POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [12.08.2009, 18:54:05] • Świnoujście

Zainstalują dodatkowe kamery tam gdzie będą chcieli tego mieszkańcy

Zainstalują dodatkowe kamery tam gdzie będą chcieli tego mieszkańcy

fot. Sławomir Ryfczyński

Jeśli chcesz, aby na Twoim osiedlu pojawiła się kamera miejskiego monitoringu to wystarczy, że pokryjesz jej koszt, a policjanci będą je dozorować 24 godziny na dobę.

W mieście już działa 11 kamer monitorujących całodobowo świnoujskie ulice. Funkcjonują od początku sierpnia. System będzie rozbudowywany i w przyszłości dołączą do niego kolejne kamery. Obraz z monitoringu przekazywany jest światłowodami do Komendy Miejskiej Policji.
- Zgłaszają się do nas wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe z potrzebą zainstalowania na ich terenie kamer – mówi Robert Karelus z Urzędu Miasta.
Jeśli mieszkańcy kolejnych dużych osiedli i wspólnot mieszkaniowych chcieliby poprawić bezpieczeństwo w swojej okolicy wystarczy, że pokryją koszt kamery wraz z instalacją, który wynosi około 30 tys. złotych.

wb, źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 64, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 64

Gość • Sobota [28.05.2011, 02:52:57] • [IP: 92.42.118.***]

Taka kamera powinna się znaleźć na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Piłsudskiego przy sądzie, gdyż często dochodzi tam do różnego rodzaju awantur i niszczenia mienia. Pozdrawiam Mieszkaniec.

Gość • Piątek [14.08.2009, 19:19:39] • [IP: 88.156.234.***]

Uwaga przy temperaturze 30 stopni nikt normalny nie chodzi w kapturze. Jedynie podejrzani osobnicy ktorzy wola miec ukryte facjaty.Dobrze ze policja wie o co chodzi.

Gość • Piątek [14.08.2009, 16:13:25] • [IP: 93.94.185.***]

nic nie pomoże kamera, zakapturzeni bandyci znikają w bramach, tylko częstsze patrole polcji czasami odstraszają małolatów, znikome kary też nie poprawiają bezpieczeństwa!

Gość • Piątek [14.08.2009, 13:33:25] • [IP: 217.97.199.*]

na 11 listopada by sie przydala samochodowe wyscigi noca

przemekp • Czwartek [13.08.2009, 19:42:21] • [IP: 195.117.222.***]

na lutyckiej tam tyle cyganow boje sie

Gość • Czwartek [13.08.2009, 18:48:32] • [IP: 80.245.183.***]

orwellowski świat gdzie wolność jednostki przestaje istnieć a wszedzie pojawiają sie zakazy i nakazy mające trzymać ten niewolniczy system w całości.

Gość • Czwartek [13.08.2009, 18:09:18] • [IP: 88.156.234.***]

Gosciu 112, jak tam na tej Krzywej zamontuja kamere lub kamery, to beda mogli nagrywac filmy kryminalne, tam zagrozeniem jest wjechanie pojazdem a co dopiero isc tam wieczorowa pora, chociaz jak tam podjechac w dzien to kreca sie podejrzane osobniki czesto z innych okolic miasta. Zgadzam sie z Toba, kamera tam powinna byc zamontowana w pierwszej kolejnosci, gdyz jest to okolica gdzie przemieszcza sie duzo dzialkowcow, Niemcow i mieszka sporo przyzwoitych obywateli Swinoujscia. A rzeczywiscie jest to okolica o bardzo duzym zagrozeniu bezpieczenstwa !.

Gość • Czwartek [13.08.2009, 17:10:43] • [IP: 92.42.112.***]

taka kamera to na krzywej by się przydała

Gość • Czwartek [13.08.2009, 15:00:57] • [IP: 80.245.187.***]

z jakiej * racji mam placic za bezpieczenstwo ktore oni powinni mi zapewniac za podatki ktore płace, poje.balo? Heloł??

