POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [19.08.2009, 00:05:24] • Świnoujście

Niemcy projektują przebudowę centrum

Niemcy projektują przebudowę centrum

fot. Sławomir Ryfczyński

Firma z Niemiec projektuje przebudowę centrum miasta. Plac Wolności, Słowiański i Rybaka będą zamknięte dla samochodów. Zmotoryzowanych drogi poprowadzą tak, aby omijali ścisłe centrum miasta.

Przebudowa centrum jest konieczna, aby odciążyć ruch samochodowy w serca miasta – opisuje Głos Szczeciński. Samochody pojadą ulicami Dąbrowskiego, Piastowską i Chrobrego.

– Dokument pokaże wszystkie szczegóły: jak będą wyglądać skrzyżowania, jaką dać sygnalizację świetlną, a także które odcinki jezdni będą jednokierunkowe – mówi Głosowi Szczecińskiemu Robert Karelus z urzędu miasta.

Opracowanie będzie kosztować 560 tysięcy złotych. W sumie wszystkie prace związane z przebudową centrum szacuje się na 18 milionów złotych.


komentarzy: 119, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-119 z 119

Gość • Środa [19.08.2009, 05:03:06] • [IP: 80.245.190.**]

DEPTAKI ODCIAZA RUCH ??

Gość • Środa [19.08.2009, 02:49:11] • [IP: 195.117.222.**]

i tak my mieszkancy nie mamy nic do powiedzenia to normalne Dalismy im wladze to teraz robia co chca nikt sie o nic nie pyta i tak bylo jest i bedzie

Gość • Środa [19.08.2009, 02:21:54] • [IP: 93.94.188.**]

Niemcy wróciły na" swoje"tereny;)

Gość • Środa [19.08.2009, 01:54:04] • [IP: 80.245.182.***]

hehe dobre z tym gruzinem i psem ;)

Gość • Środa [19.08.2009, 01:39:54] • [IP: 80.245.189.***]

nie czterej pancerni i pies tylko" trzej pancerni Gruzin i pies" :)

Gość • Środa [19.08.2009, 01:09:29] • [IP: 93.94.186.***]

Niemcy... prawie jak u siebie. Stocznie nam likwidują i miasta zmieniają... a ja sie pytam gdzie są czterej pancerni?? No i pies, oczywiście.

Gość • Środa [19.08.2009, 01:05:48] • [IP: 217.97.199.*]

Pan Ż. na siłe chce nas deptakiem" uszczęśliwić" w rejonie Pl.Wolnosci. Już ma jeden na Monte Casino i co ? i jajco. .. sztuczny twór nikomu nie potrzebny na spacer można isc nad morze a nie miedzy bloki!! a na dodatek nikt nie chodzi środkiem bo kostka jest krzywo polozona. Lepiej by zrobili przerabiając promenade do stanu z lat miedzywojennych! bez wydm, smierdzacych kebabów, za to z piekna zielenią i alejkami.

Gość • Środa [19.08.2009, 00:58:53] • [IP: 195.117.222.***]

TEN OSZCZĘDNY JEDNO KOMOROWY BO JUŻ SŁYSZLĄEM ŻE BEZPIECZEŃSTWO TKWI W DWUKOMOROWYM. ALE JAK TO NASI TANIEJ, OSZCZEDNIEJ I RUSKA NORMA!

Gość • Środa [19.08.2009, 00:53:57] • [IP: 80.245.180.**]

to niech nam jeszcze niemcy tunel zrobia

Gość • Środa [19.08.2009, 00:53:42] • [IP: 195.117.222.***]

Też jestem za odwołaniem włodarzy oni dopropwadzą do śmierci centrum miasta. Za małe Świnoujście by cvos takiego robić. Do jakiej oni szkoły chodzili. Za to jestem za tym by u Prezydenta oponiarni zrobić deptak i zakaz wjazdu wszelikm pojazdom. PARANOJA!! Mają kase z UNI i jeszcze kiepsko układają klocki w mieście.

Gość • Środa [19.08.2009, 00:50:05] • [IP: 93.94.186.***]

TO JEST CHYBA JAKAŚ KPINA!! SPOKOJNE DZIELNICE MIASTA I WĄSKIE ULICZKI NAGLE MAJĄ ODCIĄŻYĆ RUCH?? CIEKAWE JAK WIĘKSZE SAMOCHODY CIĘŻAROWE I TIRY Z NACZEPAMI BĘDĄ TAM JEŹDZIĆ. KTO WPADŁ NA TEN MAŁO INTELIGENTNY POMYSŁ?? PRZECIEŻ MOŻNA ZROBIĆ DODATKOWE ULICE ABY ODCIĄŻYĆ RUCH ALE NIE ZAMYKAĆ NAJWAŻNIEJSZYCH PLACÓW W MIEŚCIE." SERCE (CENTRUM) MUSI BIĆ I MUSI DO NIEGO DOPŁYWAĆ KREW" INACZEJ BĘDZIE ZAMIERAĆ A W BOCZNYCH" ŻYŁACH" (CZYT. ULICZKACH) BĘDĄ ZATORY. TO JEST CIOS NIEWYBACZALNY, JEŚLI TAK MA BYĆ TO JA JESTEM ZA REFERENDUM LOKALNYM W SPRAWIE ODWOŁANIA WŁODARZY MIASTA I NASTĘPSTWIE ZMIANY URZĘDNIKÓW. ZGŁASZAM OBYWATELSKIE WOTUM NIEUFNOŚCI!!

Gość • Środa [19.08.2009, 00:39:29] • [IP: 95.108.20.***]

Odwalcie sie od Niemców.. Zaczynam mieć tego powoli dość! Co to ma wspólnego z narodowością? Przecież zlecił to Urząd Miasta! Nie podoba się? Nie ma sprawy.. wiadomo z kim rozmawiać, gdzie protestować... Oglądaliście chociaż plany ? Dla mnie to ciekawa sprawa. Rynek, w ścisłym centrum, odpowiednio zagospodarowany.. co może być lepszego dla turystów ? (nie nie tylko niemieckich panie i panowie..)

Gość • Środa [19.08.2009, 00:30:18] • [IP: 80.245.178.**]

Chory pomysł, zniszczą spokojne boczne uliczki. Centrum jest od tego, żeby był w nim ruch!

Gość • Środa [19.08.2009, 00:23:18] • [IP: 93.94.191.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [19.08.2009, 00:21:20] • [IP: 80.245.189.*]

niemcy zrobia pal a polacy spierdziela wykonanie ;d hehe i kasa w bloto :)

Gość • Środa [19.08.2009, 00:15:16] • [IP: 93.94.188.***]

A może by tak najpierw uchwalili plan zagospodarowania dla centrum, zanim publiczne pieniądze wywalą.

Gość • Środa [19.08.2009, 00:12:27] • [IP: 93.94.188.***]

Mają łeb, jak zamknąć dla ruchu centrum miasta i puścić ulicami które nigdy nie były do takiego ruchu przewidziane. Przesuną budynki?

Gość • Środa [19.08.2009, 00:10:37] • [IP: 80.245.179.***]

precz z polskiej ziemi!!

Gość • Środa [19.08.2009, 00:09:37] • [IP: 80.245.182.***]

małymi kroczkami i Niemcy będą u siebie

Oglądasz 101-119 z 119
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■