POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [07.08.2009, 07:49:49] • Świnoujście

Zróbcie łagodniejszy próg

Zróbcie łagodniejszy próg

fot. Sławomir Ryfczyński

Kierowcy narzekają na spowalniacz, który jest na ulicy Chrobrego. Jest wąski i wysoki, przez co samochody, nawet jak jadą bardzo wolno, podskakują.

- Powinno się zakładać łagodne i dłuższe spowalniacze – mówi jeden z kierowców. – Są bezpieczniejsze a przynoszą ten sam efekt. Można by w tym miejscu zrobić wysepkę podobną do tych, które są na Wojska Polskiego.

Zróbcie łagodniejszy próg

fot. Sławomir Ryfczyński

Nasz rozmówca dodaje, że nawet jak zwalnia do 10 km na godzinę (chociaż znak przed progiem mówi o 20), to auto podskakuje.

Zróbcie łagodniejszy próg

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-38 z 38

Gość • Sobota [08.08.2009, 09:58:32] • [IP: 217.97.199.**]

Wszyscy pamiętamy spowalniacze na Szkolnej przy Szole podstawowej, mało który kierowca mimo obu żeczy tam zwalniał, więc przestańcie mówić o łagodności spowalniaczy sami zacznijmy byc łagodni

Gość • Piątek [07.08.2009, 22:16:43] • [IP: 80.245.182.***]

Do gościa poniżej. zgadzam się w zupełności z Tobą!! Powtórzę: Więcej kultury na drogach!!

Gość • Piątek [07.08.2009, 21:44:04] • [IP: 88.156.233.**]

Może lepiej zastanowić sie dlaczego spowalniacze są montowane? Więcej kultury Panowie Kierowcy! Wtedy spowalniacze nie będa potrzebne.

Gość • Piątek [07.08.2009, 20:26:47] • [IP: 80.245.182.***]

Według mnie to jest dobry pomysł z tymi progami, bo gdyby nie one to taki szaleniec jeden z drugim pozabijał by wszystkich na drodze jadąc jak wariat. Mam na myśli także durnych taksówkarzy, bo większość wie jak oni jeżdżą!!

Maślankiewicz • Piątek [07.08.2009, 20:05:59] • [IP: 195.117.239.**]

Zróbcie łagodniejszy próg, zlikwidujcie te durne ograniczenia prędkości, pousuwajcie fotoradary, zabrońcie policjantom kontroli drogowych! Przecież tak dalej nie da się żyć.

Autsajder • Piątek [07.08.2009, 17:41:54] • [IP: 87.249.86.**]

To jest jeszcze normalny próg. Na Hołdu Pruskiego widziałem jak facet z 3 pasażerami małym samochodem uderzył o rurę wydechową i ją uszkodził. Mimo, że zwolnił - to prawie na nim zawisł. Radziłem mu aby rachunek wysłał do Urzędu Miasta to mu pokryją koszty. Na tej samej zasadzie jak Urząd pokrywa za uszkodzone zawieszenia na dziurawych drogach. Myślę, że próg na Hołdu Pruskiego będzie więcej kosztował i kierwców no i może Urząd Miasta. Ale co tam kasa jest pełna. Można z niej i stary samochód sobie wyremontować

Gość • Piątek [07.08.2009, 15:02:27] • [IP: 92.42.115.***]

fotoradary by rozwiazaly problem, wszyscy by poruszali sie sprawnie i przepisowo a auta by nie ucierpialy

:-( • Piątek [07.08.2009, 14:53:48] • [IP: 83.25.183.***]

Ojooj!! z gruchocików szpachla sie sypie? Jakie to smutne. :- (

401 • Piątek [07.08.2009, 14:48:37] • [IP: 91.94.44.**]

jak auto jest sprawne to nie podskakuje, trzeba amortyzatory wymienić, na pewno się poprawi.

