POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [27.08.2009, 08:50:02] • Świnoujście

PKP nie ma kasy biletowej na lewobrzeżu

PKP nie ma kasy biletowej na lewobrzeżu

fot. Sławomir Ryfczyński

Podróżni muszą przeprawić się promem, aby kupić wcześniej bilet na pociąg. Albo bezpośrednio przed odjazdem, z językiem na wierzchu dobiec do kasy, wyprzedzając po drodze innych.

-Dlaczego zniknęła kasa sprzedająca bilety na pociąg w lewobrzeżnej części miasta? - pytają turyści w emailach przesyłanych naszą skrzynkę redakcyjną. Warto przypomnieć, że przed laty funkcjonowało kilka takich punktów. Swego czasu PKP miało kasę przedsprzedaży przy obecnej ulicy Armii Krajowej, w pobliżu przeprawy promowej. Rezerwacją i sprzedażą biletów zajmowały się również oddziały Biura Podróży Orbis. Mało tego, kasy pojawiały się nawet w niektórych większych ośrodkach wypoczynkowych. Jak piszą czytelnicy, dziś nie ma już takiego miejsca. Dlaczego zniknęły? Czyżby sprzedaż biletów w letnim kurorcie i to jeszcze w szczycie sezonu nie opłacała się? Trudno w to uwierzyć. A może kolejowemu monopoliście nie zależy. Może działa na zasadzie, że Ci, którzy muszą i tak znajdą czas na wyprawę do kasy na dworcu PKP. Jeśli tak, to na pewno nie jest to najlepsza strategia marketingowa przewoźnika. A może brakuje tu także odrobiny troski o turystę ze strony miasta. Władze mają przecież w rękach instrumenty, które mogłyby zachęcić do utworzenia punktu rezerwacji i przedsprzedaży biletów. Takie działanie idealnie wpisało by się w strategię marketingu turystycznego Świnoujścia. Godziny stracone na wyprawę po bilet można przecież spożytkować na poznawanie miasta, korzystanie z jego atrakcji. A na tym zależeć powinno nam wszystkim, nie tylko przedstawicielom branży turystycznej... .

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 52, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 52

Gość • Czwartek [27.08.2009, 13:29:05] • [IP: 92.42.112.***]

Ostatnio podróżowałam PKP, moje odczucia: bilet na kuszetki, miejscówki czy wagon sypialny-do kupienia tyko w kasie PKP najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem.Inne bilety do kupienia bezpośrednio przed odjazdem, ale można spędzić w kolejce ponad pół godziny.Ktoś napisał, że trzeba dać konduktorowi w łapę-tu się nie zgodzę-trafiłam na bardzo miłego Pana, który sam zaproponował nam większy przedział sypialny bez dodatkowej opłaty (stał pusty).Szkoda, że nie można rezerwować biletów przez internet, byloby dużo prościej.Co ciekawe na samolot można a na pociąg nie:))

Gość • Czwartek [27.08.2009, 13:23:48] • [IP: 92.42.118.***]

Nie rozumiem planuję urlop w Świnoujściu to wiem w jakim okresie będę jak kupuję bilet do Świnoujścia to od razu kupuję powrotny na dany dzień jedno stanie w kasie i nie trzeba przepływać promami specjalnie po bilet należy tylko pamiętać żeby przeprawić się promem przedostatnim przed wyjazdem bo ostatnim można nie zdążyć.

Gość • Czwartek [27.08.2009, 13:10:51] • [IP: 80.245.186.**]

Gość • Czwartek [27.08.2009, 12:45] • [IP: 87.205.58.***] a powiedz mi ile osób po 60-tym roku zycia ma internet?

Gość • Czwartek [27.08.2009, 13:08:56] • [IP: 195.117.222.***]

ciekawe czy taki wsiór z warszawy ma kasę na każdym rogu. Kurcze na samolot tez nie moge kupić u mnie na wsi

Gość • Czwartek [27.08.2009, 13:08:53] • [IP: 93.94.191.***]

co za roznica lepiej chba ze jest przy pociagu na dworcu kasa niech rusza dupe ;) wystraczy przeplynac na warszowie jakos musza przeplywac promem zeby cos zalatwic niech swiete krowy z uznamu tez rusza 4 litery :)

Gość • Czwartek [27.08.2009, 13:06:42] • [IP: 212.160.172.**]

jak to niema kasy na pociąg a na 11-tego Listopada

Gość • Czwartek [27.08.2009, 12:45:45] • [IP: 87.205.58.***]

a neta od czego macie...nawet z domu nie trzeba wychodzić...bądż nie wyjeżdżać...

Gość • Czwartek [27.08.2009, 12:44:08] • [IP: 89.229.79.***]

Ale o która kasę autorom chodzi spółki PKP intercity czy Przewozów Regionalnych?

Gość • Czwartek [27.08.2009, 12:15:05] • [IP: 83.21.0.***]

NO I BARDZO DOBRZE NIECH SIE RUSZAJĄ.

