POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [28.07.2009, 06:28:00] • Świnoujście

Chodnik na Chrobrego zarasta krzakami

Chodnik na Chrobrego zarasta krzakami

fot. internauta

Nieprzycięte krzaki utrudniają pieszym normalne przejście po chodniku.

Na fragmencie chodnika przy Bolesława Chrobrego parkowa roślinność, tak bardzo się rozrosła, że zasłania część chodnika. Nieprzycięte krzewy powodują, że wymijający się piesi muszą wchodzić na trawnik i ulicę.
- Po zmierzchu kierowca może nie zauważyć i potrącić pieszego omijającego rosnące przy chodniku krzaki – mówi Paulina Brzęczkowska.

jaf, źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Środa [29.07.2009, 17:14:32] • [IP: 93.94.184.**]

ale te iswinoujscie ma tematy!! zawsze te krzaki byly i nikomu nie przeszkadzaly dopku iswinoujscie o tym napisalo

sete68 • Wtorek [28.07.2009, 17:24:04] • [IP: 92.42.116.**]

..przecie będą robić ulicę(dojazd do baltic park z wielkim molo) to wytną wszystko i jeszcze działki sprzedadzą a WY się martwicie krzaczkami, miasto nam pięknieje! :D

Gość • Wtorek [28.07.2009, 17:18:44] • [IP: 92.42.119.***]

Już przestańcie, to moja wina, moja.

Gość • Wtorek [28.07.2009, 15:59:05] • [IP: 83.24.88.***]

Wiele miejsc jest zarośniętych. To wina Żmurkiewicza. Jaki prezydent, tacy pracownicy. Sekator mile widzany.

Gość • Wtorek [28.07.2009, 15:53:15] • [IP: 217.97.199.*]

Na tej ulicy jest też latarnia całkowicie schowana w koronie drzewa.Od dwóch lat oświetla tylko liście a nie chodnik i jezdnię.

Kate71 • Wtorek [28.07.2009, 15:32:07] • [IP: 80.54.123.**]

A może tak przy okazji ktoś by się zainteresował tym, że tak wąski chodnik jaki jest na Chrobrego jest równocześnie ścieżką rowerową i chodnikiem! Proponuję, żeby ten kto to wymyślił przeszedł się tamtędy z małym dzieckiem za rękę, z psem na smyczy a za nim powinna jechać jeszcze grupa emerytów z Niemiec na rowerach... Totalna bzdura z takimi ścieżkami rowerowymi - albo się kończą w sposób zupełnie niespodziewany, albo równie tajemniczo stają się bardzo uczęszczanym chodnikiem. W ten sposób myśląc, to dziwię się że jeszcze promenada nie jest ścieżką rowerową...

Gość • Wtorek [28.07.2009, 14:09:08] • [IP: 88.156.234.***]

Szpytko, zabierz ten AZBEST lezacy pod plotem Osrodka Wczasowego GRODEK. Przy sciezce prowadzacej do osrodka Cichy Zakatek.

Gość • Wtorek [28.07.2009, 12:47:26] • [IP: 83.11.132.***]

ciężko jest zatrudnić wielka 2-osobową brygadę do cięcia wystających krzaków i innych" przeszkadzających" rzeczy? nie byłoby" TAKICH" tematów :P

Gość • Wtorek [28.07.2009, 12:14:23] • [IP: 212.180.138.*]

jako internauta informuję, ze na promenadzuie leży przylepiona guma do żucia. Uważam, że władze miasta i województwa powinny zając szybko jakieś stanowisko bo inaczej zadzwonię do iswinoujscie i ukaze się artykuł

Gość • Wtorek [28.07.2009, 11:32:44] • [IP: 88.156.235.**]

Wiadomo mi, że osobą odpowiedzialną za stan zieleni jest pan Szpytko z UM.Ogromne zaniedbanie występuje też na wale -nasypie przy granicy Świnoujscie -Garz trawa do wysokosci 2 m po całej długosci, po stronie Polskiej.Wał po stronie Niemiec idealnie utrzymy. Krzewy posadzone na Grunwaldzkiej aż do przejscia granicznego zarosnięte nikt tego nie plewi może by tak odliczyć od pensji panu Szpytko, za wydane pieniądze NASZE na zieleń. Wstyt panie Szpytko.