Gość • Piątek [07.08.2009, 12:50:07] • [IP: 195.117.222.***]

Kto wam broni zreduowąc predkość do zera i ruszyc przez próg spokojnie. Wiecej cierpliwości kolrdzy kierowcy

Gość • Piątek [07.08.2009, 12:04:30] • [IP: 195.117.222.***]

na dole ktos ma racje najgorszy jest na hołdu pruskiego- jak wioze kogs z tyłu to mi obciera o tłumik- nie mam niskiego auta tylko normalnego opla:P kogos poniosło z tym progiem

Gość • Piątek [07.08.2009, 11:44:33] • [IP: 80.245.187.**]

Ja bym zrobiła kilka progów na Chrobrego. Wieczorami tylko po minięciu progu i tak jeżdzą minimum 70-80k/h

Gość • Piątek [07.08.2009, 11:21:41] • [IP: 217.97.193.***]

Bez przesady. Te progi nie są takie złe. Przy zwolnieniu do właściwej prędkości, każdy sprawny samochód przejeżdża bez problemu. Poza tym jest to normalny, próg wykonany ze standardowych profili z jakich buduje się większość progów w tym kraju.

Gość • Piątek [07.08.2009, 10:57:44] • [IP: 80.245.180.***]

Hehe to niech wysiądzie i sobie przepcha ten samochód przez próg, jak by większość polskich kierowców nie było debilami to w ogóle nie trzeba by montowac takich spowalniaczy

Gość • Piątek [07.08.2009, 10:38:33] • [IP: 93.94.184.***]

po... się niektórym w bani. Progi za wysokie. Co to w ogóle za p... artykuł.

Gość • Piątek [07.08.2009, 10:09:18] • [IP: 83.14.49.***]

Pryszcze w swoich tuningowanych 20 -letnich golfach podniosły lament. Ozdobna nasadka na rurę wydechową wam zahacza o ten próg, co?

Gość • Piątek [07.08.2009, 09:58:05] • [IP: 92.42.114.***]

najgorszy prog na hołdu pruskiego jest!! zawsze tam zahaczam naewt przy 5 km/h

Gość • Piątek [07.08.2009, 09:48:56] • [IP: 92.42.117.***]

Jak nie można nauczyć wolnej jazdy po mieście, to lepiej zrobić więcej spowalniaczy na ulicach.Bo tam, gdzie tylko trochę prostej- szaleją, nie zważając na innych.

Gość • Piątek [07.08.2009, 09:39:31] • [IP: 80.54.123.**]

09:27] • [IP: 92.42.116.**]: czyli co? jak gdzie indziej jest jeszcze gorzej to ma to być dla nas powód do radości ?? że niby u nas zjeb* tylko trochę ? litości... :/

Gość • Piątek [07.08.2009, 09:39:31] • [IP: 80.245.182.***]

zacznijcie jeżdzić zgodnie z przepisami i myśleć na drodze to będzie ok... ja mam dość niskie auto i nie narzekam...

Gość • Piątek [07.08.2009, 09:32:07] • [IP: 83.21.156.***]

peszek ja ne ten prog nie narzekam

Gość • Piątek [07.08.2009, 09:27:06] • [IP: 92.42.116.**]

No i odezwało się stado drogowych przygłupów. Jak gówn.. pojeździcie trochę to zobaczycie, że nasze progi to pestka w porównaniu do tych w innych miastach !! A zacznijcie od wymiany w swoich rzęchach porozwalanych zawieszeń i amortyzatory od razu będzie się jeździło inaczej i takie progi nie będą Wam przeszkadzać :)

Gość • Piątek [07.08.2009, 09:24:52] • [IP: 80.245.191.***]

jeden idiota jezdzi po miescie jak szalony a jakiś urzednik ukarał wszystkich posiadaczy aut czyli wszyscy za jednego

Gość • Piątek [07.08.2009, 09:07:49] • [IP: 92.42.114.**]

o Widzę że mamy na forum fachowca od standardów progów, ciekawe w jakiej szkole się tego nauczył.

