POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [18.08.2009, 19:48:52] • Międzyzdroje

Międzyzdroje toną w kwiatach

Międzyzdroje toną w kwiatach

fot. Sławomir Ryfczyński

Mieszkańcy miasta i turyści są zachwyceni nowym wizerunkiem nadmorskiego miasteczka. Trawniki są soczyście zielone, a na każdym skwerze cieszą oko kolorowe kwiaty.

Miasto realizują program „Międzyzdroje w kwiatach”. Wzdłuż deptaka posadzono bukszpanowe drzewka i przycięto je w kształt kuli. Inne krzewy misternie przycięto. Podświetlono 29 drzew. Po zmroku turyści nie mogą nacieszyć się fantastycznym widokiem.
- Wykonano kawał dobrej roboty – mówi pan Tadeusz – mieszkaniec Międzyzdrojów. - Miasto zmieniło się nie do poznania – dodaje.
Efekt jest naprawdę fantastyczny. Ogrodnicy zajmujący się na co dzień zielenią mówią, że jest owocem ciężkiej i systematycznej pracy.
- Wcześnie rano zbieramy wysuszone kwiaty, podlewamy trawniki i klomby – tłumaczy Anida Kostrzewa, zajmująca się pielęgnacją zieleńców.
To jednak nie koniec zmian poprawiających estetykę miasteczka. Już za dwa lata na Promenadzie Gwiazd staną nowe fontanny, ławki, wymienione zostaną płytki chodnikowe. Projekt przygotowany przez miasto będzie dofinansowany z unijnych pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego. Modernizacja obejmie ponad kilometrowy odcinek nadmorskiej promenady. Inwestycja będzie kosztować 23 miliony złotych, dofinansowanie z RPO to 9 milionów. Jeszcze w sierpniu zostanie podpisana umowa dotycząca dofinansowania. Zaprezentowany zostanie także projekt zmodernizowanej promenady.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 88, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 88

Gość • Niedziela [30.08.2009, 13:19:46] • [IP: 83.11.134.**]

Dzisiaj w kwiatach, jutro w długach...

Gość • Piątek [21.08.2009, 15:49:33] • [IP: 83.21.125.***]

---> [IP: 95.41.45.***] to chyba niecałkiem po" polskiemu"? W Międzyzdrojach tak się mówi? Od kiedy? A kanalizę macie już zrobioną? Bo cp wam po kwiatach jeśli salmonella wam morze zeżre ((((:

Gość • Czwartek [20.08.2009, 21:59:15] • [IP: 95.41.45.***]

Gość • Czwartek [20.08.2009, 14:25] • [IP: 83.11.135.***] nie bój konia nie bój bryczki :) jak nie twoje

Gość • Czwartek [20.08.2009, 21:54:11] • [IP: 93.94.188.**]

Inne miejscowości jak Wolin czy Kamien tez lipa...Szczecin tez lipa...

Gość • Czwartek [20.08.2009, 17:11:14] • [IP: 82.168.75.***]

miedzyzdroje lipa jak . ... hahha

Gość • Czwartek [20.08.2009, 14:25:50] • [IP: 83.11.135.***]

----> [IP: 77.112.175.***] jeśli" nie opchnie" będziecie mieć problem, bo pan Burmistrz oparł na tej transakcji ogromną część tegorocznego budżetu. Nie wiem czy tak powinien postępować roztropny gospodarz, ale skoro wam to nie przeszkadza, to spoko. Nie mój koń, nie moja bryczka

Gość • Czwartek [20.08.2009, 14:21:23] • [IP: 83.11.135.***]

----> [IP: 93.94.188.**] a czym lepiej sie wybrać? rowerem czy roverem?

Gość • Czwartek [20.08.2009, 10:24:28] • [IP: 217.97.199.*]

a swinoujscie w psich kupach!rozjechanych i rozdeptanych na chodnikach!!i jest oki!

kobyła • Czwartek [20.08.2009, 00:47:05] • [IP: 83.21.157.***]

Brakowało tego Międzyzdrojom od lat... Fajnie to wygląda.Życze Świnoujściu, by za rok miało też takie kwiaty, radość i wdzięczność Mieszkańców

Gość • Środa [19.08.2009, 22:53:48] • [IP: 88.156.234.***]

Swinoujscie moze tylko pozazdroscic Perle Baltyku -MIEDZYZDROJOM !.

Gość • Środa [19.08.2009, 21:57:28] • [IP: 93.94.188.**]

[IP: 92.42.116.**] Szukaj kontaktu poprzez ogłoszenia. Z tego co wiem ta osoba, która zajmuje się Międzyzdrojami ma mało czasu by zajmowac się dużymi projektami z racji poważnego projektu jakim są Międzyzdroje w kwiatach 2009.

