją, której zadaniem jest niesienie pomocy potrzebującym zwierzętom, pies został zabrany do Niemiec.



Podczas pierwszej wizyty goście z Niemiec byli mile zaskoczeni tym, jak dobre warunki bytowe mają bezdomne zwierzęta w świnoujskim schronisku. Najlepszym przykładem na to był Aron, który trafił do schroniska wychudzony i brudny, a wychodził czysty i szczęśliwy.

W podzięce za trud i starania, jakie Schronisko w Świnoujściu włożyło w opiekę nad psem niemiecka organizacja zorganizowała zbiórkę darów.

Wizyta gości z Niemiec w Schronisku. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dary zostały przywiezione do schroniska w dniu 27.08.09 przez Katarzynę Bergau, która jako pierwsza zaangażowała się w sprawę psa Arona, zorganizowała jego powrót do Niemiec i zainicjowała akcję zbierania darów. Towarzysząca jej podczas wizyty Stefanie Lindau, przedstawicielka niemieckiej organizacji działającej na rzecz zwierząt, była w Polsce pierwszy raz i z zainteresowaniem wymieniała doświadczenia z zakresu opieki i pomocy bezdomnym zwierzętom.

Wizyta gości z Niemiec w Schronisku. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Na zakończenie wyraziła chęć zapoczątkowania trwałej współpracy pomiędzy jej organizacją a Schroniskiem w Świnoujściu, dzięki czemu obie organizacje będą mogły skuteczniej nieść pomoc potrzebującym zwierzętom.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 45, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-45 z 45

Gość • Sobota [29.08.2009, 10:43:12] • [IP: 195.117.222.*]

ktos kto czyni dobro nie potrzebuje rozgłsu i kamer a tu wszystko pod publike.tak smo bylo myło z małą gabrysią, ktora przywiozła dary dla schroniska.mamusia pomyślała, że wszystko już córuś ma to teraz przydałaby się reklama u zaprzyjaznionego fotoreportera

Gość • Sobota [29.08.2009, 10:38:31] • [IP: 77.255.207.**]

199... Dla mnie jesteś Ciołkiem :)

Komeryk • Sobota [29.08.2009, 10:36:27] • [IP: 80.245.183.***]

trlalala alalalal trlalalal lalallala

Gość • Sobota [29.08.2009, 10:15:14] • [IP: 95.129.224.***]

uważam, że to bardzo miłe z ich strony że pomagają zwierzakom z naszego schroniska:)

Gość • Sobota [29.08.2009, 10:11:44] • [IP: 212.160.162.**]

Nieodpowiedzialnym burakom-właścicielom psów jest łyso, że porzucone przez nich zwierzęta dostają od Niemców fajne prezenty i żarcie, a oni oni nie dostają nic, nawet Wyskasa na zagrychę.

Mollka • Sobota [29.08.2009, 10:08:42] • [IP: 217.97.199.***]

Az sie popłakałam jak to przeczytałam, piękny czyn...super naprawdę!Aby więcej takich akcji dla tych zwierzaczków.

Gość • Sobota [29.08.2009, 09:55:31] • [IP: 80.245.189.***]

183-nie bój się, nikt Cię nie zamorduje

Gość • Sobota [29.08.2009, 09:48:59] • [IP: 92.42.119.**]

a schabowe pewnie sam pożerasz :))) [IP: 80.245.183.***]

Gość • Sobota [29.08.2009, 09:40:56] • [IP: 80.245.183.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [29.08.2009, 09:38:38] • [IP: 88.156.233.***]

Przykre to mimo wszystko, we wszystkim pomagają nam Niemcy: stare samochody, stare tramwaje, stare czołgi, a i co się uda przyniesie pospulstwo z tzw wystawek z przed domów i ulic niemieckich miast i miasteczek.

kociara • Sobota [29.08.2009, 09:24:10] • [IP: 92.42.118.**]

Bardzo dobrze że tak się dzieje, może polskie bezdomne koty znajdą swoje miejsce oby tak dalej za co bardzo dziękuję.

Gość • Sobota [29.08.2009, 09:15:01] • [IP: 217.97.199.*]

207..co to za słowo" leprze" pewnie od Lepera?jesli miało byc lepsze! to tak sie klepie to słowo

Gość • Sobota [29.08.2009, 09:13:08] • [IP: 77.255.207.**]

Niemry chciał być leprze od Małych dziewczynek ktore za swoje kieszonkowe kupiły troche artykułów :) Jak TO NIEMIEC GORSZY OD POLAKA :)

Gość • Sobota [29.08.2009, 09:05:03] • [IP: 92.42.112.***]

Bardzo ładny gest! Tak trzymać!

Gość • Sobota [29.08.2009, 08:59:10] • [IP: 80.245.187.**]

A jak to sie stało że kamerka tam była. Jak ktoś chce naprawdę pomuc to nie potrzebuje żadnych rozgłosów. Tak jak wielu to robi i bedzie robic. A tu wielka sprawa bo paniusia z Niemiec az nie smaczne to nagranie:(

Gość • Sobota [29.08.2009, 08:52:49] • [IP: 93.94.188.***]

super!

Gość • Sobota [29.08.2009, 08:50:53] • [IP: 217.97.199.*]

Super, miło czytać takie rzeczy :)))

Karmin • Sobota [29.08.2009, 08:21:41] • [IP: 80.245.183.***]

Od razu widać przewagę intelektualną Niemiec nad Poljakami.

Gość • Sobota [29.08.2009, 08:03:02] • [IP: 95.129.226.**]

Dary zostały przywiezione do schroniska w dniu 27.08.09 przez Katarzynę Bergau, która jako pierwsza zaangażowała się w sprawę psa Arona----- no wlasnie Katrzynę a nie Helmuta, lub Hansa jakiegos:) bo niemiec by 1 eurosa nie dal...(pozdro dla pana wojciecha z niemiec)

Gość • Sobota [29.08.2009, 07:52:43] • [IP: 92.42.113.***]

I bardzo dobrze. Tak powinno być!

Oglądasz 26-45 z 45
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■