Gość • Czwartek [27.08.2009, 12:07:35] • [IP: 80.245.187.***]

taaaa godziny trace...

Gość • Czwartek [27.08.2009, 12:05:26] • [IP: 83.21.144.**]

u kondzia jest drozej i to znacznie drozej..

Gość • Czwartek [27.08.2009, 11:28:30] • [IP: 92.42.117.***]

Przeciez mozna kupic bilet u konduktora

Gość • Czwartek [27.08.2009, 11:13:04] • [IP: 92.42.118.***]

do IP. 41 ZJesteś zwykłym chamskim burakiem... Nie interesuje nic prócz własnej *... masz bardzo krótki zakres widzenia... Patrzenie na własne wygody to nie wszystko...

Gość • Czwartek [27.08.2009, 11:10:05] • [IP: 217.97.199.*]

Gość • Czwartek [27.08.2009, 09:51] • [IP: 88.156.233.**] To wcale winne PKP, ze nie ma kasy, to jest ewidentna wina Żmurka!! ty czlowieku masz cos na bani zostaw tego żmurk w spokoju no dobra zrąbal pare inwestycji ale kasa pkp * się

Gość • Czwartek [27.08.2009, 11:05:20] • [IP: 83.21.41.**]

Peron jest na prawobrzeżu więc tam są kasy. Co mnie obchodzi, że ludzie z lewobrzeża narzekają, że nie mają kasy. To był ich wybór po której stronie Świny mieszkać. A w ogóle to co, nie można się przeprawić te 20min wcześniej ? jak im nie pasuje, to niech nie jeżdżą pociągami...turystów mam gdzieś. Trzeba było wybrać Międzyzdroje...

Gość • Czwartek [27.08.2009, 10:36:47] • [IP: 217.97.193.**]

moze oczywiscie wczesniej przyplynac promem ale kasy i tak w okresie wakacji sa otwarte od 9 godz!Kupn zwyklego biletu zajmuje co najmniej 25 stukniec w monitor, co to za oprogramowanie?Zenada!

Gość • Czwartek [27.08.2009, 10:19:25] • [IP: 80.245.185.**]

lub. ... biznes nie znosi próżni jest już etat dla konika ;-)

Gość • Czwartek [27.08.2009, 10:11:33] • [IP: 85.177.122.***]

to niech sobie ludzie wczesniej przeplywaja promem o te 20 min wczesniej to zdaza kupic bilet..

Gość • Czwartek [27.08.2009, 09:55:54] • [IP: 192.168.100.***]

Cieszmy sie że nam pociągów nie zabrali

Gość • Czwartek [27.08.2009, 09:51:23] • [IP: 88.156.233.**]

To wcale winne PKP, ze nie ma kasy, to jest ewidentna wina Żmurka!!

Gość • Czwartek [27.08.2009, 09:43:15] • [IP: 212.76.37.***]

Przez internet można kupić na: Ex, TLK i InterCity

Gość • Czwartek [27.08.2009, 09:41:38] • [IP: 77.113.224.**]

Cały system komputerowy funkcjonujący w PKP powinien zostać zmieniony. Ten, kto chce kupić kuszetkę na pociąg dalekobieżny, musi to zrobić 2 godziny przed odjazdem pociągu. Dla mnie jest to głupota. Często zdarza się, że podróżny, chcący kupić sypialny z miejscem na dole zostaje poinformowany o braku miejsc. Sytuacja zmienia się w pociągu. Okazuje się, że miejsce sypialne jest na dole. A co należy zrobić, aby jechać tak wygodnie?? Wystarczy dać konduktorowi minimum 20 zł łapówki.

Gość • Czwartek [27.08.2009, 09:34:39] • [IP: 77.113.224.**]

Brak kasy w lewobrzeżnej części, źle świadczy o władzach PKP. Poza tym na dworcu PKP w Świnoujściu siedzą kasjerki niedokształcone, wręcz głupie. Kupienie biletu na kolej zagraniczną np na trasę Szczecin - Amsterdam kiedyś stanowiło spory problem. Aby pozbyć się kłopotu obecnie kupno takiego biletu staje się wręcz niemożliwe.Zatem każdy kto wybiera się w podróż koleją za granicę najpierw musi udać się w podróż do kasy międzynarodowej, która znajduje się w Szczecinie.

Gość • Czwartek [27.08.2009, 09:28:56] • [IP: 80.245.182.***]

Bilety można kupić przez internet, ale tylko na pociągi Intercity. Pozatym Świnoujście to stacja początkowa, więc bilet można spokojnie kupić przed odjazdem, ewentualnie u konduktora.

Gość • Czwartek [27.08.2009, 09:27:54] • [IP: 83.21.157.**]

Jeżeli nie kasa to może chociaz jakis biletomat gdzieś przy promach

Oglądasz 26-50 z 52
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■