POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.08.2009, 05:09:19] • Świnoujście

Czy to dobre miejsce na wesołe miasteczko?

Czy to dobre miejsce na wesołe miasteczko?

fot. Sławomir Ryfczyński

Część mieszkańców ma wątpliwości czy ulokowanie karuzeli na końcu Wybrzeżu Władysława IV to dobry pomysł. Jak mówią, nie spodziewali się, że właśnie tam powstanie wesołe miasteczko.

Tłumaczą, że kiedyś karuzele stawiane były w pobliżu placu Rybaka. Inni wyjaśniają jednak, że tamte urządzenia były mniejsze niż obecne koło młyńskie.

- Poza tym musieliby zamykać ruch na ulicy, która prowadzi do promów. I to jeszcze na weekend. Wszystko by się zakorkowało – dodają.

Był też pomysł, aby takie konstrukcje można było zainstalować na Basenie Północnym. Tam przecież stawiano ogromną scenę, chociażby na Dni Morza. Miejsca jest sporo. A koncerty wiatrakowe będą się odbywać właśnie w tym miejscu.

- Nie wiem tylko czy dość irytująca muzyka, jaka zwykle jest puszczana w tego typu miejscach, nie przeszkadzałaby wykonawcom i słuchaczom koncertów – odpowiada jeden z mieszkańców.

Dodaje też, że idealnym miejscem na wesołe miasteczka a nawet ustawiania cyrków był plac byłego stadionu przy ulicach Wojska Polskiego i 11 Listopada.

- Niestety tereny sprzedano i jak grzyby po deszczu wyrosły tam bloki - tłumaczy.

A co Wy sądzicie na ten temat? Czy wybrano dobre miejsce? Czy być może widzielibyście jakieś inne dla tego typu atrakcji? Czekamy na Wasze opinie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 104, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 104

Gość • Niedziela [16.08.2009, 20:59:57] • [IP: 86.129.162.***]

to zle miejsce lepiej na plazy i wypizgalo by troche

r.k. • Niedziela [16.08.2009, 20:24:22] • [IP: 80.245.179.***]

jakość tego czegoś jest powiedzmy średnia i do tego zagłusza koncerty

Gość • Niedziela [16.08.2009, 20:23:17] • [IP: 92.42.119.***]

no trzy karuzele to naprawde wesole miasteczko

Maślankiewicz • Niedziela [16.08.2009, 19:48:24] • [IP: 195.117.239.**]

To bardzo złe miejsce. Żmurkiewicz musi odejść. Dobrze mówię? Bo to on wszystkiemu winiem.

Gość • Niedziela [16.08.2009, 19:41:15] • [IP: 80.245.188.***]

Cóż, jakie miasto takie i wesołe miasteczko. Najlepiej wszystko zaorać albo ogrodzić drutem kolczastym.

Gość • Niedziela [16.08.2009, 19:10:28] • [IP: 83.31.205.**]

ale smuty gadacie... nigdy nic wam nie pasi...

Gość • Niedziela [16.08.2009, 19:08:26] • [IP: 80.245.178.**]

Nie wiem jak! Ale należałoby tą biedotę ćwoków w sandałach z DDR wyleczyć ze świadomości, że Świnoujście i cała Polska to nie jakiś Bangladezsz do diaska! Jeśłi chodzi o historię to temat rzeka! Przeciętny niemiec nie wie że rozpętał II wojnę światową i ją przegrał... takie mają podręczniki! Żadnej winy!! Jednakże nie zapominajmy, że dla jednego szaleńca tylu ludzi ginęło... wierzyć się nie chce... i tym niedoukom z niemiec współczuję bo nieraz nie chcieli tego ale co mogli zrobić.

Gość • Niedziela [16.08.2009, 18:59:25] • [IP: 88.156.233.**]

To co stoi przy kapitanacie portu to tylko jakaś namiastka wesołego miasteczka, takie to rozstawiają w Pcimiu Dolnym na odpustach, tylko dodają do tego karuzelę łańcuchowa jeszcze! Wesoło to zapewne będzie tym z obsługi jak jutro sobie kasiorę przeliczą z łupionych polaczków!:)

Gość • Niedziela [16.08.2009, 18:54:54] • [IP: 92.42.115.***]

199* -" jeszcze nie zapłacili za zamordowanie Polaków, Zydów, Cyganow, Francuzów itd.." - postudiuj trochę historię.. naród polski na swoim sumieniu też co nieco ma; nie porównuję tego do zbrodni faszystowskich Niemiec, ale NALEŻY PATRZEĆ W PRZYSZŁOŚĆ Z PAMIĘCIĄ A NIE NIENAWIŚCIĄ DO PRZESZŁOŚCI; i właśnie tacy jak Ty to pseudo-europejczycy - smutne

Gość • Niedziela [16.08.2009, 18:42:55] • [IP: 217.97.199.**]

A jak stawiali wesole miasteczko to gdzie wtedy byli ich rodzice?

