POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [10.08.2009, 08:05:02] • Świnoujście

Szukali boiska żeby sobie pograć

Szukali boiska żeby sobie pograć

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 6 (fot. Sławomir Ryfczyński )

8-letni Mateusz z Warszawy i jego dziadek Jurek ze Szczecina, który uczył chłopca gry w kosza, przeszli pół miasta, aby znaleźć boisko. Dziwili się, że w takim mieście, jak Świnoujście, jest mało tego typu obiektów. Czynnych – jak dodali.

Turyści byli najpierw na boisku przy ulicy Piastowskiej. Było jednak zamknięte. Potem ktoś podpowiedział, że mamy nowego Orlika. Niestety i to miejsce jest niedostępne.

- Po drodze jeszcze minęliśmy jakiś obiekt, ale też było szansy, aby zagrać – mówią.

Szukali boiska żeby sobie pograć

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 6 (fot. Sławomir Ryfczyński )

W końcu znaleźli się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 6. Nie ma tam co prawda jakiegoś profesjonalnego miejsca do uprawiania tej dyscypliny sportowej.

Szukali boiska żeby sobie pograć

Inwestycja pod nazwą Orlik(fot. Sławomir Ryfczyński )

- Są jednak kosze, więc można było porzucać piłką – mówi pan Jurek.

Jak widać na zdjęciach, betonowe boisko zarasta trawą. W tle pomazane graffiti ściany.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 79, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 79

kosa • Niedziela [16.08.2009, 20:28:00] • [IP: 217.97.199.*]

chodze z dzieckiem na orliki przez płot bo i tak wszyscy tam graja polecamwszystkim i miejcie w D to ze jest zamkniete.W polsce juz tak jest nic nieporadzimy.zal pl

Gość • Niedziela [16.08.2009, 01:20:53] • [IP: 80.245.189.***]

a ja chodze to tej szkoly i to prawda, boisko zarasta trawa

GOŚĆ • Środa [12.08.2009, 14:52:30] • [IP: 80.54.123.***]

Boisko pilki nożnej na warszowie przy nowej hali również jest zamknięte na klucz dzieci aby grać przeskakują 2 metrowy płotprzez co niszczą go przy szkole morskiej piękne trawiaste boisko zarosło bo nikt nie był łaskaw go skosić i dzieci zrezygnowały z zabawy na mim A PODOBNO PLACIMY PODATKI !! Warszów dla rady miasta chyba jest śmietnikiem w chwili obecnaj moje dziecko boi sie samo wychodzić na dwór ponieważ zrzucono wszystkich pijaków niepłacących rachunków do byłego hotelu stoczniowego ja mieszkam niedaleko tego hotelu Jednak najbardziej żal mi porządnych ludzi którzy zamiast płacić rachunki woleli dać dzieciom posiłek Kto był na tyle inteligentny żeby tak pokrzywdzić bogu winne dzieci

Gość • Wtorek [11.08.2009, 22:47:45] • [IP: 217.97.199.*]

A ja stwierdzam, że zboczenia bywają różne ha, ha

Gość • Wtorek [11.08.2009, 14:10:05] • [IP: 80.245.186.**]

i tak zagłosuję na PANA ŻMURKIEWICZA uwielbiam go

Gość • Wtorek [11.08.2009, 10:42:20] • [IP: 93.94.184.***]

W tym mieście to nawet pies juz nie ma sie gdzie wy***ć. A co dopiero dzieci bawic wszyscy sie zagradzają bo to" wspólnoty"... aż przykro.

Gość • Wtorek [11.08.2009, 09:39:58] • [IP: 217.97.199.*]

Orlik powinen być dostępny dla wszystkich ale w naszym mieście jak zwykle jest odwrotnie niż gdzie indziej.Prezydent prowadzi swoją politykę a mieszkańców ma w du...Chcieliście żyć w skansenie minionego ustroju to macie.Trzeba było mądrzej wybierać.On inaczej nie potrafi a krytyki nie przyjmuje.Pamiętajcie o tym za rok.

Gość • Wtorek [11.08.2009, 08:22:13] • [IP: 88.156.234.***]

Kuda maladcy budu igrati basketbail i drugoje igry mjaczom panie president ? No kuda ?

