POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [10.08.2009, 08:05:02] • Świnoujście

Szukali boiska żeby sobie pograć

Szukali boiska żeby sobie pograć

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 6 (fot. Sławomir Ryfczyński )

8-letni Mateusz z Warszawy i jego dziadek Jurek ze Szczecina, który uczył chłopca gry w kosza, przeszli pół miasta, aby znaleźć boisko. Dziwili się, że w takim mieście, jak Świnoujście, jest mało tego typu obiektów. Czynnych – jak dodali.

Turyści byli najpierw na boisku przy ulicy Piastowskiej. Było jednak zamknięte. Potem ktoś podpowiedział, że mamy nowego Orlika. Niestety i to miejsce jest niedostępne.

- Po drodze jeszcze minęliśmy jakiś obiekt, ale też było szansy, aby zagrać – mówią.

Szukali boiska żeby sobie pograć

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 6 (fot. Sławomir Ryfczyński )

W końcu znaleźli się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 6. Nie ma tam co prawda jakiegoś profesjonalnego miejsca do uprawiania tej dyscypliny sportowej.

Szukali boiska żeby sobie pograć

Inwestycja pod nazwą Orlik(fot. Sławomir Ryfczyński )

- Są jednak kosze, więc można było porzucać piłką – mówi pan Jurek.

Jak widać na zdjęciach, betonowe boisko zarasta trawą. W tle pomazane graffiti ściany.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 79, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 79

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 18:27:49] • [IP: 92.42.116.***]

Minela juz polowa wakacji a Orlik nadal zamkniety -_-

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 18:14:46] • [IP: 83.31.178.***]

A co u nas jest? Nic nie ma! Tylko szeroka plaża.

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 18:06:57] • [IP: 80.245.179.***]

...nuda! Ziew

B • Poniedziałek [10.08.2009, 18:04:00] • [IP: 95.129.224.***]

niech na plaze ida BABKI robic!:>

Maślankiewicz • Poniedziałek [10.08.2009, 16:59:35] • [IP: 195.117.239.**]

Proszę mi pokazać miasto, gdzie na pojedynczych turystów czekają dobrze wyposażone, otwarte, bezpieczne boiska do koszykówki (nie do kosza, kosze są na śmieci, Panie SR). Można by się domagać, żeby w naszym Świnoujściu co 100 metrów były takie gierkowskie bezpłatne wynalazki. Ale przecież Gierka obaliliśmy prawie 30 lat temu. Więc idźmy się wykłócać o te socjalistyczne dobrobyty do tych, co nam obiecali, że wjedziemy do Europy na skróty. Gospodarka rynkowa, nie?

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 16:33:24] • [IP: 217.97.199.*]

Orliki to kolejne cuda peło!!

Puma • Poniedziałek [10.08.2009, 15:53:08] • [IP: 217.97.199.*]

To jest jedyne boisko w tym miescie, na ktorym mozna bez problemow zagrac w kosza. Na pozostalych jezdza nauki jazdy. Jest jeszcze ORLIK-zamkniety. BZDURA!!

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 15:29:20] • [IP: 217.97.199.*]

Podziękujcie tym co głosowali na Żmurkiewicza i SLD teraz wstyd na całą Polske

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 15:28:58] • [IP: 80.54.123.**]

14:37] • [IP: 88.156.234.***]: co to znaczy dajcie? zainwestuj szmal i otwórz te kino... albo znaleź kogoś kto zaryzykuje. dziś nie ma państwowych kin :p

lopez • Poniedziałek [10.08.2009, 15:11:52] • [IP: 80.245.185.***]

to jest granda boisko orilk wybudowali ogrodzili jak wiezienie i jest zamkniete to powinno byc otwarte kazdy powinien z tego korzystac w tym miescie nie ma gdzie zagrac w pilke mocherowe berety przeganiaja dzieci stawiaja znaki zakazu gry w pilke, a potem nie ma co sie dziwic ze malolaci rozrabiaja i pilka nozna a polskim wydaniu to dno.NIECH W KONCU KTOS Z WLADZ MIASTA RUSZY DUPE I COS ZACZNIE ROBIC!!

