POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [24.08.2009, 12:46:49] • Świnoujście

Zaniedbana fontanna straszy turystów

Zaniedbana fontanna straszy turystów

fot. Sławomir Ryfczyński

Na tyłach muzeum znajduje się skwer, którego centralnym miejscem jest fontanna. Mieszkańcy nie pamiętają jednak kiedy ostatnio widzieli ją działającą.

Powinna być fontanną, ale bardziej przypomina basen przeciwpożarowy. Jest zaniedbana i brudna. Woda w niej ma brunatny kolor.
- Wygląda to bardzo brzydko i nieestetycznie - mówi pani Anna, która spaceruje z czteroletnim Kacprem. - Tym bardziej, że jest tu tablica poświęcona "Tym, którzy nie powrócili z morza" i składa się kwiaty - dodaje.
Na dnie gniją jesienne liście i pływają puszki po piwie.

W 1944 roku wybudowany był w tym miejscu prowizoryczny schron przeciwlotniczy, który został rozebrany w latach 1992 - 93. W tym miejscu powstał skwer z fontanną i tablicą poświęconą „Tym którzy nie powrócili z morza”.


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

LKSz. • Środa [26.08.2009, 23:07:48] • [IP: 80.245.188.***]

Dzisiaj było posprzątane, woda czyściutka, śmieci wywiezione. Może tylko jeszcze trzeba odnowić postumenty na których posadowione są kotwice. No i tak trzymać t.zn. sprzątać regularnie i kontrolować służby, które podjęły się, za nasze pieniądze, obowiązku utrzymywania porządku w mieście.

Gość • Środa [26.08.2009, 18:38:43] • [IP: 88.156.234.***]

Miasto nam pieknieje mowia urzednicy miejscy wyzszych szczebli przechodzac obok prywatnych posiadlosci dobrych i zasobnych w gotowke gospodarzy.

smb • Środa [26.08.2009, 14:44:36] • [IP: 80.245.184.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

DyżurnyFan • Wtorek [25.08.2009, 21:26:31] • [IP: 83.11.134.***]

MIASTO NAM PIĘKNIEJE!!

Gość • Wtorek [25.08.2009, 15:46:32] • [IP: 83.6.171.***]

Prezydent się gubi. Coś powinien zmienić, bo go zmienią.

Gość • Wtorek [25.08.2009, 13:23:03] • [IP: 217.97.199.*]

Do gościa poniżej zapomiałeś napisać" A miasto nam pieknieje"

Gość • Wtorek [25.08.2009, 08:38:53] • [IP: 217.97.199.*]

Tak, prezydent globalnie odpowiada za wszystko ale ma służby, które nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Po to są gazety, różne portale by pokazywać niedociągnięcia, ale do tego nie potrzeba chamstwa i prymitywnych zaczepek to tylko ukazuje jaki element na tym portalu funkcjonuje. Wiele dobrego w naszym mieście się dzieje i to widzą przyjezdni nie tylko z Polski ale o tym nie wypada pisać bo łatwiej dokopać komuś niż pochwalić.

Gość • Wtorek [25.08.2009, 08:38:30] • [IP: 80.245.186.***]

Skoro jest to takie problematycze zasypać ziemią i posadzić ładne kwiaty, będzie ładniej niż tak jak jest, a nie będzie obiachu

Gość • Wtorek [25.08.2009, 08:33:22] • [IP: 192.168.100.**]

a ty mądralo powiedziałes chociaż słowo jak ten gówniarz sikał czy udałes że nie widzisz? jakby ci narobił do wanny w domu to też bys cicho siedział ? nic tu nie pomogą żadne głosowania jak sie my -mieszkańcy nie poczujemy gospodarzami miasta i nie bedziemy sami dbac o swoje - to moja i twoja fontanna i ławka i chodnik zrób tak żeby długo nam służyła

Gość • Wtorek [25.08.2009, 07:03:50] • [IP: 80.245.186.**]

kamery muzeum skierowane sa na okna - szkoda że nie zarejestrowały jak ostatnio dwie niemki wpuściły tam swoje dzieciary i jeden z nich załatwił swoje potrzeby na murek, no cóż mamuisa się uśmiechnęła z tego jakie jej pociecha robi postępy... władza pokochała sąsiadów, nawet pozwoliła przymykac oko na niewłączone światełka czy jazdę pod prą, jazdę rowerami po chodnikach... - wracając do tematu: zastanówmy się wszyscy na kogo w tym roku oddamy głos...

