POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [23.07.2009, 19:22:54] • Świnoujście

Przedstawiciele miasta nie złożyli hołdu ofiarom katastrofy spod Grenoble

Przedstawiciele miasta nie złożyli hołdu ofiarom katastrofy spod Grenoble

fot. Sławomir Ryfczyński

Przedstawiciele miasta nie wzięli udziału w środowych uroczystościach upamiętniających ofiary katastrofy pod Grenoble. Nieobecny był prezydent Żmurkiewicz. Nie było nikogo z Urzędu Miasta.

W katedrze św. Jakuba w Szczecinie złożono hołd ofiarom tragicznego wypadku pod Grenoble. Po mszy odbył się także koncert "Nuty pamięci", w którym zaśpiewali i zagrali szczecińscy muzycy. Samorządowcy, mieszkańcy, goście z Francji, a także rodziny ofiar uczciły pamięć bliskich, którzy 2 lata temu zginęli w katastrofie pod Grenoble. Na uroczystości zabrakło jednak przedstawicieli świnoujskich władz. To tym bardziej bolesne, ponieważ wśród ofiar i rannych w katastrofie byli mieszkańcy naszego miasta.

Próbowaliśmy wyjaśnić niezręczną nieobecność włodarzy miasta, czy chociażby miejskiej delegacji. Zadzwoniliśmy do Prezydenta Miasta Świnoujścia. Prezydent Janusz Żmurkiewicz nie chciał jednak z nami rozmawiać i odłożył słuchawkę telefoniczną.

W trakcie nabożeństwa zapalono 26 świec symbolizujących ofiary katastrofy. Potem również symbolicznie zgaszono świece. W uroczystościach w bazylice archikatedralnej w Szczecinie wziął też udział Konsul Generalny RP w Lyonie Piotr Adamiuk.

źródło: jaf,www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 112, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 112

kobyła • Piątek [24.07.2009, 08:26:40] • [IP: 83.21.139.***]

Nie rozumiem po co miał prezydent iść na prywatną uroczystość?Czy rodziny śP ofiar wypadku zaprosiły w odpowiednim czasie władze miasta?by te zaplanowały bezkolizyjnie pracę urzędu?co na to petenci urzędu by powiedzieli, ze świta lata na małe uroczystości i za to bierze kasę a nie pracuje zgodnie z harmonogramem. Prezydent ma innych sto problemów na głowie i zaplanowane dni pracy w urzędzie.Takie zaproszenie powinno trafić do Prezydenta miasta na miesiąc przed uroczystościami by urząd zaplanował swoją pracę. Było w odpowiednim czasie zaproszenie, czy z dnia na dzień?

Gość • Piątek [24.07.2009, 08:22:46] • [IP: 83.21.6.**]

KTO WYMYŚLA TAKI BZDURNE TEMATY? NIE MA NIC CIEKAWSZEGO W TYM MIEŚCIE?

Gość • Piątek [24.07.2009, 07:53:07] • [IP: 93.94.184.**]

W maju minęła kolejna rocznica śmierci mojego Dziadka... i też nie było nikogo z władz ani żadnej z ofiar spod Grenoble... i mam z tego powodu mieć jakieś pretensje? A w czym Ich ból jest" lepszy" od mojego? Czy zginęli w obronie Ojczyzny, że trzeba oddawać Im hołd? To była prywatna wycieczka i prywatny ból. Oczywiście, że żal rozrywa serce.. ale nie przesadzajmy...i nie róbmy z tego show. Rodziny powinny w ciszy i skupieniu stanąć nad grobami a nie jątrzyć! Trochę pokory! Zenada i to dzięki rodzinom właśnie...

Gość • Piątek [24.07.2009, 07:29:43] • [IP: 83.30.165.***]

Jest to żenada. Członkowie rodzin kłocą sie nad grobami, pokłocili sie powsały juz dwa stowarzyszenia ofiar i wiecznie chca kasy.Sama straciłam w wypadku przyjaciólkę.To co sie dxzieje to wstyd

Gość • Piątek [24.07.2009, 06:43:02] • [IP: 92.42.112.***]

no właśnie nie róbcie shoow !! wyciszcie się a nie co rósz wielkie nagłaśnianie??

Gość • Piątek [24.07.2009, 01:15:52] • [IP: 80.245.178.**]

ciszej już nad tymi trumnami, ciszej

Gość • Piątek [24.07.2009, 01:01:20] • [IP: 92.42.112.***]

Nie było nikogo z przedstawicieli? Nawet radnej z peło i jej partyjnych towarzyszy? No, w to nikt nie uwierzy. Takiej okazji oni by nie przegapili, aby się pokazać publicznie i udawać jak się o nas troszczą.

Gość • Piątek [24.07.2009, 00:27:13] • [IP: 80.245.178.*]

ja rozumiem tragedię, ale nie rozumiem tego show. Hołd można złożyc przy pacierzu w zaciszu domowym jak kto chce i nie potrzeba do tego fotoreporterów. Polecam tylko przejść sie na cmentarz i zobaczyc jak rodzina (a na pewno jest) opiekuje się grobami niektórych z ofiar - widocznie pamięć nie jest dla nich tak ważna jak dla portalu iswinoujscie

Gość • Czwartek [23.07.2009, 23:52:38] • [IP: 87.205.168.***]

zaloba trwa zwykle rok...

