POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [26.08.2009, 01:48:58] • Świnoujście

FAMA nie słucha Świnoujścia czy Świnoujście FAMY?

FAMA nie słucha Świnoujścia czy Świnoujście FAMY?

fot. Sławomir Ryfczyński

Część akcji tegorocznego Festiwalu odbywa się na osiedlu przy ul. Konstytucji 3-go Maja i Matejki. Daleko od promenady, Muszli Koncertowej i centrum famowego życia – dawnego OFLAGu. W niedziele to właśnie na jednym z budynków dzisiejszego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, w którym mieszka większość uczestników Festiwalu zawisła niecodzienna „wystawa”, podsumowująca pierwszy tydzień interakcji z mieszkańcami.

Grupa Patefon urządziła niedzielne wieszanie prania - na majtkach, skarpetkach, biustonoszach, koszulkach pojawiły się zapisy wywiadów z mieszkańcami.

FAMA nie słucha Świnoujścia czy Świnoujście FAMY?

fot. Sławomir Ryfczyński

Famowicze pytali o Festiwal, badali otwartość Świnoujścian na propozycje różnorodnej współpracy, pytali o codzienność w Świnoujściu .... W efekcie powstał zapis akcji reporterskiej zaprezentowany pozostałym uczestnikom Festiwalu

FAMA nie słucha Świnoujścia czy Świnoujście FAMY?

fot. Sławomir Ryfczyński

„Ale co to jest FAMA? To co wy tu robicie to bez sensu wszystko”
Chłopak w dresie

„To co ma sens?”
Patefon

„Nic nie ma sensu.”
Chłopak w dresie

FAMA nie słucha Świnoujścia czy Świnoujście FAMY?

fot. Sławomir Ryfczyński

„Możemy pomóc pani w pracach domowych”
Patefon

„Nie, nie mam czasu bo mam jeszcze tyle sprzątania”
Pani z wózkiem

„Co się Panu najbardziej podoba na tym osiedlu?”
Patefon

„Dobrze.”
Waldek

FAMA nie słucha Świnoujścia czy Świnoujście FAMY?

fot. Sławomir Ryfczyński

Wśród reakcji mieszkańców nie brakowało skarg, że FAMA nie wychodzi do ludzi. Paradoksalnie na podobny problem zwracają uwagę sami famowicze.

FAMA nie słucha Świnoujścia czy Świnoujście FAMY?

fot. Sławomir Ryfczyński

Twierdzą, że równie często oni sami próbując zaprosić Świnoujścian do wspólnej zabawy, słyszą „Rozumiem pani entuzjazm, ale nie.”


komentarzy: 43, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-43 z 43

Gość • Środa [26.08.2009, 11:29:51] • [IP: 192.168.100.**]

o prosze to eMKA też narzeka? a może by cos pozytywnego o mieszkańcach? Fama była widoczna jak żyła od jakiegoś czasu trzeba sie było nieżle napocić aby ją spotkac a teraz to juz umarła - młoda eMKA niech pracuje na swój wizerunek a nie zaczyna od narzekania

Gość • Środa [26.08.2009, 11:05:21] • [IP: 195.117.222.***]

Fama, tyle się o tym mówi. Nigdy nie czułam specjalnie tej imprezy. Ale tak jak już kiedyś ktoś napisał. Fama nie jest dla świnoujścian.

Gość • Środa [26.08.2009, 10:56:04] • [IP: 213.192.99.***]

FAMA to historia. Już nie ma FAMY.

Gość • Środa [26.08.2009, 10:37:14] • [IP: 80.245.181.**]

To Fama już była? Hm. W takim razie nawet nie zauważyłem. Poza plakatami na mieście i standardowym szpanie w Centrali - nic na mieście nie było widać. Z roku na rok, coraz słabsze to wszystko.

Gość • Środa [26.08.2009, 09:53:00] • [IP: 217.97.193.**]

G... prawda teraz to zapraszają a jak część młodzieży z naszego miasteczka chciała wzorem dawnych czasów włączyć się do pracy przy Famie to Fama miała ich w dup.. Teraz szukają porozumienia z całym miastem i znowu robią to głupio. Najpierw ONI sami powiedzieli nam nie mamy czasu a teraz odwracają kota ogonem.

