POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [24.08.2009, 07:43:49] • Świnoujście

Dostawcy mają tylko 60 sekund na rozładowanie towaru

Dostawcy mają tylko 60 sekund na rozładowanie towaru

fot. Sławomir Ryfczyński

Nonsensowne przepisy zmuszają dostawców towaru na deptaku na Boh. Września do rozładowania samochodu w ciągu jednej minuty. Policja na razie tylko upomina kierowców.

Przy deptaku na ulicy Bohaterów Września znajduje się kilkanaście sklepów. Każdego dnia handlowcy muszą dostarczyć towar do swoich butików, punktów usługowych i lokali gastronomicznych. Samochody zaopatrzenia mogą wjeżdżać na deptak, lecz wg znaku drogowego nie mogą tam stać dłużej niż jedną minutę.
- Nie jestem w stanie wnieść 10 kilogramowych worków z mąką na pierwsze piętro pizzerii i wrócić do auta w ciągu 60 sekund tłumaczy pan Marek
Policjanci już kilka razy upominali dostawców towaru.
Dochodzi do kuriozalnych sytuacji, że kierowcy po jednej minucie odpalają silnik i przesuwają się po jednym metrze do przodu.
- Ktoś powinien wreszcie zająć się idiotycznie stawianymi znakami drogowymi - mówią handlowcy. - My tu przecież pracujemy i zarabiamy na życie, płacąc przy okazji całkiem spore podatki lokalne - tłumaczą.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 100, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 100

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 11:30:26] • [IP: 80.54.123.**]

ZROBILI ZAKAZ BO SIĘ BOJĄ ZNISZCZENIA DROGI.PORZĄDNIE POŁOŻONA KOSTKA WYTRZYMUJĘ DUŻE NATĘŻENIE RUCHU KILKADZIESIĄT LAT.PRZYKŁADEM SĄ PONIEMIECKIE BRUKI.ALE TA PEWNIE JEST TAKIEJ JAKOŚCI ŻE POJEDYNCZE AUTA DOSTAWCZE MOGĄ JĄ ZNISZCZYĆ A WŁADZE DOSKONALE O TYM WIEDZĄ I OTO POWÓD ZAKAZU

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 11:29:55] • [IP: 80.245.187.**]

A może tak by sobie wózeczki kupili jak to robia w innych miastach. A jaki to deptak skoro moga wjezdzac samochody? Zrobić całkowity zakaz wjazdu:):):)

/b/_zomg • Poniedziałek [24.08.2009, 11:12:00] • [IP: 93.94.184.***]

wuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuut foooooooooooooooooooooooooooooooooo

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 10:41:22] • [IP: 212.160.162.***]

to :Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 10:36] • [IP: 80.245.180.**] kolego niebezpiecznie pracujac w urzedzie takie opinie wypowiadac...hi

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 10:41:21] • [IP: 89.229.71.***]

Po co wy do miasta jezdzicie samochodem??Ludzie! Przeciez w Swinoujsciu jest wszedzie blisko zanim zaparkujesz ten samochod to juz dawno bys zalatwil swoje sprawy pieszo!! Leniuchy!!

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 10:36:19] • [IP: 80.245.180.**]

Znak zaopiniowała ta sama osoba która zatwierdziła przebudowę skrzyżowania 11 listopada Szkolna poznańska. Wcześniej zatwierdziła oznakowanie skrzyżowanie Paderewskiego Chopina. Bardzo ale to bardzo zdolna i kompetentna osoba

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 10:32:51] • [IP: 80.245.185.**]

a to niech ci co dali zakaz to niech sami siądą jako dostawcy i wtedy zobaczą jak to jest a nie cwaniakują za biurka - bo tyle potrafią !!

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 10:32:09] • [IP: 217.97.193.***]

Przynajmniej 3/4 z tych lokali ma zapewniony pełen, bezproblemowy dojazd od strony podwórek. W czym więc problem?

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 10:24:22] • [IP: 217.97.199.*]

Ta.. to Ciekawe jak taki dostawca Browara ma zaniesc do cechu 40 skrzynek piwa i 2-3 kegi piwa. .. co za * beton

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 10:01:14] • [IP: 92.42.117.***]

A moze jaki prezydent taki deptak?

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:57:52] • [IP: 212.160.162.***]

TO: wilk • Poniedziałek [24.08.2009, 09:46] • [IP: 80.245.182.***] na deptak w normalnym kraju w ogóle byś nie wjechał... tam dostawca ma wózek specjalny i tym wózkiem z samochodu dowozi towar do sklepu... ALE W NORMALNYM KRAJU SA MIEJSCA POSTOJOWE LUB PARKINGI DLA AUT...hi

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:55:37] • [IP: 94.254.244.**]

Jakie misto, jacy sklepikarze, jaki deptak taki porządek...