Gość • Środa [19.08.2009, 21:50:05] • [IP: 93.94.188.**]

Dobrze ujęte. [IP: 83.21.126.***] Szkoda:(...To naprawde ładne miasto to nasze Świnoujście...ech:/

Gość • Środa [19.08.2009, 21:44:16] • [IP: 83.21.126.***]

A Świnoujście tonie w śmieciach!

Gość • Środa [19.08.2009, 20:06:16] • [IP: 93.94.188.**]

Bardzo ładnie to wygląda.Każdy wie, że jak jest bałagan i brzydko wokół własnego domu to świadczy tylko o Nas samych.Jak jest ładny zadbany ogródek to aż miło myśli się o gospodarzu.To samo dotyczy miejscowości i gospodarza.Brawo Panie Burmistrzu i Rado Miejska!!Wasze miasteczko świadczy o Was samych.TAK TRZYMAĆ!

Gość • Środa [19.08.2009, 19:14:47] • [IP: 77.112.243.***]

Gość • Środa [19.08.2009, 18:56] • [IP: 217.97.199.*] nie ma się czym podniecać, u nas i tak jest ładnie i wcale mi tych międzyzdrojskich kwiatów nie brakuje :) ** ** ** ** ** ** napisał wyższy urzędnik hihihihih Ładnie?? Gdzie?? Na oponiarni chyba, tam dwa kroki na cmentarz a na cmentarzu kwiatów bez liku!

Gość • Środa [19.08.2009, 18:56:18] • [IP: 217.97.199.*]

nie ma się czym podniecać, u nas i tak jest ładnie i wcale mi tych międzyzdrojskich kwiatów nie brakuje :)

Gość • Środa [19.08.2009, 17:32:57] • [IP: 77.112.175.***]

A jak nie opchnie to co?? Znikniemy z tego powodu?? Na Polnej i innych dróżkach mamy tak od zawsze. Dziwne zachcianki - wszystko na raz zrobić?? Przez dziesiątki lat nie pisnąłeś słówka a teraz co? Jest w końcu ktoś, kto zmienia nasze miasteczko. A do burmistrza - niech się pan pozbędzie lesera pierwszej wody Kamińskiego. Ten gość to nawet dyspozytorem nie powinien być w ZOŚiu a co dopiero szefem!!

Gość • Środa [19.08.2009, 17:22:56] • [IP: 83.31.185.***]

Działanie pod publikę. Burmistrz musiał to podpatrzeć u Fasoli. Kwiaty są, i owszem, ale kibli na promenadzie jak nie było tak nie ma, a na ulicy Polnej samochodom urywają się resory. No i zobaczymy czy burmistrz opchnie działkę na Kawczej Górze.

Gość • Środa [19.08.2009, 16:44:36] • [IP: 77.112.175.***]

hihihi u was to tylko na działce Erisowej w cudowny sposób zrobił się porządek z chwastami i nawet z drzewami! Od początku do końca działki... ani o 10cm nie wychodząc poza:) Więc chyba ktoś potrafi zadbać o zieleń??

Gość • Środa [19.08.2009, 16:44:14] • [IP: 195.117.222.***]

Bo to Natura 2000 w Międzyzdrojach, Wicku, Wapnicy, Lubinie i rdość.

Gość • Środa [19.08.2009, 16:28:01] • [IP: 93.94.188.**]

Polecam wybrać się na wycieczkę wieczorową porą, kiedy to zapalają się lampy i punkty świetlne pod drzewami i pod tymi kompozycjami z kwiatów.Piękny widok.Szkoda, że nie u Nas:/

Gość • Środa [19.08.2009, 16:08:48] • [IP: 80.245.191.***]

szkoda że w S-CIU nie ma prawdziwego gospodarza tylko urzędnicy a z tych żaden porzytek oni tylko /////////

Gość • Środa [19.08.2009, 16:02:38] • [IP: 217.97.199.*]

ladnie w tych Miedzyzdrojach tyle kwiatkow a unas chwasty

Gość • Środa [19.08.2009, 15:39:44] • [IP: 92.42.116.**]

A gdzie można zdobyć kontakt do tej Pani?? Chętnie zlecę wykonywanie konserwacji zieleni i nawiążę długoterminową współpracę.

Gość • Środa [19.08.2009, 15:28:16] • [IP: 93.94.185.***]

Po co promować Międzyzdroje na stronie Świnoujścia?!

Oglądasz 1-25 z 88
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■