Gość • Czwartek [13.08.2009, 14:40:47] • [IP: 90.184.75.***]

no tak w sumie w Świnoujściu to wiekszość idjotów mieszka, nie wiedzą co i jak a drą gębe na prawo i lewo. :D szkoda gadać i wstyd się przyznawać, ale oni są mądzi na necie tylko hahah głąby kapuściane :D

Gość • Czwartek [13.08.2009, 13:48:40] • [IP: 192.168.100.**]

Ty idioto z 13.08 dodaj do tego jeszcze koszt instalacji swiatłowodowej, projektów i weż pod uwagę że wszystkie umowy poprzedzone były przetargami. Czasy o których wspominasz a może marzysz już dawno minęły.

Gość • Czwartek [13.08.2009, 10:58:20] • [IP: 194.237.227.***]

he gosciu ponizej...w sumie tak, nawet jak by dodac co nie co na urzadzenie biura i zakup tych fajowych lcdkow to i tak zostaje" -" na kwote z ktorej milo by bylo aby Zmurek sie jakos wytlumaczyl. Ale czy to zrobi?? PEWNIE ZE NIE BO MA GDZIES CZY JEST POSTRZEGANY JAKO UCZCIWY WLODArZ.

Gość • Czwartek [13.08.2009, 10:19:57] • [IP: 217.97.199.**]

"koszt kamery wraz z instalacją, który wynosi około 30 tys. złotych." czyli 11 kamer miało kosztować 330tys. a miasto dało 1.1mln to gdzie te 770tys. zł sie podziało?

Gość • Czwartek [13.08.2009, 09:36:12] • [IP: 93.94.191.**]

Jaki to monitoring miasta na razie zafundowali zabawkę dla policji, gapia się dzień i noc bo to nowość jak dzieci z instrukcją w ręku.jak już dojdą do wprawy poruszania się dżojstikiem, to będą z tych kamer łatać dziurę budżetową za jazdę emerytów bez pasów, picie piwka w publicznym miejscu.I tak mieszkańcom odechce się monitoringu

Gość • Czwartek [13.08.2009, 08:43:25] • [IP: 92.42.117.***]

tak chcemy w urzędzie miasta !! zainstalujcie je z naszych podatków!

Gość • Czwartek [13.08.2009, 07:51:01] • [IP: 93.94.186.***]

No to mieszkańcy chcą kamer w urzędzie miasta!! Zainstalujecie je u siebie?! No zgodnie z obietnicą :)

Gość • Czwartek [13.08.2009, 07:13:38] • [IP: 80.245.186.**]

grunwaldzka! na wszystkich skrzyżowaniach! i łapać tych rowerzystów!!

Gość • Czwartek [13.08.2009, 06:57:19] • [IP: 192.168.100.***]

A co to popowstawały spóldzielnie, wspólnoty i chca od miasta ciągnąć za darmo.A zmiejszyć pensje prezesów i zarządców.A wyliczenia jak zawsze bzdurne, bo oprócz kamer trzeba pociafnąć sieć światłowodowa.a 7 tysiecy to kosztuje byle jaka kamerka

Gość • Czwartek [13.08.2009, 06:38:48] • [IP: 90.141.83.***]

Poza sezonem tam nie dzieje sie nic za to w poblizu C.H Uznam i na dlugosci od Pelachy na Kosciuszki do skrzyzowania z ul.Kołłątaja, kolo Orlika

Gość • Czwartek [13.08.2009, 06:35:58] • [IP: 93.94.186.***]

A może tak kamera u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Żeromskiego?Tam się dzieje, że ho, ho

Gość • Czwartek [13.08.2009, 06:21:58] • [IP: 92.42.117.***]

Ile kosztuje metr światłowodu ??

Gość • Czwartek [13.08.2009, 02:47:31] • [IP: 80.245.180.***]

chce zeby byla kamera na 24 nad kanalem gdy policjanci kupuja tam co wieczzor browary + cole ;> !!

Gość • Czwartek [13.08.2009, 02:46:15] • [IP: 80.245.180.***]

chce zeby byla kamera na 24 nad kanalem gdy policjanci kupuja tam co wieczzor browary + cole ;> !!

Gość • Czwartek [13.08.2009, 01:24:23] • [IP: 217.97.199.*]

A od kolesi z nowej promenady też zainkasował 30 tyś zł czy po znajomości mają za friko?

Gość • Czwartek [13.08.2009, 00:46:29] • [IP: 90.141.123.*]

Moze wiecej pieszych policyjnych patroli w miescie?Zwlaszcza w godz wieczornych i nocnych jak to bylo kiedys

Oglądasz 1-25 z 64
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■