Gość • Wtorek [11.08.2009, 01:52:01] • [IP: 92.42.114.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [11.08.2009, 01:48:46] • [IP: 92.42.114.***]

orliki porobili, placic za wstep trza, a wolne boiska polikwidowali, czyli jest przymus i zniewolenie, upodlenie mlodziezy

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 23:45:48] • [IP: 217.97.199.*]

to jest tak żenujace, że masakra. Żeby w całym mieście nie było normalnego boiska z równą powierznia do grania w piłke ? ;|, za sztuczną flote trzeba płacić, a orlik nieczynny ;/, normalnie jaja sobie robią. Później się dziwią ludzie, że dzieciaki ćpają i kradną albo są grubasami.

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 23:39:15] • [IP: 217.97.199.*]

22:22] • [IP: 80.245.190.***]: podobno też szukali tunelu ale przeszli pół miasta i wszystkie okazały się zamknięte :D:D" Dziwili się że w takim mieście jak Świnoujście jest mało tego typu obiektów. Czynnych - jak dodali." :D:D

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 22:41:41] • [IP: 80.245.180.**]

To niech się dziwią dalej

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 22:22:44] • [IP: 80.245.190.***]

ojej ojej!!a mostu, albo tunelu nie szukali??

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 22:02:10] • [IP: 92.42.118.***]

wogóle w tym * miasteczku prawie wogole niema rozrywki dla mlodziezy

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 21:53:00] • [IP: 93.94.191.***]

jakiegoś politruka ma menagera a zaraz sytuacja się poprawi

SGość • Poniedziałek [10.08.2009, 21:38:51] • [IP: 80.245.190.***]

A kto tu coś odpali albo jak coś uszczknąć na czyms takim jak boisko to nie barak za milion boisko nie ma szans.

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 21:11:55] • [IP: 80.245.180.***]

prezydent@um.swinoujscie.pl sekretariat@um.swinoujscie.pl Niech każdy pisze na maila do prezydenta lub sekratariatu dlaczego boisko Orlik jest zamkniete... zasypmy ich mailami !! może sie uda i jeszcze w te wakacje bedzie mozna tam pokopacpilke !! SKANDAL - SKANDAL - SKANDAL - SKANDAL

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 20:51:35] • [IP: 93.94.184.***]

Nie powinni grać ci którzy nie chodzą do szkoły nr. 6 w Świnoujściu. I powinni zrobić boisko w centrum miasta

zaoczny • Poniedziałek [10.08.2009, 20:45:12] • [IP: 217.97.193.***]

orlika otworzą kiedy sięrok szkolny zacznie i będie na klucz

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 19:51:11] • [IP: 83.21.1.***]

To fakt! W takim mieście jak Świnoujście nie ma boisk, placy zabaw itp.Spółdzielnie zamiast konserwować czy naprawiać huśtawki, drabinki, bramki...woli je po prostu likwidować a w ich miejscu tworzyć parkingi, klomby na kwiaty czy wybiegi dla psów.A GDZIE SIĘ MAJĄ BAWIĆ DZIECI??

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 19:25:27] • [IP: 92.42.113.***]

a na warszowie nie ma boska:?? :-p

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 18:58:27] • [IP: 78.152.196.***]

nasze schody za szkola tylko dla w tajemniczonych.

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 18:56:33] • [IP: 92.42.113.***]

Ja tez się dziwię, że w takim miescie jak Szczecin jest taki syf, że szkoda gadać. Gołym okiem widac, że NIC sie tam nie dzieje, oczywiście oprócz afer z udziałem prominentnych działaczy PO. Szczecin do Świnoujścia sie nie umywa pod wieloma względami. Przede wszystkim dlatego, ze to Świnoujście leży nad morzem;) a nie Szczecin, Mamy najlepszy klub piłkarski itd. Pan z wnuczkiem niech wraca narzekać do swojego Szczecina.

Gość • Poniedziałek [10.08.2009, 18:35:31] • [IP: 88.156.233.**]

to jest masakra ;/////////////// na zielonym byl bardzo dobry kosz i co z niego zrobili parking ha;/

Oglądasz 1-25 z 79
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■