POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [19.08.2009, 18:16:59] • Świnoujście

Radni pobierają diety za lenistwo

Radni pobierają diety za lenistwo

fot. Sławomir Ryfczyński

W miesiącu sierpniu radni mają wakacje, mimo tego dostaną stuprocentowe diety. I to całkiem tłuste – średnio na ich konto wpłynie ok. 1500 zł.

- W wyniku wspólnych ustaleń Przewodniczącego Rady Miasta, Prezydenta Świnoujścia oraz Przewodniczących Klubów Radnych Rady Miasta, podjęta została decyzja o niezwoływaniu w sierpniu 2009 roku, sesji Rady Miasta Świnoujścia – czytamy w oficjalnym komunikacie magistratu.

Radni pobierają diety za lenistwo

fot. Sławomir Ryfczyński

Według naszych informacji nie wpłynął wniosek o zwołaniu sesji od Prezydenta Żmurkiewicza. W związku z tym Przewodniczący RM nie zwołał sierpniowej sesji.

- Radni pobierają miesięczną dietę i dostaną ją również w sierpniu – przyznał Robert Karelus z Urzędu Miasta.

Nasi czytelnicy są zbulwersowani wypłacaniem radnym diet również w wakacje.
- Dbają tylko o własny interes – piszecie do nas w mailach. Według naszych czytelników radni nie powinni powinni dostawać pełnych stawek. Najbliższa sesja odbędzie się w dniu 24 września.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 97, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 97

Gość • Piątek [21.08.2009, 19:32:58] • [IP: 217.97.199.*]

Tak, tak za lenistwo prezydenta zabrać im diety.

rotfmao • Czwartek [20.08.2009, 21:38:51] • [IP: 93.94.184.***]

A co Wy macie do nich? Są na diecie, dbają o linię, to dobrze bo tam same grubasy.

Gość • Czwartek [20.08.2009, 19:24:21] • [IP: 77.112.215.***]

oj podglądaczki w cudze kieszonki zaglądają :-), naprawę świata trzeba zacząć od siebie. .., atu wszyscy sprawiedliwi, dobrzy i... zawistni..., kandydować!! i nie piep...ć, kazdy ma te same przawa, od szczekania są psy pozdrawiam

Gość • Czwartek [20.08.2009, 18:34:28] • [IP: 80.245.188.**]

Sprawdzę to kto waiął a kto nie i podam to do publicznej wiadomości, obiecuję... I nie piszcie że ja chcę bo gdybym chciał to dawno już bym ją miał...Pozdrowienia.

Gość • Czwartek [20.08.2009, 18:31:17] • [IP: 80.245.188.**]

Może i namieszali, ale uczciwy Radny za sierpień diety nie powinien odbierać...i kto tu zmienia temat ? Piszę się o dietach a kończy się na Karelusie. Po mistrzowsku to nie wygląda...Według mnie powinna być przerwa urlopowa i dla radnych również, ale bez diety tak byłoby uczciwiej. Po co przemilczać fakty Zająć, Michański no co prawda parę miesięcy p, Zając jest chory, ale pytam się dlaczego otrzymuje dietę radnego jak tak dużo jest potrzeb i na inne cele brakuje ?. Gdzie tu uczciwość radnych, powinni świecić przykładem ale jaki to przykład dla mieszkańców. Powiedz może 199 w jaki sposób radni usprawiedliwiają swoją nieobecność na sesjach, akurat ciebie to niedotyczy ale jednak napisz. ..

Gość • Czwartek [20.08.2009, 17:44:37] • [IP: 217.97.199.*]

Ale karaluch sprytula.Jego szef nawalił i nie przygotował materiałów na sesję a on sprytnie ukierunkował opinię publiczną przeciwko radnym.Mistrzunio.Karaluch na prezydenta!! No i fakt, że z tak marionetkowym przewodniczącym rady można zrobić wszystko, bo on za. ...ścierpi wszystko.Jaki pan taki kram, a wy zachłystujecie się tematem zgodnie z oczekiwaniem tego który namieszał.

Gość • Czwartek [20.08.2009, 17:18:33] • [IP: 93.94.184.***]

"nie powinni powinni" to jak w końcu ;D ?

Gość • Czwartek [20.08.2009, 17:01:07] • [IP: 80.245.189.***]

Jakie to smutne pod pozorem pracy społecznej rwą sobie niektórzy brodę z żalu że mogą zabrać dietę. Poselska dieta się nie udała to chociaż tą zatrzymać do końca kadencji ponad wszystko.Bez godności i szacunku do nas mieszkańców, złotouści radni przed wyborami obiecujący cuda.Nikt przecież na siłę nie wyrwie nikomu tych diet, ale sierpniową to powinniście solidarnie nie patrząc na innych przeznaczyć na jakiś cel społeczny. Tak się poniżyć dla 1700 zł.Tfuuu.

