POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [10.08.2009, 08:05:02] • Świnoujście

Szukali boiska żeby sobie pograć

Szukali boiska żeby sobie pograć

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 6 (fot. Sławomir Ryfczyński )

8-letni Mateusz z Warszawy i jego dziadek Jurek ze Szczecina, który uczył chłopca gry w kosza, przeszli pół miasta, aby znaleźć boisko. Dziwili się, że w takim mieście, jak Świnoujście, jest mało tego typu obiektów. Czynnych – jak dodali.

Turyści byli najpierw na boisku przy ulicy Piastowskiej. Było jednak zamknięte. Potem ktoś podpowiedział, że mamy nowego Orlika. Niestety i to miejsce jest niedostępne.

- Po drodze jeszcze minęliśmy jakiś obiekt, ale też było szansy, aby zagrać – mówią.

Szukali boiska żeby sobie pograć

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 6 (fot. Sławomir Ryfczyński )

W końcu znaleźli się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 6. Nie ma tam co prawda jakiegoś profesjonalnego miejsca do uprawiania tej dyscypliny sportowej.

Szukali boiska żeby sobie pograć

Inwestycja pod nazwą Orlik(fot. Sławomir Ryfczyński )

- Są jednak kosze, więc można było porzucać piłką – mówi pan Jurek.

Jak widać na zdjęciach, betonowe boisko zarasta trawą. W tle pomazane graffiti ściany.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 79, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 79

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 12:11:32] • [IP: 80.245.186.***]

Zaczęło sie pare lat temu od likwidacji placów zabaw i przekształcania ich w prywatne ogrody - teraz widać tego konsekwencje. Miasto próbowało zaradzić - wybudowali Orlika - lecz dlaczego do jasnego * jest zamknięty? Czy żeby pograć w cywilizowanych warunkach trzeba iść na sztuczną Flote i płacić? Po co zrobili" wielkie" otwarcie skoro teraz boisko jest zamknięte i istnieje chyba na pokaz?

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 12:11:23] • [IP: 217.97.193.**]

Jak świnoujścianie się dopraszają, to wszyscy głusi, ale jak gówniaż ze stolicy przyjedzie, to już wszyscy purpury pod nim ślą.

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 12:02:19] • [IP: 83.31.188.***]

Dziadek ze szczecina mogles isc na plaze pograc a ciekawe gdzie w szczecinie mozna pograc tam to trzeba sie nachodzic a o grze niema co myslec

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 12:00:58] • [IP: 87.207.72.**]

Jasne Świnoujście piękne miasto ale wszytko jest robione pod turystów! Ludzie nie zapominajcie, że my mieszkańcy wciąż tu jesteśmy! Ulice zrobione, deptaki i inne wypasy ale gdzie miejsca rozrywki jakieś? To miasto umrze z nudów niedługo! Ale co tam ważne że jest ładne z zewnątrz :/ Na osiedlach nie ma rozrywki dla dzieci, sama bym się bała moje dziecko puszczać na takie szare podwórka. KOSZMAR!

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 11:54:49] • [IP: 80.245.190.**]

orlik zamknięty bo jakby był otwarty cały czas to by go * :) z resztą tak jak wszystko co powstaje

Jegomość • Poniedziałek [10.08.2009, 11:49:26] • [IP: 83.31.179.***]

A pamiętacie kosze na Zielonym?To było boisko, a nie jakiś Orliki z *.To jest skandal, żebym szedł na boisko, żebym jeszcze płacił haracz.Za tą kasiore wole wydoić kilka browarów gdzieś w terenie.Najlepiej na placu zabaw zrobić kolejny parking czy Bangladesz.I te ogródki przed blokami z wizji wspólnoty-żygać się chce jak na to sie patrzy, a nie można nie patrzeć, bo aż razi w oczy z daleka.Chcecie ogródki, to * na Wydrzany!!Najlepiesz wszystko zlikwidować i wzruszać ramionami.

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 11:06:14] • [IP: 213.31.11.**]

Pan redaktor mogl posjc tropem troszke dalej i poprosic pana prezydenta o wyjasnienie tej zawilej sytuacji, skoro orlik osobiscie otwieral to teraz niech sie wytlumaczy dla czego nie wolno z niego kozystac :? moze pan prezydetnt otwieral ale parasol w d..:? PS ida wybory i...

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 10:57:53] • [IP: 88.156.234.***]

wszystkie szkolne boiska powinny byc otwarte dla mlodzierzy do godz powiedzmy 20. Ale wladzom nie zalezy na mlodzierzy, bo oni juz nimi nie beda, dzieci maja wyrosniete a jakby co to stac ich na wynajecie stadionu miejskiego.Nie mysla o uciazliwosci dla mieszkancow bylegdziegrania i o ksztaltowaniu mlodych ludzi na przyzwoitych obywateli bo to takie dzisiaj smieszne okreslenie.

