POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [28.07.2009, 18:31:54] • Świnoujście

Świnoujście walczy z Gdynią

Świnoujście walczy z Gdynią

fot. Sławomir Ryfczyński

Świnoujście walczy z Gdynią o "Muzeum Żeglarstwa" Placówkę taką chce utworzyć Polska Fundacja Morska. Pieniądze - 50 mln złotych mają pochodzić z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a także unijnych funduszy. W tej sprawie prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podpisał już list intencyjny, muzeum takie miałoby powstać w pobliżu nabrzeży, przy których cumuje m.in. ORP Błyskawica.

Te ofertę musi teraz przebić Świnoujście. Fundacja w najbliższym czasie złoży ofertę miastu. Sprawą zajmą się radni na jednej z najbliższych sesji.

Muzeum w założeniach ma gromadzić zabytki związane z historią żeglarstwa, upowszechnianiu wiedzy i prowadzić działalność naukową i edukacyjną, ma tam powstać m.in. kino i planetarium.


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Czwartek [30.07.2009, 15:44:14] • [IP: 217.97.193.***]

A ile bedzie mógł na tym interesie zarobić prezio?

Gość • Środa [29.07.2009, 17:12:17] • [IP: 83.13.154.***]

Oczywiście, że powstnie w Gdyni. Cały światek żeglarski jest w Trójmieście. Nawet w sprawach statków handlowych dyrektor urzędu morskiego w Szczecinie nie ma nic do powiedzenia na forum w Warszawie.

zniesmaczony • Środa [29.07.2009, 13:41:13] • [IP: 80.4.6.***]

SWINOUJSCIE JUZ JEST JEDNYM WIELKIM MUZEUM!!widzieliscie te tabuny dziadow, emerytow i rencistow, rozejrzyjcie sie ile mlodych przyjezdza spedzic urlop w s-ciu??zero atrakcji i imprez, zero rozrywki, postawcie muzeum zeglarstwa, rybolostwa juz mamy ale mozna jeszcze postawic muzeum powozenia bryczkami i muzeum policji, nie zapominajac o muzeum dla strazy garnicznej.na koncu postwacie krematorium i spalcie wszystkich !!

Gość • Środa [29.07.2009, 12:48:41] • [IP: 88.156.234.***]

Takie muzeum powinno powstac w Swinoujsciu . Idealnym miejscem bylyby budynki na basenie polnocnym. W takim nadgranicznym miescie powinny powstawac panstwowe instytucje i Polska powinna sie bardzo akcentowac na takich terenach aby czasami nie przyszla komus ochota na schandlowanie terytorium...

Gość • Środa [29.07.2009, 10:09:35] • [IP: 80.245.189.***]

też tak sądzę -w radio było go słychac a tu go widac, a to już nie jest to samo

Gość • Środa [29.07.2009, 09:47:17] • [IP: 93.94.184.**]

Ciekawe że w w raiu szczeicn ten artykuł jest zupełnie inny?

Gość • Środa [29.07.2009, 09:39:19] • [IP: 212.160.162.***]

SWINOUJSCIE JAK ZWYKLE ZROBI ZA MALO ALBO NIC BY TO BYLO U NAS. ALE JAKA WLADZA TAKIE EFEKTY

Gość • Środa [29.07.2009, 07:55:19] • [IP: 80.245.186.**]

zarty jakies

mufur • Środa [29.07.2009, 07:54:50] • [IP: 195.205.239.**]

A co wspólnego ma gazoport z Gdynią?

Gość • Środa [29.07.2009, 07:11:17] • [IP: 217.97.199.*]

dla nas gazoport, a dla nich muzeum!

