POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [23.08.2009, 14:39:55] • Świnoujście

Parking -”stodoła” !?

Parking -”stodoła” !?

fot. Sławomir Ryfczyński

Mieszkańcy posesji przy ul. Boh Września 11 „a” i 12 od dawna cierpią na brak parkingu, na którym mogliby bezpiecznie pozostawiać swoje samochody. Teraz jednak gdy w ramach realizacji miejskiej polityki parkingowej władze przedstawiły plan budowy – mieszkańcy protestują. Obawiają się, ze to co ma powstać na ich podwórku będzie architektoniczną maszkarą w krajobrazie podwórka. Dlatego odwołali się od decyzji Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta, który określił warunki nowej zabudowy kwartału.

Przed oknami pani Walentyny ma powstać wkrótce trzypiętrowy parking na 120 samochodów. Nowe miejsca postojowe są tu na pewno potrzebne. Jednak mieszkańcy nie tak je sobie wyobrażali. „Betonowy klocek” na środku podwórka zupełnie im tutaj nie pasuje.Nasza rozmówczyni pokazała nam miejsce, w którym mają powstać trzykondygnacyjne garaże. „Będziemy mieli przed sobą tylko bryłę betonu” - mówi oburzona. Dodtkowo mieszkańcy martwią się, ze organizacja dojazdów do nowego parkingu sprawi iż pod ich oknami będzie rwciąż tylko smród spalin i hałas silników. Postanowili zaprotestować wobec decyzji ustalającej warunki zabudowy. Pod protestem podpisały się już 32 osoby.

Parking -”stodoła” !?

fot. Sławomir Ryfczyński

Mieszkańcy uważają, że sprawę możnaby rozwiązać zmieniając projekt. Lepszy ich zdaniem były garaż podziemny. Tak czy inaczej miejsca parkingowe nie powinny powodować wzmożonego ruchu samochodów pod samymi oknami. W Urzędzie Miasta nie uwzględnili jednak protestu. Kilka dni temu mieszkańcy zostali poinformowani, że sprawę rozpatruje obecnie Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Protestujący niecierpliwie czekają na decyzję. Sprawa parkingu w tym miejscu wiąże się ze zmianą organizacji ruchu w tej części miasta jak nastąpiła po wydzieleniu deptaka wzdłuż tej ruchliwej wcześniej ulicy. Czy była to decyzja trafna i na czasie? To pytanie będzie zapewne powracać nieraz jeszcze.


komentarzy: 67, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 67

Gość • Piątek [28.08.2009, 08:10:14] • [IP: 80.245.186.*]

Betonowy klocek im nie pasuje, ale pasuje im syf który jest tam od lat? Przecież to" podwórko" wygląda jak trzeci świat.

Gość • Środa [26.08.2009, 13:58:32] • [IP: 92.42.118.**]

Ta najlepiej to postawić parking" X" kondygnacyjny, . ... może koło oczyszczalni ? Jak garaże ? :D Hahah to napewno rozwiąże sprawe! A tak to co sie dziwić, jak nie powstanie parking, to bedzie kolejny" apartamentowiec" po dobrej cenie bo przeciesz takie miejsce to. .. Hmm kąsek jak nic :D A tak BTW, to czemu np nie zrobią parkingu, powiedzmy choćby 2-3 pietrowego np na już powstałych blokowiskach?" stodoła-B.Wrzesnia-Piastowska-M.c w srodku? Przeciesz spokojnie tam można wybudować kolosa i to w centrum miasta? Albo lepiej nawet, postawić parking na drugiej stronie, bo poco auto na wyspie? Burżuje to by chetnie samochodem do sklepu wjechali, a niektóre Panie t by ubrania bez wychodzenia z merców poprzymierzały, to jest sztuka... PZD dla tej komunistycznej wyspy!

Gość • Wtorek [25.08.2009, 14:45:21] • [IP: 192.168.100.**]

jakby jej chcieli kilkanascie kondygnacji postawic jak na platanie ale tylko trzy..

Wariat • Poniedziałek [24.08.2009, 21:03:03] • [IP: 83.31.188.***]

Jak znaleźć miejsce parkingowe – poradnik Esencją parkowania na ulicy, na parkingu hipermarketu, albo po prostu gdziekolwiek, jest odnalezienie miejsca, gdzie możesz zaparkować swój samochód. Jest wiele metod znajdowania miejsca parkingowego, a każda z nich ma swoje mocne i słabe strony oraz plusy dodatnie i plusy ujemne.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 20:55:52] • [IP: 92.42.114.**]

Rzeczywiście obecnie- samo piękno.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 20:35:16] • [IP: 92.42.113.***]

BETONOWE BRYŁY NA PODWÓRKACH. JA PROPONUJĘ ŻEBY SZCZODRY I ŻMURKIEWICZ SOBIE NA PODWÓRKU ZROBIŁ PARKING WIELOPOZIOMOWY. SMRÓD, SPALIN SIĘ NAWDYCHAJĄ NIE BĘDĄ MUSIELI GORZAŁY ZARZYWAĆ. BO JUŻ CHYBA MÓZG MAJĄ PRZEŻARTY OD TYCH BETONOWYCH PARKINGÓW.DLACZEGONIEMCY U SIEBIE NIE ROBIĄ SYFU. TAM PODWÓRKA SĄ DLA WŁAŚCICIELI, KRZEWY, KWIATY I ŁAWECZKI.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 20:21:08] • [IP: 92.42.113.***]