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 10:55:55] • [IP: 80.54.123.***]

Nie oszukujmy sie moi drodzy bo naprawde to nie jest robienie dziury w calym tylko powaznie nie ma w 40- sto tysiecznym miescie obiektow sportowych i rekreacyjnych dla dzieci i mlodziezy a jesli juz jakies znajdziecie to sa one MOCNO zaniedbane. Dlaczego mlodziez rozrabia - bo nie ma zajecia. Mysle ze takie obiekty zajely by czas dzieciakom. SORKI za interpunkcje :P

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 10:44:20] • [IP: 80.245.178.**]

moim zdaniem powinno byc boisko w parku tam nikomu nie bedzie nic przeszkadzało a jak komuś sie nie podoba że nie mają gdzie grac to niech idą na szkolne boisko!

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 10:40:53] • [IP: 88.156.234.***]

Po prostu miasto nieprzyjazne mieszkancom i normalnym gosciom.

sete68 • Poniedziałek [10.08.2009, 10:38:38] • [IP: 92.42.116.**]

..ale ja lubię mieć otwarte okna :]. . wiaderka, łopatki i na plaże z dzieciaczkami..nad wodą jest fajowo, naprawdę :]

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 10:32:16] • [IP: 88.156.232.***]

sete68 • Poniedziałek [10.08.2009, 10:06] • [IP: 92.42.116.**] nie zgadzam sie z toba to kwestia wychowania;] nawet grzeczne dziecko tzn. prymus szkoły wszystko co możliwe moze popasc w takie cos wiec sie nie wymądrzaj;] dzieci jak dzieci bawic sie musza a jak tobie nie pasuje nie otwieraj okna;]

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 10:22:37] • [IP: 87.205.255.**]

kto to pisze - jakies profesjonalne miejsce do uprawiania tej dyscypliny... ha, ha, ha! faktycznie pu-de-lek...

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 10:12:26] • [IP: 93.94.184.**]

pudelek

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 10:10:46] • [IP: 80.54.123.**]

KTO TO REDAGUJE !!

sete68 • Poniedziałek [10.08.2009, 10:06:19] • [IP: 92.42.116.**]

..jest plac zabaw dla dzieci na plaży i w parku, dziękuję bardzo za place zabaw pod oknami mieszkania, wystarczy dwójka dzieciaczków i okna nie można otworzyć, wrzask, pisk na całą japę :/. ..a ruszyć cztery litery rodzice i iść z dziećmi na spacer do parku i nad morze z łopatką i wiaderkiem.. potem dziwicie się że dziecko przeklina, bije, pije, pali..uczy się na podwórku bo rodzic nie ma czasu..

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 10:05:10] • [IP: 80.54.123.**]

09:18] • [IP: 88.156.233.**]: i tu się mylisz bo właśnie że kręgielnia jest !! :) byłem ze znajomymi w sobotę i już postanowiliśmy że będziemy tam często bo jest naprawdę ok :) szukaj koło urzędu miasta - budynek bezpośrednio przy wojska polskiego, 1 piętro

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 09:53:00] • [IP: 92.42.118.**]

''Dziadek'' jest u siebie jest polakiem, komuś w Świnoujściu przeszkadzają dzieci zlikwidowano place zabaw zrobiono place wspólnoty, , staruchy'' czssami posiedzą, podwórka są bez życia i smutne.

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 09:50:38] • [IP: 80.245.184.***]

jeszcze trochę a dla dzieciaków nic w tym cholernym mieście nie będzie, brak koszy do gry, brak placów zabaw,

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 09:41:16] • [IP: 92.42.117.***]

DZIwNE komentarze przecież to uderza też w NAS mieszkańców tego miasta, którzy nie posiadaja miejsc do grania dla dzieci i młodzieży-póżniej graja pod blokami-a wtedy wszystkim to przeszkadza, bo hałasują.W mieście mamy dużo BOISK, ale ONE SĄ NIEUŻYWANE do gry, lecz do HANDLU, czy służą do ćwiczeń na prawo jazdy.Biedna młodzież świnoujska musi oglądać boiska z daleka.Bo nie wolno na nie wchodzić.A póżniej szleje po parkach.

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 09:40:15] • [IP: 85.19.195.***]

"Kacza kupa" to chyba lepsza nazwa dla" Orlika"...

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 09:18:50] • [IP: 88.156.233.**]

Jest lato, zatem śmiało dziadek z wnuczkim pograć w piłkę mogą na plaży! I nie ma co szukać dziury w całym, bo np. kręgielni też nie ma w mieścia, a tak bym sobie pograł!

sete68 • Poniedziałek [10.08.2009, 09:06:53] • [IP: 92.42.116.**]

..każdy będzie"staruchem", jeśli dożyje..a może on jest z Koluszek i tam jest gdzie pograć :]

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 08:37:23] • [IP: 80.54.123.**]

no to mamy kolejne wydarzenie na poziomie ipudelka... :p

Oglądasz 51-75 z 79
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■