POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [27.08.2009, 03:21:34] • Świnoujście

Zniknie kamienica na rogu Piastowskiej i Piłsudskiego

Zniknie kamienica na rogu Piastowskiej i Piłsudskiego

fot. Sławomir Ryfczyński

Wyłoniono w drodze przetargu firmę, która rozbierze kamienicę w centrum miasta. Na jesień zabudowania znikną z powierzchni ziemi, a atrakcyjny teren zostanie wystawiony na przetarg.

Od kilku miesięcy kamienica była stopniowo wysiedlana. Także sklepikarze, którzy mieli tam swoje sklepy i lokale usługowe wyprowadzili się. Budynek jest teraz opuszczony. Miasto podpisało umowę z firmą Transtol, zajmującej się wyburzeniami. Firma rozbierze zabudowania w kwartale ulic Piastowskiej i Piłsudskiego najpóźniej do listopada.
Oczyszczony teren zostanie prawdopodobnie wystawiony na przetarg. To bardzo atrakcyjna działka położona przy głównej ulicy prowadzącej nad morze. Z chętnymi na jej zakup nie powinno być problemu. Miejsce idealnie nadaje się pod zabudowę mieszkalno - usługową.


komentarzy: 58, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 58

Gość • Czwartek [27.08.2009, 14:52:31] • [IP: 217.97.199.*]

trochę 181..ma rację..stare budynki maja swój styl, potrzebna tylko renowacja, zgadzam się, że potrzene jest poszezenie skrzyzowania, natomiast szkaradzienstwa typu..bloki..w ktorych niestety jesteśmy skazani mieszkać czy kubistycznwe potworki z promenady, nie mogą być budowane i zaszpecać miasto jak te przy róg chrobrego i Września

Gość • Czwartek [27.08.2009, 13:44:52] • [IP: 192.168.100.***]

do gościa z 13.13: Chyba Ci słoneczko przegrzało biedną główkę!

Gość • Czwartek [27.08.2009, 13:13:35] • [IP: 80.245.181.**]

Najlepiej niszczyć kamienice i stawiać na tym okropne apartamentowce. Komuna pełną gębą. Za Bieruta i Gomułki tak się robiło, że zabytki zamieniano na bloki. Więc nasz prezydent z PZPRu nadal ciągnie politykę swoich dawnych poprzedników. Brawo panie Prezydencie! Niech żyje socjalizm i Polska Zjednoczona Partia Robotnicza!

Gość • Czwartek [27.08.2009, 12:56:00] • [IP: 80.54.123.***]

a może miasto płaci za wyburzenie że ktoś ma nabyć działkę na tzw. przetargu ?

Gość • Czwartek [27.08.2009, 11:45:58] • [IP: 92.42.119.***]

Budy stoją, bo radny Tysz...cz liczy, że ktoś mu będzie jeszcze płacił czynsz za wynajem tych odrapanych bud, tak jak to kiedyś pobierał, ale sie przeliczył i teraz stoją i szpecą Plac Wolności, ale nie zapomniał wstawić bramy na wew. drogę.

Gość • Czwartek [27.08.2009, 11:41:21] • [IP: 217.97.199.*]

Mam nadzieję że zaraz jacyś obrońcy zabytków się nie obudzą i powiedzą że nie można wyburzyć bo to zabytek i ma zostać

Gosc • Czwartek [27.08.2009, 11:31:10] • [IP: 92.237.201.***]

Budy zostaja na jescze dlugi czas.

Gość • Czwartek [27.08.2009, 11:18:51] • [IP: 92.42.117.***]

A te drewniane budy przylegajace do tego budynku tez rozbiora ??

Gość • Czwartek [27.08.2009, 11:02:54] • [IP: 83.21.41.**]

i bardzo dobrze ! ale inne też by się przydało...

Gość • Czwartek [27.08.2009, 10:48:26] • [IP: 88.156.233.***]

A kiedy ktos rozbierze te budki przy pl Wolnosci kolo kiosku ruchu.Centrum miasta a takie szkarady stoja i szpeca miasto.

Gość • Czwartek [27.08.2009, 10:36:01] • [IP: 213.77.13.***]

pewnie jakis nastepny RTV bedzie ;/ !!

Gość • Czwartek [27.08.2009, 10:10:40] • [IP: 80.245.188.***]

Według planów rozbudowy śródmieścia teren pod tym budynkiem miał być przeznaczony na poszerzone skrzyżowanie, z szerokim wyjazdem w kierunku morza.

Gość • Czwartek [27.08.2009, 09:59:39] • [IP: 92.42.117.***]

Piękne miejsce byle by zrobić garaze lub miejsca parkingowe.

Gość • Czwartek [27.08.2009, 09:34:05] • [IP: 92.42.118.***]

A co z zakładem krawieckim ? Gdzie teraz przeniesiono tych dziadków ? Interesuje mnie to, bo dobrze szyli :)

Gość • Czwartek [27.08.2009, 09:14:29] • [IP: 92.42.118.***]

po co miał wymieniać jak burzą? pomyśl...

Gość • Czwartek [27.08.2009, 09:13:56] • [IP: 88.156.233.***]

no i dobrze ze to zniknie i nie będzie straszyć w mieście, a ten sklep pomarańczowy to nawet właścicielowi się nie chciało okien i drzwi powymieniać

Szader • Czwartek [27.08.2009, 08:29:57] • [IP: 217.97.199.**]

A na pl.Słowiańskim też zbużono obiekt i co? po 6 latach zaczeli budować.

Adam • Czwartek [27.08.2009, 08:11:26] • [IP: 77.112.73.***]

wlasnie ze nie bo mam zdrowa coreczke 2latka ma i nigdy bym tam jej nie dal do tych pszypalow

Gość • Czwartek [27.08.2009, 08:03:53] • [IP: 93.94.186.***]

Jasne, że pamiętam Bałtyk :) nie znam się na tych zobowiązaniach ale może jakaś konkretna umowa z której pod karą trzeba się wywiązać w danym terminie. Pamiętam też ile kasy z naszych podatków poszło na prywatne działki na promenadzie - to za nasze pieniądze zrobiono wokół hoteli infrastrukturę a powinni to zagwarantować nabywcy działek. Więc tam też umowy były nie takie : (Myślę tylko, że szkoda naszej kasy - za te pieniądze można zrobić coś innego.

kaczka dziwaczka • Czwartek [27.08.2009, 08:00:54] • [IP: 92.42.113.***]

co wy wiecie, tam bedzie wjazd do tunelu

Gość • Czwartek [27.08.2009, 07:55:43] • [IP: 217.97.199.**]

Pamiętasz hotel Bałtyk? Też sprzedano i czekano.

Gość • Czwartek [27.08.2009, 07:34:57] • [IP: 93.94.186.***]

A nie lepiej było wystawić na sprzedaż tak jak jest? Wtedy na kupującego spada koszt rozbiórki a nie na podatników.

Gość • Czwartek [27.08.2009, 07:29:30] • [IP: 87.210.232.**]

Do Adam • Czwartek [27.08.2009, 07:05] • [IP: 77.112.12.***] Jak Ci się dziecko urodzi opóźnione w rozwoju, to je do Szczecina wyślesz ?

Gość • Czwartek [27.08.2009, 07:26:12] • [IP: 217.97.193.**]

kiedyś mnie, babcia, pomyliła z milicjantem i dostałem dwie żytnie gratis

Gość • Czwartek [27.08.2009, 07:13:38] • [IP: 80.245.186.***]

a co z ruderą na Boh.Września róg Chrobrego?tez straszy...

Oglądasz 26-50 z 58
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■