Gość • Wtorek [25.08.2009, 00:43:23] • [IP: 80.245.180.***]

przecie to herbata jest lipton :D

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 23:31:44] • [IP: 93.94.188.***]

bo jak tam się odbywały imprezy to było miasto dbało o porządek a teraz, syf

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 23:30:07] • [IP: 217.97.199.*]

propaganda sukcesu prezydencie legła w gruzach.Nie wystarczy wciskać ciemnoty na zewnątrz, trzeba przede wszystkim we własnym mieście dbać o porządek.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 22:43:52] • [IP: 92.42.113.***]

Jaka fontanna? to ze jest woda nie znaczy że to fonatanna, bo w zyciu koło fontanny nie leżała. A chyba ze trzy lata temu była remontowana za jakies 50.000 zl. No i pieniądze poszły w błotko. Szkoda i żal.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 21:47:25] • [IP: 93.94.188.**]

Jak Cie widzą tak Cie piszą...szkoda, że tak. ...mieszkamy naprawdę w fajnym miasteczku, tylko trzeba o nie zadbać:)To naprawdę nie wiele kosztuje:)

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 21:41:32] • [IP: 195.117.222.**]

CZeski film nikt nic nie wie Na promenadzie jak sie zepsula to kasa i naprawa byla szybciutko a tu po co ciekawa jestem czy ktos zareaguje watpie

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 20:08:00] • [IP: 95.49.169.***]

Całe miasto zero estetyki! Wszędzie brudno!

Wariat • Poniedziałek [24.08.2009, 19:50:30] • [IP: 83.31.188.***]

Fontanna jak fontanna, tylko, że do bani.Lekcewarzeniw ludzi, co zgineli na Morzy, tylko raz na rok w rocznicę zatopnięcia coś tam się dzieje, ale raczej w zime wody przez nią nie puszczą.A ta na Piłsudzkiego, to przynajmniej tryska.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 18:38:20] • [IP: 93.94.188.***]

fontanna dla okolicznych pijaków bo tylko oni tam siedzą cały dzień

monia • Poniedziałek [24.08.2009, 17:35:47] • [IP: 80.245.182.***]

hahah, damian i leon haha jakie łby...hahha może oni wyczyszczą fontannę...

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 17:05:29] • [IP: 80.245.182.***]

Pada gospodarka morska, to i o pomnikach władza zapomniała. Zresztą kto pamięta ostatnie w Świnoujściu spotkanie władz miasta ze świnoujskimi przedstawicielami firm morskich, administracji morskiej i szkolnictwa morskiego. To było tak dawno, że zapewne nikt. Pomnik pokazuje gdzie władze miasta mają marynarzy, portowców i stoczniowców. WSTYD.

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 16:55:54] • [IP: 83.25.183.***]

aa to fontanna jest? myślałam że jakaś kanalizacja wybiła..;]

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 16:54:06] • [IP: 217.97.193.***]

ta fontanna jest tak zadbana jak nasze miasto !

K.O • Poniedziałek [24.08.2009, 16:04:55] • [IP: 95.129.226.***]

hahah * zacznijmy od tego czy wogle kiedy kolwiek ta fontanna działała;)) tam jest syf poprostu;)

Gość • Poniedziałek [24.08.2009, 15:10:52] • [IP: 92.42.118.***]

koło fontanny na piłsudskiego w ogóle wszystko tam wygląda paskudnie cała ta ulica jest do remontu wygonili ludzi a nic tam nie robią

Oglądasz 1-25 z 40
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■