Gość • Środa [29.07.2009, 03:19:58] • [IP: 195.117.222.*]

i komu będzie trzeba posmarować i ile żeby coś u nas w mieście powstało, poza tym zanim rada miasta podejmie jakąś decyzję to minie rok albo i dłużej, no i będzie trzeba zdecydować gdzie ma pójść koperta

ryynio • Środa [29.07.2009, 00:47:25] • [IP: 83.249.17.***]

wolne zarty...Swinoujscie jest bez szans..., trójmiasto to miljon mieszkanców...blisko do Warszawy i rejon PO, duzo wyborców..., a Swinoujscie nie ma nawet polaczenia...z Polska, zreszta predzej by zrobili w Miedzyzdrojach bo jest bardziej popularne, nawet pogode zawsze podaja z Miedzyzdrojów, heeh

Gość • Środa [29.07.2009, 00:26:39] • [IP: 88.156.233.**]

Prywatą aż zajeżdża z daleka! Prawda panie bezkultury prezesie od (żaglówek) Słaby?

Autsajder • Wtorek [28.07.2009, 22:22:06] • [IP: 95.49.176.*]

No cóż. Spogladając na przedsięwzecie historycznie. Początki historii polskiego żeglarstwa wiażą się z Gdynią. Ale w okresie powojennym i nasz region miał znakomity udziałw rozwoju tego sportu i turystyki. Jednak względy ekonomiczne przemówią gdzie to muzeum się znajdzie.

Gość • Wtorek [28.07.2009, 22:07:55] • [IP: 80.245.189.***]

idealnym miejscem na lokalizacje tego muzeum byłaby obecna siedziba" Albertów" z Jachtowej.Razem z fortami powstałby mały kompleks turystyczny.

Mount R • Wtorek [28.07.2009, 22:03:09] • [IP: 80.245.189.***]

Maślankiewicz stylistyka tego" potworka" jest tak jakby rodem z" Trybuny Ludu" z 80siątych lat.

Gość • Wtorek [28.07.2009, 21:14:51] • [IP: 80.245.182.**]

lokazlizacja ? na muzeum żeglarskie basen północny idealne miejsce, tym bardziej, że marina może i najlepsza w Polsce a ma być jeszcze lepsza..

Maślankiewicz • Wtorek [28.07.2009, 21:06:05] • [IP: 195.117.239.**]

Co kto komu zabrał, to też inna sprawa. Błyskawicę my ukradliśmy Gdyni?

Maślankiewicz • Wtorek [28.07.2009, 21:03:41] • [IP: 195.117.239.**]

Przeczytajcie ten cytat i powiedzcie mi, czego ja się czepiam! To zdanie jest całkiem do dupy: " Muzeum w założeniach ma gromadzić zabytki związane z historią żeglarstwa, upowszechnianiu wiedzy..." (?)

Gość • Wtorek [28.07.2009, 20:42:39] • [IP: 213.158.199.***]

Ma powstać kino i planetarium... tak jak miasto wyłoży kasę, bo tylko tak jest to możliwe i wykonalne. A co do muzeum - przydatne, chociaż tutaj z Gdynią raczej nie wygramy, tam dadzą więcej kasy.

Gość • Wtorek [28.07.2009, 20:19:36] • [IP: 80.245.188.**]

A macie lokalizacje na muzeum? ciekawe który to budynek i w jakim atrakcyjnym miejscu będzie usytuowany.

Gość • Wtorek [28.07.2009, 19:52:21] • [IP: 89.229.91.*]

to musi być w Świnoujściu i tyle!!

Gość • Wtorek [28.07.2009, 19:39:27] • [IP: 80.245.178.*]

fajnie by było gdyby nas wybrali

Gość • Wtorek [28.07.2009, 19:36:44] • [IP: 80.245.182.**]

gazoport zabraliśmy Gdańskowi ;]

Gość • Wtorek [28.07.2009, 19:35:27] • [IP: 83.21.26.***]

Bóg kazał się dzielić. A więc skoro zabraliśmy Gdyni gazoport, to niech teraz Muzeum Żeglarstwa zbudują u nich. Będzie po równo i" nikt" nie będzie narzekał :)

Oglądasz 1-25 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■