Gość • Czwartek [23.07.2009, 23:50:57] • [IP: 80.245.178.***]

Czytałem ten pożal się. .. artykuł i jakoś nie dopatrzyłem się informacji kto ze Świnoujścia był na uroczystości. To znaczy Ci, którzy moim zdaniem byli najbardziej powołani do tego, czyli przedstawiciele Kościoła nie byli obecni. Tu szanowna redakcjo leży problem, nie w oficjalnych, administracyjnych poczynaniach. Bądźmy uczciwi na codzień, a także w tym, co robimy. Wstyd, a nie prawdziwe rzemioslo dziennikarskie.

Gość • Czwartek [23.07.2009, 23:16:12] • [IP: 80.245.182.***]

Hołdy składa się bohaterom, a tu nie widzę bohaterstwa jedynie nieszczęśliwy wypadek jakich wiele zdaża się.

Gość • Czwartek [23.07.2009, 23:07:22] • [IP: 83.9.7.**]

Jak pojedynczy czlowiek ginie w wypadku, to prezydent nie odwiedza jego grobu, dlaczego ma przezywac co roku smierc kilku osob?

Gość • Czwartek [23.07.2009, 22:49:04] • [IP: 92.42.119.***]

Wzieliby udział w tych uroczystościach to jeden z drugim napisaliby, że robią już kampanię wyborczą.Te komentarze tylko świadczą o kulturze tych co piszą. Proponuję spacer a nie robić zadymę w internecie.

tinyurl.com/pucice • Czwartek [23.07.2009, 22:47:11] • [IP: 65.110.6.**]

Jak prezio kiedyś sam powiedział: ''Nie warto nic robić dla ludzi, bo do wyborów i tak zapomną''. Ludzką twarz prezydenta będziemy mogli zatem podziwiać dopiero za jakiś czas. A tak przy okazji: Motorowerem ''Komar'' świetnie jedzie się do Pucic!

tinyurl.com/pucice • Czwartek [23.07.2009, 22:43:56] • [IP: 64.185.238.**]

Prezio pokazał po prostu, że HANDEŁE jest dla niego ważniejsze od okazania szacunku mieszkańcom. Wrażliwy jest nie na cierpienie ludzi, ale na luby szelest banknotów...

tinyurl.com/pucice • Czwartek [23.07.2009, 22:39:12] • [IP: 65.110.6.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

tinyurl.com/pucice • Czwartek [23.07.2009, 22:27:20] • [IP: 64.185.238.**]

Ta nieczułość na problemy innych jest charakterystyczna dla prezia. Dopóki nie ma się szeleszczących argumentów, nie można liczyć na żadną pomoc. Fuj!

tinyurl.com/pucice • Czwartek [23.07.2009, 22:20:06] • [IP: 64.185.238.**]

Nieczuły ten prezydent. Wdowie po Janie Rosiu też śmiał się w twarz prosto w czasie sesji Rady Miasta. Można było to zobaczyć nawet na transmisji z obrad. Straszne!

Zapytajka • Czwartek [23.07.2009, 22:16:59] • [IP: 84.10.35.***]

Ja **** co za idiotyczny artykuł. Codziennie na ulicach giną setki ludzi i ich nikt nie wspomina. ja rozumiem ze jak ginie kilkanście osób naraz to jest tragedia ale nie róbmy jakiejś wielkiej afery... co za****** portal... za wszystko obwiniacie wladze miasta a wy byliscie uczcic ich pamiec??

tinyurl.com/pucice • Czwartek [23.07.2009, 22:12:15] • [IP: 64.185.238.**]

A oto komentarz kulturalny i na temat: Uważam, że Pan Prezydent mógł jednak odejść na chwilę od swojego interesu, by uczcić pamięć ofiar wypadku pod Grenoble.

tinyurl.com/pucice • Czwartek [23.07.2009, 22:09:51] • [IP: 64.185.238.**]

Oto wpis nie naruszający regulaminu: O, jakie fajne okulary ma Pan Prezydent! Trochę szkoda, że ja takich nie mam. Ale mam za to ciekawy nick w tym komentarzu. :)

;> • Czwartek [23.07.2009, 21:54:24] • [IP: 95.49.171.**]

Ta wzmianka to żenada. Rocznica tragedii rodzin i ich bliskich wykorzystana do czadzenia. Po drugie sądzę, że lepszą manipulacją było, by nakreślić jeszcze raz obraz zdarzenia i pod koniec dopiec, że 'władza' nie pamięta. Do tego takie słowo 'hołd' wydaje mi się nadużyciem, lepsze byłoby 'uczczenia pamięci', tylko to nie takie krzykliwe. Ciekawe, jak inni zapatrują się o celebrowaniu rocznic śmierci obcych, kiedy nie pamięta się o żyjących bliskich.

Gość • Czwartek [23.07.2009, 21:54:19] • [IP: 80.245.179.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

anok • Czwartek [23.07.2009, 21:52:01] • [IP: 88.156.234.***]

bez jaj, potem 3 rocznica, czwarta itd.Zrozumiałbym składanie hołdu poległym na wojnie, w zamachu terrorystycznym, ale ofiarom wypadku samochodowego? Ilu ludzi codziennie ginie na drogach i nikt im żadnych hołdów nie składa. Jeszcze trochę i będą chcieli ich beatyfikować. Wystarczy pamięć najbliższych, bez szopek z udziałem miejscowych notabli i klechów

tinyurl.com/pucice • Czwartek [23.07.2009, 21:51:44] • [IP: 69.72.180.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Oglądasz 26-50 z 112
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■