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:50:35] • [IP: 92.42.117.***]

A swoją drogą jak ma być deptak to skąd samochody po nim jeżdżące??Może zrobić takie słupki, które wysuwają się i chowają na pilota.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:46:48] • [IP: 212.160.162.***]

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:43] • [IP: 92.42.117.***] Ciekawe jak będą rozładowywali towar jak zrobią w cenrtum SAME DEPTAKI --rondo, Plac Słowiański, Plac Wolności--a samochody puszczą Piastowską, itd.?? TEZ DOBRE - CIEKAWE CO WTEDY ?

wilk • Poniedziałek [24.08.2009, 09:46:22] • [IP: 80.245.182.***]

na deptak w normalnym kraju w ogóle byś nie wjechał... tam dostawca ma wózek specjalny i tym wózkiem z samochodu dowozi towar do sklepu...

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:46:03] • [IP: 212.160.162.***]

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:21] • [IP: 83.5.65.**] To pomysł Pani Michalskiej. To antyosoba. Szkodnik. To ona 5 lat temu na rok zablokowało wjazd samochodom dostawczym. Prezydent ma w plecy przy następnych wyborach. DOBRE- ZGADZAM SIE

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:45:53] • [IP: 84.10.35.***]

Ja tez uwazam, ze rozwiazaniem sa wozki. Wypakowuje sie towar na wozek, autko odjezdza a wlasciciel/pracownik sobie rozpakowywuje wozeczek. No tak ale zaraz mieszkancy przydeptakowi podniosa rumor, ze wozki halasuja i im ich swiety spokoj zakloca... ehhhh w tym miescie nic nie moze chyba byc po ludzku i w cywilizowany sposob...

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:43:15] • [IP: 92.42.117.***]

Ciekawe jak będą rozładowywali towar jak zrobią w cenrtum SAME DEPTAKI --rondo, Plac Słowiański, Plac Wolności--a samochody puszczą Piastowską, itd.??

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:41:49] • [IP: 88.156.234.**]

Damian i Leon The Best !!

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:38:17] • [IP: 80.245.188.**]

W czym przeszkadzają samochody na deptaku ? a tym że z samej nazwy deptak wynika że przystosowany on jest dla ruchu pieszego. A że zrobiono ukłon w stronę kupców to natychmiast to wykożystano do bezpodstawnego naduzywania deptaku. Samochody wjeżdżają tam bardzo często nie tylko po to aby rozładować towar, ale i również po to aby właściciel który czuje się jak święta krowa mógł sobie samochodem podjechać pod sam sklep. I niech nikt nie mówi ze tak jest, człowiek odpowiedzialny zakupiłby za parę złotych wózek i ten kawałek drogi przewiózłby do swojego sklepu. A tak niedługo ten ładny deptak porozjeżdżają i figa z niego będzie. Kultura i jeszcze raz kultura oraz umiar i jeżeli nasze miasto ma naprawdę być coraz ładniejsze, to trzeba samemu zacząć dbać o nie. Żyłka nikomu nie pęknie w czterech literach, jak wózeczkiem sobie podwiezie towar do sklepu.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:22:49] • [IP: 213.158.199.***]

Lenie i już, a wózki?? Najprościej wjechać z jednym kartonikiem do sklepu.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:22:26] • [IP: 80.245.187.***]

to niech sobie pan policjant spróbuje wyładować auto w minute, a najlepiej urzędnik który to wymyślił. Głupota świnoujskich urzędników nie zna granic...

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:22:00] • [IP: 92.42.117.***]

Przeciez cech ma takie ladne wejscie od strony podworka, stoja tam auta dowozace pizze, z drugiej strony deptaka tez jest brama pod ktora mozna podjechac i przejsc te pare metrow

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:21:03] • [IP: 83.5.65.**]

To pomysł Pani Michalskiej. To antyosoba. Szkodnik. To ona 5 lat temu na rok zablokowało wjazd samochodom dostawczym. Prezydent ma w plecy przy następnych wyborach.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:20:04] • [IP: 92.42.116.**]

samochody? ostatnio jak jadłem pizze na tym właśnie deptaku wjechał wielki wycieczkowy niemiecki autobus i kombinował pomiędzy 2" ogródkami" bo są rozłożone nie w linii prostej a po skosie. Chwilę później wjechała osobówka. Do d.. z takim deptakiem! Nie można postawić otwieranych słupków ograniczających wjazd ??

Oglądasz 51-75 z 100
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■