Gość • Wtorek [28.07.2009, 11:26:45] • [IP: 217.97.199.*]

ja tez mieszkam na chrobrego i co roku mnie to *, wielka sensacja.

Gość • Wtorek [28.07.2009, 11:25:11] • [IP: 80.245.179.***]

Tak mi się wydaje że ogrodnik miasta powinien pilnować takich kwiatków a nie przeciętni mieszkańcy.

Gość • Wtorek [28.07.2009, 11:18:21] • [IP: 217.97.193.**]

omg jakie tematy, ten p. ryfczynski bez kitu nie ma o czym pisac, kogo to obchodzi ze jakies krzaczki zarastaja na chrobrego, problem je ominac -.-

Gość • Wtorek [28.07.2009, 11:17:47] • [IP: 192.168.100.**]

no i po sensacji, krzewy już sa podcięte. Jutro pewnie będzie artykuł..." Po naszym artykule podcięli wreszcie krzewy"

Gość • Wtorek [28.07.2009, 10:49:52] • [IP: 93.94.184.***]

przesada takie krzaczory.

Gość • Wtorek [28.07.2009, 10:44:26] • [IP: 93.94.186.***]

Mieszkam na Chrobrego i co roku jest to samo...wielka sensacja...

Gość • Wtorek [28.07.2009, 10:39:20] • [IP: 80.54.123.**]

"Po zmierzchu kierowca może nie zauważyć i potrącić pieszego omijającego rosnące przy chodniku krzaki" - heheh.. chyba jak pieszy tak najebany że mu szerokości tego trawniczka zabraknie ;D A swoją drogą oryginalne imie i nazwisko wymyśliliście tym razem :D:D

Gość • Wtorek [28.07.2009, 10:27:39] • [IP: 80.245.189.***]

Popieram-199 i 234-, gdyby nie głosy internautów to wiele umknęło służbom miejskim.Tej zieleni się nie. wycina tylko przycina i to prawidłowo

Gość • Wtorek [28.07.2009, 10:02:59] • [IP: 217.97.193.***]

To nie jest jedyny przykład zaniedbań jeśli chodzi o zieleń miejską. Urzędnicy, którzy siedzą na ostatnim piętrze Urzędu Miejskiego, zapewne płacą określonej firmie za utrzymanie tego kawałka miasta ale oczywiście jak zwykle nie nadzorują jakości prac i czy wykonywane są one w terminie albo czy w ogóle są wykonywane. A trzeba po prostu czasem wyjść zza biurka, przecież jest taka ładna pogoda i tyle tych biurek. Chyba, że firma od zieleni to SWOI, to lepiej dać im spokój.

Gość • Wtorek [28.07.2009, 09:59:07] • [IP: 92.42.119.***]

Ogrodnik miejski powinien chociaż raz na tydzień wykonać obchód miasta. Szkoda aby ordynarnie wyciąć tyle zieleni.Wystarczy, może podeprzeć gałęzie, postawić płotek.Nie wycinajmy zieleni.Czy to takie trudne?

Gość • Wtorek [28.07.2009, 09:54:13] • [IP: 92.42.116.***]

trzeba tylko przyciac i problem z glowy

Gość • Wtorek [28.07.2009, 09:41:46] • [IP: 88.156.233.**]

A pod trzecią ławką na promenadzie znowu wyrosła trawa! SKANDAL!!

Gość • Wtorek [28.07.2009, 09:01:38] • [IP: 88.156.234.***]

Ten portal to oczy lokalnego patrioty. To jest wspaniale ze mozna nie bedac wszedzie wiedziec o wszystkim co sie dzieje w miescie, o wszystkim co nie jest normalne i o tym co jest warte nasladowania czy tez nagrodzenia !!. Brawo !.

Gość • Wtorek [28.07.2009, 08:59:52] • [IP: 93.94.186.***]

idąc do ronda od promu jesteśmy w europie za rondem to już czwarty świat

Gość • Wtorek [28.07.2009, 08:33:36] • [IP: 92.42.116.**]

Ten krzaczek tak wygląda już od kilku ładnych lat, więc do roboty przesunąć chodnik i będzie po problemie:)

Oglądasz 1-25 z 36
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■