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 14:57:36] • [IP: 92.42.118.***]

jaki wstyd, znaleźli boisko i jeszcze jakie wstretne, nie ma nic dla młodych nic!!gdzie kino?obiecane

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 14:42:16] • [IP: 80.245.185.***]

Moja Szkoła ;D

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 14:37:42] • [IP: 88.156.234.***]

dajcie kino!

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 14:35:49] • [IP: 195.117.222.*]

dziadyga przyjechal to niech sie dostosuje a jak nie pasuje to wyjedz pan na majorke

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 14:34:45] • [IP: 78.131.222.**]

Najważniejsze że na boisku szkolnym jest plac do nauki jazdy, gówno szkoły obchodzą nasze dzieci. Kasa się musi zgadzać.

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 14:22:39] • [IP: 92.42.118.**]

ale ściema ten artykuł

Jegomość • Poniedziałek [10.08.2009, 13:42:07] • [IP: 83.31.179.***]

Po co do niego pisać, jak i tak on ich nie czyta, bo ma zacienko?

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 13:13:16] • [IP: 80.245.180.***]

prezydent@um.swinoujscie.pl sekretariat@um.swinoujscie.pl Niech każdy pisze na maila do prezydenta lub sekratariatu dlaczego boisko Orlik jest zamkniete... zasypmy ich mailami !! może sie uda i jeszcze w te wakacje bedzie mozna tam pokopacpilke !! SKANDAL - SKANDAL - SKANDAL - SKANDAL -

majeranek • Poniedziałek [10.08.2009, 12:59:32] • [IP: 212.2.101.**]

Problem boisk u nas jest znikomy, mam racje? ale co z tego jak trzeba za nie płacić. Pan prezydent nie zrobił sztucznego boiska dla mieszkańców, zreszta z podatków za które ciężko *, tylko dla osiru i floty żeby mieli gdzie treningi robić. Ale jak to sie mówi lepsze to niż nic.

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 12:57:00] • [IP: 10.0.0.***]

"GOWNIAZ ZE STOLICY" ALE MOZE DZIEKI TEMU GOWNIAZOWI WKONCU COS ZROBIA BO JA MIESZKAM W 10 TYSIECZNEJ GMINIE PODWARSZAWSKIEJ ALE TU KAZDA WIOCHA MA SWOJE BOISKA NIE MA PROBLEMOW Z GRANIEM TYLKO CHECI POTRZEBNE WIEC ZAPRASZAM DO SIEBIE JAK KTOS NIE MA GDZIE GRAC.

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 12:53:48] • [IP: 192.168.250.***]

Życzę wszystkiego dobrego temu kto znajdzie szybko miejsce do gry w kosza w Szczecinie. Problem boisk i miesc do zabaw dla dzieciaków i nie tylko to problem dzisiejszych czasów. Biznes, biznes i jeszcze raz biznes. Kto nie inwestuje w dzieci w d..pę potem dostaje. Czego sobie ani Wam nie życzę

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 12:49:44] • [IP: 10.0.0.***]

TO ZAMIEN TO ZADUPIE NA CENTRUM WARSZAWY CHCESZ??

Balddi • Poniedziałek [10.08.2009, 12:41:45] • [IP: 80.245.183.***]

i po raz kolejny sprawdza sie moja teoria, ze Swinoujscie to zadupie, w ktorym nic nie ma i nic sie nie dzieje przez caly rok :o

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 12:40:21] • [IP: 85.19.195.***]

odczepcie sie od prezydenta! przeciez on buduje: fontanny...

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 12:27:55] • [IP: 80.245.180.***]

prezydent@um.swinoujscie.pl sekretariat@um.swinoujscie.pl Niech każdy pisze na maila do prezydenta lub sekratariatu dlaczego boisko Orlik jest zamkniete... zasypmy ich mailami !! może sie uda i jeszcze w te wakacje bedzie mozna tam pokopacpilke !! SKANDAL - SKANDAL - SKANDAL - SKANDAL -

Oglądasz 26-50 z 79
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■