POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [24.08.2009, 07:43:49] • Świnoujście

Dostawcy mają tylko 60 sekund na rozładowanie towaru

Dostawcy mają tylko 60 sekund na rozładowanie towaru

fot. Sławomir Ryfczyński

Nonsensowne przepisy zmuszają dostawców towaru na deptaku na Boh. Września do rozładowania samochodu w ciągu jednej minuty. Policja na razie tylko upomina kierowców.

Przy deptaku na ulicy Bohaterów Września znajduje się kilkanaście sklepów. Każdego dnia handlowcy muszą dostarczyć towar do swoich butików, punktów usługowych i lokali gastronomicznych. Samochody zaopatrzenia mogą wjeżdżać na deptak, lecz wg znaku drogowego nie mogą tam stać dłużej niż jedną minutę.
- Nie jestem w stanie wnieść 10 kilogramowych worków z mąką na pierwsze piętro pizzerii i wrócić do auta w ciągu 60 sekund tłumaczy pan Marek
Policjanci już kilka razy upominali dostawców towaru.
Dochodzi do kuriozalnych sytuacji, że kierowcy po jednej minucie odpalają silnik i przesuwają się po jednym metrze do przodu.
- Ktoś powinien wreszcie zająć się idiotycznie stawianymi znakami drogowymi - mówią handlowcy. - My tu przecież pracujemy i zarabiamy na życie, płacąc przy okazji całkiem spore podatki lokalne - tłumaczą.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 100, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 100

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:17:55] • [IP: 217.97.199.*]

też popieram..nareszcie..dostawa ma być wczesnie rano albo od podwórka..dostawcy są jak święte krowy, to samo dotyczy promenady, za jazdę rowerem mandat, a auta wszelkej masci sobie jeżdżą i co , i nic to jest skandal jeszcze trąbią jak ludzie się szybko nie odsuwają!!

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:14:19] • [IP: 212.180.138.*]

popieram pomysł dostaw we wczesnych godzinach rannych, albo od podwórka. Nogdy nie bedzie tam porzadku jesli się całkowiccie nie zlikwiduje ruchu. Myslę, ze i sklepikarze wolą deptak anizeli wieczny parking

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:09:37] • [IP: 80.245.180.***]

Ja myślę, że chwilowe parkowanie nikomu nie będzie przeszkadzać, ale zaparkować i iść na zakupy to chyba nie tak, lub, , niby, , zaopatrzenie, a dyskusje lub podjechanie po żonę ze sklepu to jest to!!

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:09:32] • [IP: 80.54.123.**]

powinni móc dowozić towar o każdej porze kiedy potrzebują...tam jest tak dużo miejsca że jeden czy drugi samochód w niczym nie przeszkadza... a policja i straż miejska niech sobie znajdzie lepsze zajęcie niż nękanie kierowców na tej ulicy

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:07:44] • [IP: 92.42.116.**]

Zgadzam się z większością, że towar powinien być dostarczany od podwórka, w godzinach nocnych lub za pomocą wózków. Jeżeli na tym deptaku będą nadal jeździć samochody to nadal jego środek będzie pusty dla pieszych. Zamknąć deptak całkowicie dla samochodów.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:07:28] • [IP: 83.31.190.**]

uwazam ze tak powinno byc niektorzy po prostu przeciagaja, przyjezdzaja z towarem a stoja godzine

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:06:41] • [IP: 92.42.116.**]

w innych miastach problem jest rozwiązany, dostawy towaru są w godz 6-8 rano i nikt nie twierdzi że ma mało czasu, wystarczy zapytac jak to się robi np w Krakowie, Poznaniu itp

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 08:57:38] • [IP: 92.42.119.***]

nie rozumiem w czym wam przeszkadz samochod stojacy 15 badz 20 minut najlepiej niech wogole przestana dowozic towar do sklepow w tedy bedziecie nazekac ze nie ma towarow na polkach normalnie jestescie chorzy to tak samo jak piesi chodzacy po sciezkach rowerowych nalezy ich odrazu zlinczowac poniewaz nie powinni sie tam znajdowac tylko na chodniku a oni jak cmy na skruty chodza a pozniej pretensje do rowerzysty ze w takiego wjechal zastanowcie sie troche a pozniej wypowiadajcie

;> • Poniedziałek [24.08.2009, 08:55:51] • [IP: 92.42.118.***]

Jakby dostawcy kiedykolwiek się przejmowali przepisami. Jak się uprzeć, to można szybko dostarczyć towar; rozładować, jedna osoba pilnuje, druga odstawia pojazd, potem razem wnoszą... że co potrzebna druga osoba? Jak ktoś chce szuka sposobu, jak nie chce szuka problemu i usprawiedliwienia.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 08:47:50] • [IP: 77.253.87.***]

no problem, trzeba dobrej woli, albo dostawy do 10tej, albo od zaplecza...

