POGODA

Reklama


Wydarzenia

internauta • Piątek [31.07.2009, 15:11:52] • Świnoujście

Inteligentna sygnalizacja świetlna

Inteligentna sygnalizacja świetlna

fot. internauta

Miasto likwiduje korki na ulicy 11 listopada. Niedawno rozpoczęły się prace związane z udrożnieniem tej zapchanej świnoujskiej arterii. Na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i 11 listopada instalowana jest inteligentna sygnalizacja świetlna.

Obserwuje ona ruch na skrzyżowaniu oraz dopasowuje zmianę świateł do warunków panujących na skrzyżowaniu.

Inteligentna sygnalizacja świetlna

fot. internauta

Pozwala to na zwiększenie przepustowości o około 20% w porównaniu do tradycyjnych świateł.

Inteligentna sygnalizacja świetlna

fot. internauta

Na skrzyżowaniach ulicy 11 listopada z ulicami szkolną i Matejki zostanie także zamontowana sygnalizacja zsynchronizowana.


komentarzy: 93, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 93

Gość • Sobota [01.08.2009, 11:12:10] • [IP: 93.94.185.***]

rondo zrobcie.. po co tyle tych swiatel

Gość • Sobota [01.08.2009, 10:39:26] • [IP: 80.54.123.**]

na * wam te ronda? jeździć się nauczcie dobrze po pierwsze :p

Gość • Sobota [01.08.2009, 10:14:31] • [IP: 88.156.234.***]

A najlepiej jakby zrobili takie ulice ktore sie nigdy nie skrzyzuja...

Gość • Sobota [01.08.2009, 10:13:35] • [IP: 80.245.182.***]

i tak sa kolejki i tak sa... najelpiej bylo jak wogole tam swiatel nie bylo i wszyscy byli zadowoleni...

Gość • Sobota [01.08.2009, 09:37:15] • [IP: 83.21.131.***]

Najlepiej w tym miejscu zrobic rondo !! a nie jakies" inteligentne swiatła"

Pecik • Sobota [01.08.2009, 09:35:02] • [IP: 92.42.114.**]

Powinni zrobić rondo dookoła miasta i byłby spokój.

Gość • Sobota [01.08.2009, 09:07:17] • [IP: 88.156.234.***]

Powinni tez zrobic rondo na skrzowaniu Kosciuszki-Konstytucji.

Gość • Sobota [01.08.2009, 08:57:41] • [IP: 93.94.190.***]

W takich miasteczkach powinny być ronda zamiast naszych skrzyżowań. Wolniej, łatwiej i bezpieczniej.

KRYSIA TUCHAŁOWA • Sobota [01.08.2009, 07:57:45] • [IP: 92.42.112.***]

POPROSZĘ ZIELONE :)

Gość • Sobota [01.08.2009, 07:48:01] • [IP: 80.245.179.*]

Szkoda że lewoskręt z 11 Listopada na Grunwaldzką świeci ok. 10 sekund;). Max 2 samochody:]. Z tą inteligencją też przesadzili;) stałem właśnie na tym lewoskręcie bo się nie załapałem i mimo że nikt nie przechodził, ani nie jechał rowerem. Miałem czerwone. To po cholere są te przyciski?!.

Gość • Sobota [01.08.2009, 07:21:32] • [IP: 80.245.188.***]

Nikt nie pochwalił jeszcze tych inteligentnych świateł, a przeczytałem wszystkie posty. No to ja na siłę napiszę coś pozytywnego: Dajmy szansę na" zadziałanie" tej inteligencji, niech pokaże co potrafi. Liczę na synchronizację pozostałych świateł w stosunku do tych inteligentnych. Nie tylko tych skrzyżowań przywołanych w postach. Jak nie zadziała, będziemy psioczyć. A na razie. ... Uffffff, chyba mi się udało napisać pozytyw.

Gość • Sobota [01.08.2009, 07:17:48] • [IP: 88.156.234.***]

Jak fajnie bylo bez swiatel...

Gość • Sobota [01.08.2009, 02:58:05] • [IP: 217.97.199.*]

doooooooootknijjjjjjj a nie pożałujesz :D:D:D

kierowca • Sobota [01.08.2009, 01:19:44] • [IP: 84.64.105.***]

ojjjjjjj. ..."Mieszkaniec" chyba troszkę. ...przesadził...? :p

Mieszkaniec • Sobota [01.08.2009, 00:46:54] • [IP: 217.97.193.**]

Każdy umie tylko narzekać !! Jak byś cie byli tacy mądrzy byście pracowali w takich instytucjach co tym się zajmują tymi sprawami i byście zrobić to skrzyżowanie jak wam pasuje.A tak nie marudzić tylko się stosować do znaków.Widać ze pojecie Inteligentna sygnalizacja świetlna was przerasta bo nie wiedzie jak naprawdę ona działa a gadacie !!

kierowca • Sobota [01.08.2009, 00:39:09] • [IP: 84.64.105.***]

RONDO!!Czy ktoś w Polsce wie co to jest i jakie ułatwienia powoduje?? Ja wracając z pracy pokonuję ok 4 km i przecinam 7 rond.Zajmuje mi to ok 7 minut.Gdyby każde z nich było tradycyjnym skrzyżowaniem dróg pewnie traciłbym kolejne 10-15 minut.Może z matmy orłem nie byłem ale sam rozum wystarczy! Ale niektórym jak widać trzeba narysować he he he :p

kierowca • Sobota [01.08.2009, 00:33:30] • [IP: 84.64.105.***]

ŁŁŁŁAAAAAŁŁŁŁŁ !! pajacykowo :D

Gość • Piątek [31.07.2009, 23:29:49] • [IP: 87.96.41.***]

Już nie długo wandale wydłubią te przyciski, tak jak wybijają szyby na przystankach.

Gość • Piątek [31.07.2009, 22:58:16] • [IP: 80.245.184.**]

ale jacy partacze nacinali te linie na drodze brakowalo im chyba pojecia co to znaczy prosto ja proponuje zamontowac tam fotoradar bedezie jeszcze lepszy smiech

Gość • Piątek [31.07.2009, 22:53:40] • [IP: 80.245.178.***]

Niech wreszcie zlikwidują te światła i będzie spokój. One tylko przeszkadzają. Upartość i kretynizm inżynierii ruchu nie zna granic. Chyba z tego mają profity?

Gość • Piątek [31.07.2009, 22:52:43] • [IP: 80.245.184.**]

to przyciskanie to nie higieniczne jest zamontowac mydlo i maty zeby zaraza sie nie roznosila

Gość • Piątek [31.07.2009, 22:18:20] • [IP: 80.245.181.***]

Prosze, bardzo prosze przeprowadzcie synchronizacje swiatel. Aktualnie dzialaja tak ze mnie trafia sz...k

Gość • Piątek [31.07.2009, 21:49:25] • [IP: 92.42.118.***]

NO DOTKNIJ !!

Gość • Piątek [31.07.2009, 21:42:20] • [IP: 80.245.190.***]

mogli by zlikwidować tam kompletnie sygnalizację, korki by zniknęły, arteria była by drożna. wystarczyły by znaki informujące kierowców która droga jest główną, gdyż na to kierowcy z sąsiedniej strony narzekali, a jeździło się wtedy świetnie.

Gość • Piątek [31.07.2009, 20:49:10] • [IP: 92.42.114.**]

Proponuję mieszkańcom tego budynku złożyć protest o to że samochody smrodzą i hałasują stojąc na tych światłach -to byłoby coś.Każdy ma prawo do czystego powietrza i spokoju.

Oglądasz 26-50 z 93
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■