Gość • Niedziela [16.08.2009, 18:22:14] • [IP: 90.184.75.***]

Gdzie by nie powstałe, tępej i zacofanej ludzkości miasta Świnoujścia było by źle aaaaa najgozej to jak zwykle Możejce który umiejscowienie karuzeli w złym miejscu obwini Żmurkiewicza i tak w koło MAcieju :D

Gość • Niedziela [16.08.2009, 18:15:25] • [IP: 217.97.199.*]

Duniczycy, Finowie, Szwedzi itd..mnie nie przeszkadzaja za to Niemcy tak!jeszcze nie zapłacili za zamordowanie Polakow, Zydów, Cyganow, Francuzów itd...piąte pokolenie populacji niemieckiej może pozwoli zapomiec o komorach gazowych a pseudo europejczycy jak chcą niech się bawią ich wola i szmal!

Bemka • Niedziela [16.08.2009, 18:09:12] • [IP: 92.42.118.***]

Nie tylko idzie się zdenerwować ;/ niech spadają z tymi niemieckimi huśtawkami !!

Gość • Niedziela [16.08.2009, 18:04:56] • [IP: 80.245.190.**]

Ty też już zostałeś zniemczony?

Gość • Niedziela [16.08.2009, 17:51:28] • [IP: 217.97.199.*]

14:44] • [IP: 80.245.190.**]: jeżeli coraz trudniej w Świnoujściu o takiego polaka jak ty, to ja się tylko bardzo cieszę z tego powodu...

Gość • Niedziela [16.08.2009, 17:37:28] • [IP: 80.245.187.***]

wiatrak fajna impra jesli ktos slucha szant, a co do wesolego miasteczka to ciekawa lokalizacja. no wiadomo nie bedzie stal tam wiecznie. ile kosztuje przejazd na mlynie?

Gość • Niedziela [16.08.2009, 17:23:01] • [IP: 80.245.183.***]

ktos w ogole chodzi na ta impreze" Wiatrak" ja jakos nigdy tam nie doszlam. a Mlyn wyglada spoko, tylko po co tyle gadania przeciez niedlugo sie stad zawiną i znowu bedzie nuda w miescie ;]

Gość • Niedziela [16.08.2009, 17:04:14] • [IP: 217.97.199.*]

Dobre miejsce i tak lepszego by się nie znalazło

Gość • Niedziela [16.08.2009, 17:01:31] • [IP: 192.168.118.***]

miejsce gitara

Gość • Niedziela [16.08.2009, 16:29:51] • [IP: 80.245.178.**]

Może i widoki ładne z młyna, sama lokalizacja mi nie przeszkadza ale wycie z głośników na full bądź co bądź w mieście daje popalić mieszkańcom tej dzielnicy! Sądzę że plaża albo B. Północny rzeczywiście byłaby lepszym miejscem bo bez muzyki znowu smutno. Aha i te zdezelowane autobusy teraz pędzą przez Boh. Września i Jana z Kolna na potęgę...

Gość • Niedziela [16.08.2009, 15:11:04] • [IP: 93.105.79.***]

tak

Gość • Niedziela [16.08.2009, 14:44:50] • [IP: 80.245.190.**]

Nasze miasto jak najbardziej jest już zniemczone, tej hołoty jest już wszędzie pełno na ulicach, w sklepie trzeba stać w kolejce dwa razy dłużej, aż się nie chce z domu wychodzić o Polaka w Świnoujściu coraz trudniej

Gość • Niedziela [16.08.2009, 14:20:46] • [IP: 213.158.199.***]

"Część mieszkańców ma wątpliwości czy ulokowanie karuzeli na końcu Wybrzeżu Władysława IV to dobry pomysł. Jak mówią, nie spodziewali się, że właśnie tam powstanie wesołe miasteczko." - ale dlaczego nie kolo kapitanatu?? bo co?? bo jakis grubas z 11 Listopada ma daleko i ciezko mu cztery litery ruszyc??

Gość • Niedziela [16.08.2009, 14:19:47] • [IP: 88.156.235.***]

bardzo dobre miejsce na tego typu rzeczy i imprezy !!

Gość • Niedziela [16.08.2009, 14:17:27] • [IP: 217.97.193.***]

Nie wiem czy to drogo czy tanio ta karuzela ale wiem, że wejście/nie wjechanie/ na wieżę w Toruniu na S.Mieście ca.50m - 10zł, ulgowe 6zł.

Oglądasz 26-50 z 104
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■