Gość • Czwartek [20.08.2009, 16:31:07] • [IP: 217.97.199.*]

Posłom też zabracć diety bo mieli miesiąc wakacji.Dajecie się podpuszczać jak dzieci.

Gość • Czwartek [20.08.2009, 15:55:37] • [IP: 80.245.188.**]

Pijawko ssij ssij dopóki jeszcze możesz.

Gość • Czwartek [20.08.2009, 15:06:06] • [IP: 80.245.188.**]

No i mamy pierwszego który nie zgadza się z tym tylko wytyka podjudzanie. Boże jak trzeba nisko upaść aby tak reagować na taką politykę finansową w naszym mieście. A trzymaj sobie swoją dietę może jest ci potrzebna, ja jej nie chcę [IP: 83.12.40.***] nie bój się nie zabiorą ci...Na pluciu z za rogu to się znasz trzeba ci przyznać.

Gość • Czwartek [20.08.2009, 15:01:50] • [IP: 80.245.188.***]

Rekompensata za jakie utracone zarobki? Przecież radni pracują najwyżej dwa razy w miesiacu po kilka godzin. Całkiem niezła stawka wychodzi za godzinę. W żadnej firmie tak dużo nie płacą. No, ale im się po prostu należy.

Gość • Czwartek [20.08.2009, 14:56:02] • [IP: 80.245.188.***]

Rekompensata za jakie utracone zarobki? Przecież radni spotykają się najwyżej dwa razy w miesiącu na kilka godzin. Wychodzi niezła stawka za godzinę. W żadnej firmie tak dużo nie płacą.No, ale Im się to po prostu należy.

Gość • Czwartek [20.08.2009, 14:16:50] • [IP: 83.11.135.***]

DO --->20.08.2009, 09:01] • [IP: 83.21.39.***] Jedyne, w czym żmur przerasta radnych to chciwość, niekompetencja, małostkowość i lepkie rączki.

Gość • Czwartek [20.08.2009, 14:04:20] • [IP: 217.97.199.*]

Likwidacja transmisji tv z obrad sesji jest marzeniem prezydenta i jego popleczników od lat. Wówczas tylko jego propaganda z usłużnych gazet i tv /sowicie opłacanych z naszych podatków/ byłaby jedyna.Po co lud ma wiedzieć, że nie wszyscy zgadzają się z jedyną słuszną linią partii rządzącej.Jeśli doszłoby do tego to będzie czytelne, że enklawa komuny przejęła wszystko!!

Gość • Czwartek [20.08.2009, 13:59:30] • [IP: 192.168.100.***]

Słusznie niech obradują bez telewizji, akto chce sie przysłuchiwać niech przyjdzie na sesję

Gość • Czwartek [20.08.2009, 13:50:52] • [IP: 80.245.182.***]

Sprawa jest prosta. Aby ucywilizować pracę władz samorządowych trzeba zlikwidować transmisję tv z obrad rady miasta. Tak jak to zrobił Farfał z sejmem. Brak" szkła" i" sitka" spowoduje, że na poważnie zajmą się sprawami miasta a nie ciągłym promowaniem swojej osoby.

Gość • Czwartek [20.08.2009, 13:33:19] • [IP: 80.245.184.**]

zbojkotowac najbliższe wybory!! Jeżeli oni mają nas gdzieś, to my też pokażmy gdzie ich mamy :-)

Gość • Czwartek [20.08.2009, 12:36:54] • [IP: 83.12.40.***]

Panie Raczk 188, może to panu powninni przekazać swoje diety radni skoro tak pan ich do tego namawia? po co pan podjudza?

Gość • Czwartek [20.08.2009, 11:36:45] • [IP: 77.254.62.**]

to przeciez sa wasi wybrancy... takze autorow tekstow i tytulow...

Gość • Czwartek [20.08.2009, 10:21:13] • [IP: 217.97.199.*]

A może ranking na największego intryganta w urzędzie?

Gość • Czwartek [20.08.2009, 10:06:01] • [IP: 192.168.100.***]

A może ranking radnych na największego lenia

Gość • Czwartek [20.08.2009, 10:02:23] • [IP: 217.97.199.*]

Koilejna propaganda SLD p przystawek

shuya • Czwartek [20.08.2009, 09:58:08] • [IP: 80.245.182.***]

co tak jedziecie na po, pis czy sld...oni wszyscy są tacy sami...NIGDY ŚWINIA NIE PRZEJDZIE OBOJĘTNIE OBOK PEŁNEGO KORYTA...

Gość • Czwartek [20.08.2009, 09:39:25] • [IP: 80.54.123.***]

za te siedzenie i pierdzenie to bym ani grosza nie zapłacił. ponieważ każdy z nich ma swoja działalność!!

Oglądasz 1-25 z 97
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■