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 08:43:53] • [IP: 80.54.123.**]

JAK KTOŚ PISZĘ ŻE TOWAR MOŻNA DOWIEZĆ DO GODZ.10 WIDZĘ ŻE NIE MA WIEDZY W TEMACIE.NIEKTÓRZY DOSTAWCY NIE SĄ ZE ŚWINOUJŚCIA, TOWARY PRZYJEŻDZAJĄ NAWET Z CENTRUM POLSKI A PO TRASIE MAJĄ WIELE PUNKTÓW I Z NIE MOŻLIWOŚCIĄ JEST W KAŻDYM BYĆ O ŚCIŚLE OKREŚLONEJ PORZE.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 08:43:24] • [IP: 195.117.222.**]

w cywilizowanym kraju każdy dostawca ma wózek i jest po sprawie, to tylko POLAK musi wjechać autem z dostawą do sklepu, sprawę załatwić do biura, do fotografa itd. Bardzo trudno jest nam kawałek się przejść.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 08:39:35] • [IP: 80.245.191.***]

miejsca do parkowania jest wystarczająco.tylko albo trzeba zaplacić, albo kawałek dojść.Ale hrabiostwo musi autkami podjechać pod sam sklep.to do komentarza poniżej

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 08:38:07] • [IP: 195.117.222.***]

Teraz na siłę zrobią nam deptak z Placu Wolności, Placu Słowiańskiego i ulicy Armii Krajowej. BĘDĄ NOWE PSEUDODEPTAKI A WIELKIE CENTRUM CHCĄ BUDOWAĆ KOŁO RZEŹNI. Niech umiera centrum!!

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 08:35:10] • [IP: 93.94.184.**]

Te deptaki potrzebne jak dziura w moście jest promenada do spacerów a nie centrum miasta gdzie i tak nie można zaparkować samochodu.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 08:27:40] • [IP: 195.117.222.***]

Prawda jest taka że koncepcja deptaku w centrum była 20 lat temu przez ten czas posprzedawali budynki i zabudowali bramy. Dziś to jest wielki niewypał!! Ja to bym nazwał PSEUDODEPTAK W MIEŚCIE ŚWINOUJŚCIU, ZROBIONY ZA CZASÓW PREZYDENTA JANUSZA ŻMURKIEWICZA.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 08:24:49] • [IP: 92.42.113.***]

zawsze można dostarczyć towar prze 10 rano, a nie w samo południe.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 08:18:56] • [IP: 92.42.113.***]

do goscia  [IP: 83.31.181.**] nie kazdy ma wejscie z tylu od zaplecza i co mądralo jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj ciekawe jak ty bys nosil od tylu kartony co maja po 20 30 kilo

Poldek • Poniedziałek [24.08.2009, 08:12:17] • [IP: 93.94.186.***]

Nieeeee, no aż 60 sekund?! To zdecydowanie za długo! A tak całkiem poważnie - to nawet Chuck Norris się nie wyrobi w tym czasie!!

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 08:07:36] • [IP: 83.31.181.**]

mozna podjechac od tyłu a nie przez deptak

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 08:04:35] • [IP: 80.245.179.*]

moim zdaniem do 10 rano i basta

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 08:02:59] • [IP: 83.11.136.***]

oczywiście, zaplecze

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 08:02:08] • [IP: 192.168.100.**]

Proponuję drogę od zaplecza.

Gość kozi bobek • Poniedziałek [24.08.2009, 07:54:27] • [IP: 87.96.18.**]

Ja na postawienie klocka potrzebuję więcej sekund, a tu jak się zmieścić w wyznaczonym czasie z rozładunkiem towaru.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 07:51:15] • [IP: 86.140.191.***]

poronione ale zawsze mozna zajechac od zaplecza...

Oglądasz 76-100 z 100
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■