CI URZĘDNICY TO DAWNO NA ZBITY ŁEB POWINNI BYĆ WYRZUCENI Z TEGO URZĘDU. USTAW NIE PRZESTRZEGAJĄ, TYLKO KASZANE ROBIĄ. A POTEM WSZYSTKO NIEWAŻNE I DO ROZBIÓRKI.

ryynio • Poniedziałek [24.08.2009, 16:24:44] • [IP: 83.249.18.**]

parking na 120 samochodów pare metrów od domów mieszkalnych...to nie jest taki dobry pomysl, gdzie ma byc wjazd? i wyjazd? powinny byc przenajmiej dwa wjazdy z dwóch ulic, trzypietrowy to przesada napewno, jezeli juz to jedno pietro powinno byc pod ziemia, dwa pietra moze jeszcze ujdzie, ale taki parking powinien byc wybudowany na jednym ze skwerów, jest dosc zieleni..park zdrojowy.., i inne, dlaczego nie wybudowac parkingu przy Wladyslawa IV, na tym skwerze przy postoju taksówek, bylby na widoku zjazdu z promu, i dojazd z trzech ulic

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 13:11:10] • [IP: 80.245.190.*]

Ciekawe czyj jest grunt na którym maja budowac ten bunkier i czy okoliczne wspólnoty dokupiły grunt od gminy do swojego budynku zgodnie z Ustawa o gospodarce nieruchomosciami, tak, zeby działka przylegająca do budynku była działką BUDOWLANĄ. Na swoim terenie moga sobie zrobic dla swoich samochodów parking a miasto MUSI im sprzedac kawałek gruntu poza budynkiem.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 12:50:17] • [IP: 80.245.179.***]

Ta Pani tam mieszka tylko okazjonalnie i nie potrzebnie robi zamieszanie. A co do parkingu to pamiętajmy, że mieszkamy na wyspie, więc gdzie mają stawiać budynki. Poza tym tutaj przydałoby sie coś postawić bo narazie tylko tam jest śmietnik.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 12:47:44] • [IP: 77.112.195.*]

pani walentyna ma racje.nie budowac.powiekszyc stadion floty.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 12:33:22] • [IP: 92.42.117.***]

WSZYSTKIE budynki mieszkalne POWINNY mieć swoje parkingi, albo miejsca postojowe.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 12:04:05] • [IP: 80.245.179.***]

Też bym protestowała gdyby chcieliby mi postawić kilkupiętrową betonową maszkarę. Parking na samym terenie to inna sprawa..

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 11:54:12] • [IP: 80.54.123.**]

STARUCHOM TO WSZYSTKO PRZESZKADZA, POTRZEBA JESZCZE JAKIEŚ 20 LAT ZANIM ZNIKNIE TO SOCJALISTYCZNE POKOLENIE I BĘDZIE SPOKÓJ

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 11:46:51] • [IP: 83.21.14.**]

kto tej pani chce popsuć taki piękny widok z apartamentu, przecież tam są piękne zabytki które zostaną zasłonięte ;)

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 11:29:59] • [IP: 195.117.222.***]

Parking na duza skale w Swinoujsciu powinien byc jesli to ma byc kurort. Jak do tej pory to sie widzi tylko Straz Miejska uganiajaca sie usilnie po miescie wtykajacych mandaty. Poprostu wstyd! Moi znajomi chca przyjechac do Swinoujscia ale ja wszystkim odradzam bo czym tu zaimponowac? Indiancami na promce, brakiem toalet na plazy, brakiem parkingow i sklepow spozywczych oprocz Lidla oczywiscie gdzie mozna zaparkowac. Nie mowiac juz o dojezdzie do Swinoujscia promy, kolej i autostrada.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 11:19:50] • [IP: 92.42.117.***]

Czy Pani to Polka, czy Szwedka to nie wiem -ale za to widzę, że widoki i tak ma bylejakie-ten parking będzie ładniejszy i przydatniejszy.A samochody tam parkują i tak.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 10:44:09] • [IP: 94.254.192.**]

Parking podziemny, a na powierzchni jakiś plac zabaw, drzewka, mini park, żeby to miejsce ożyło. Szkoda, że jeszcze nie zaleją betonem i nie postawią bud rodem z Wojska Polskiego. ..

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 10:01:17] • [IP: 78.131.222.**]

BUDOWAĆ I JESZCZE RAZ BUDOWAĆ

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:39:09] • [IP: 80.245.187.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:35:03] • [IP: 217.97.199.*]

Osła najlepiej poznać po jego ryku.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:25:35] • [IP: 217.97.199.*]

dlaczego coraz częściej słyszy się, że mają budować niemcy?w miescie i kraju bezrobocie a tu proszę niemcy, czyżby niemcy też dali się wciągnąć w miejski system naczyń połączonych?ja tylko pytam?

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 09:23:00] • [IP: 83.5.65.**]

Nie ztym zespołem Żmurkiewicz i Szczodrego. Osioł by lepiej to zarządził.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 08:45:08] • [IP: 80.54.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 07:10:47] • [IP: 217.97.199.*]

Pani Walentyna zrobiła koło dupy wszystkim mieszkańcom a jest ich tam pare setek - ona tam i tak nie mieszka przyjechała na wakacje i zrobiła protest -teraz poczekacie na parking...pare lat nastepnym razem zrobia tym co nie protestują

Oglądasz 1-25 z 67
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■