Gość • Piątek [07.08.2009, 08:51:21] • [IP: 192.168.100.***]

Zrobią niższy próg i będziemy czytali Zróbcie nam wyższy próg.DNO.A próg jest standardowy

Gość • Piątek [07.08.2009, 08:45:55] • [IP: 93.94.184.***]

Najgorszy próg jest na Staszica, chyba jakiś kompletny debil go tam ustawił tak wysoko. Na Chrobrego też swoją drogą niewiele lepszy. Drogowcom kazałbym swoimi samochodami przejechać przy prędkości nawet 10 km/h (już nie mówie o 20 km//h ktore jest na znaku) pare razy po tych progach to by się nauczyli.

Gość • Piątek [07.08.2009, 08:40:20] • [IP: 80.54.123.**]

próg na staszica jest jeszcze gorszy, nawet nie ma za bardzo jak go tam przejechać pod kątem bo przy krawężniku parkują samochody... ogólnie to z tymi progami na każdej ulicy to straszna bzdura - co to kur* ma być ? jakiś kur* pierd* tor przeszkód ?? zwolennicy progów niech się jeb* progiem w głowe...

Antycyponek • Piątek [07.08.2009, 08:31:47] • [IP: 83.25.183.***]

A nikt nie myślał, żeby sobie podnieść swojego Lanosa lub czym Wy tam jezdzicie?

Gość • Piątek [07.08.2009, 08:24:54] • [IP: 80.245.186.**]

ja to bym przede wszystkim chciał pogratulowac pomysłowości osobie która położyła tam ten próg... dlaczego? prosze zobaczyć jaki jest odcinek drogi do rozpędzenia się do tego niby przejścia dla pieszych koło telesfora i jaki odcinek prostej ładnej drogi jest do promenady... liczono na to, że kierowcy będą tak przestrzegali przepisów, że za tym progiem nie będą przyśpieszali? bardzo serdecznie pozdrawiam

Ja • Piątek [07.08.2009, 08:21:09] • [IP: 83.25.183.***]

Dlaczego, by tan nie postawić jakiegoś mureczka lub kwietnika?

Gość • Piątek [07.08.2009, 08:20:01] • [IP: 80.245.182.***]

a co powiecie o spowalniaczu na ul. H.Pruskiego?zobaczcie slady porysowan na tym progu.ile aut tam musialo sie uszkodzic nawet przy minimalnej szybkosci?

Ja • Piątek [07.08.2009, 08:17:13] • [IP: 83.25.183.***]

Kolejny fascynujący gadżet z humorem w tym Qpoujściu.

Gość • Piątek [07.08.2009, 08:17:04] • [IP: 195.117.222.***]

To chyba najwyższy próg w mieście i bez sensu ale można zrobić 2 progi i łagodne by sie aż przyjemnie jeździło. PRAWDA!

Gość • Piątek [07.08.2009, 08:13:34] • [IP: 83.9.10.**]

Jak zwykle. ... bez sensu.

Gość • Piątek [07.08.2009, 08:13:09] • [IP: 194.242.62.**]

wlasnie zeby zwalniac a nie zeby sie zatrzymywac

Gość • Piątek [07.08.2009, 08:10:37] • [IP: 80.245.178.**]

Przecież po to jest próg - żeby zwalniać

Gość • Piątek [07.08.2009, 08:10:20] • [IP: 194.242.62.**]

ten prog zawsze przeszkadzal tylko teraz ktos zaczal o tym mowic i pisac. podobna a nawet gorsza jest sytuacja na staszica przy sp nr 6 tam to trzeba wysiadac z samochodu dawac na luz i chyba przepychac auto bo toczac sie i tak auto podskakuje!!

Gość • Piątek [07.08.2009, 08:08:17] • [IP: 80.245.181.**]

...ten próg jest tam" od zawsze", NAGLE przeszkadza?!

Oglądasz 1-38 z 38
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■