Gość • Środa [26.08.2009, 09:50:47] • [IP: 80.54.123.**]

Fama jast super, tylko obecni mieszkańcy Świnoujścia w większości nie ogarniają jej intelektualnie i mentalnie - forma przekazu jest zbyt skomplikowana dla ludzi pozbawionych zdolności abstrakcyjnego myślenia i zajętych wiecznym narzekaniem.

Pikaczu • Środa [26.08.2009, 09:35:41] • [IP: 217.97.193.***]

FAMA to taki przeżytek jak kioski ruchu, budki telefoniczne, kafejki internetowe, maszyny parowe i lampy naftowe. Konwencja była dobra jak w Polsce były dwa kanały telewizyjne, nie było internetu, pubów, przedsięwzieć komercyjnych i szołbiznesu.

Gość • Środa [26.08.2009, 08:56:50] • [IP: 217.97.199.*]

Kiedyś Fama promowawała artystow, przyjezdzały talenty, teraz rzadzi pieniądz i układ, nikt nie szuka talentów na jakiś" famach".

Gość • Środa [26.08.2009, 08:22:35] • [IP: 80.245.188.**]

Hihihihihihihiii...

Gość • Środa [26.08.2009, 08:21:14] • [IP: 80.245.188.**]

Ale malkontent też jest artystą, ponieważ za wszelką cenę stara się poprzez przekaz zwrócić uwagę na coś, i to właśnie robi w sposób który odpowiada jemu...No artyści malkontenci do przedstawienia wystąp...

Gość • Środa [26.08.2009, 08:15:28] • [IP: 80.245.188.**]

Artystą to jest każdy kto ma jakiś pomysł i go realizuje. Jest tylko kwestia w jakiej formie go realizuje, i to właśnie odróżnia artystę od normalnego zjadacza chleba. Oczywiście nie wszystkim się podaba forma przekazu i treść, no ale to jest właśnie sztuka a nie jedzenie choiciaż i jedzenie jest formą sztuki. Ale malkontenci tego nie zauważają...dlaczego ? bo są wiecznie niezadowolonymi malkontentami.

Gość • Środa [26.08.2009, 08:10:22] • [IP: 195.117.222.***]

Juz niech sobie dadza spokoj i ida kogos innego rozrywac. Fama to przezytek. Nie ma sie czym zachwycac.

Gość • Środa [26.08.2009, 07:31:12] • [IP: 80.245.186.**]

tak to jest jak ktoś uważa się za artystę a nim nie jest

Wujek dobra rada • Środa [26.08.2009, 07:25:03] • [IP: 92.42.112.***]

Fama to była kiedyś. ..znana z niekonwencjonalnych występów i zachowań była widziana i słyszana a teraz to pozostała tylko po niej fama!!

Gość • Środa [26.08.2009, 07:09:03] • [IP: 80.245.183.***]

Koncepcja famy mi się podoba, ale już nie w tym mieście. Organizatorzy famy powinni zdać sobie sprawę że takich rzeczy się tu już nie robi.

Mount R • Środa [26.08.2009, 05:39:10] • [IP: 80.245.189.***]

gdyby FAMA miała cycki i kretyński śmiech jak pewna hmm...piosenkarka to mieszkańcy byliby zainteresowani

Gość • Środa [26.08.2009, 02:55:43] • [IP: 174.142.104.**]

Eee, żmuras wraz z rudą wiatrówką są na pewno chętni do zabawy z famowiczami.

Brucki • Środa [26.08.2009, 02:53:57] • [IP: 217.97.199.*]

Ludzie, jesteście żałośni! Potraficie tylko narzekać! A Famowa grupa Patefon powinna jeszcze dobitniej wytknąć debilizm naszej mentalności! Czekaliście na to, żeby fama się pokazała i wyszła do ludzi! A Jak na to reagujecie?" nie mam czasu", " nie ma sensu", " za komuny było lepiej" ?!!

Oglądasz 26-43 z 43
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■