POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [21.07.2009, 17:10:28] • Świnoujście

PKP likwiduje pociąg relacji Warszawa/Kraków - Świnoujście

PKP likwiduje pociąg relacji Warszawa/Kraków - Świnoujście

fot. Sławomir Ryfczyński

Od 1 września do Świnoujścia nie dojedzie żaden dalekobieżny pociąg. Mieszkańcy, turyści oraz podróżni płynący do Skandynawii będą pozbawieni bezpośredniego składu.

PKP Intercity zdecydowało się na likwidację części trasy pociągu 83704/5 Warszawa/Kraków - Świnoujście. Dowiedziano się o tym dzięki dokumentom, które wyciekły do internetu. Planuje się skrócić relację pociągu tylko do Szczecina, tym samym pozbawić wielu chętnych chcących dostać się do Świnoujścia możliwości bezpośredniego dojazdu.
- To za karygodne, gdyż my mieszkańcy, a także osoby pragnące tu dojechać po sezonie nie będą mieli czym - pisze w mailu do nas internautka Monika. - Już nie wypominając o ludziach z
większym bagażem - dodaje.
To nie koniec cięć tras kolejowych. Od października ma też przestać kursować pociąg nr 38704/5 na trasie Szczecin Główny – Świnoujście – Szczecin Główny. Wg dzisiejszego rozkładu jazdy to poranny pociąg pośpieszny wyjeżdżający ze Szczecina o godzinie 06:35.

wb, źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 101, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 101

Gość • Wtorek [21.07.2009, 19:17:46] • [IP: 88.156.233.**]

TEN KRAJ JEST NAPRAWDĘ JAKIŚ PORĄBANY TOTALNIE TO CO SIĘ TU DZIEJĘ TO JAKAŚ PARANOJA I POTEM DZIWIĄ SIĘ ŻE MŁODZI SPIERDZIELAJĄ Z TAKIEGO KRAJU KTÓRY NIC KOMPLETNIE NIE DAJE

Gość • Wtorek [21.07.2009, 19:12:29] • [IP: 79.162.177.***]

To jest masakra !!

Gość • Wtorek [21.07.2009, 19:08:57] • [IP: 92.42.117.***]

ZNACZY SIĘ zaorać Świnoujście-nie ma połączenia z Polską i Europą.

Gość • Wtorek [21.07.2009, 19:05:43] • [IP: 80.245.177.*]

Niedługo jak ktoś nie będzie miał samochódu, a bedzie chciał wyjechać to będzie tak jak przed wojną, furmanką jechał ;)

Gość • Wtorek [21.07.2009, 18:54:45] • [IP: 93.94.189.***]

To teraz bezpośredni do Berlina a stamtąd do Warszawki?? Ha haha!!

Polak • Wtorek [21.07.2009, 18:50:44] • [IP: 66.28.139.***]

Deutschland, Deutschland... odcinają nas już od wszystkiego. Niemieckie ujecia wody, niemieckie hotele, niemieckie banki, w których polacy są pozadłużani, zdradzieckie wybudowanie kolei niemieckiej na terytorium Rzeczypospolitej, do pracy nie dostaniesz się bez znajomości niemieckiego, niemieckie reklamy... tunelu też nie będzie bo to by świnoujście przyłączyło na stałe do polski, ktoś już wiele lat temu uzgodnił z" polskimi" sprzedawczykami, że lepiej jest dla niemców odzyskać te ziemie niż brać odszkodowania, dużo tego.

;> • Wtorek [21.07.2009, 18:48:04] • [IP: 83.31.187.***]

Teraz trudniej będzie młodym uciec z miasteczka, a może to krok do odłączenie regionu od kraju zwanego Polska, sąsiedzi zbudowali tu już własną kolej... ;> kończąc moją teorię spiskową rozumiem znikające połączenia Szczecin-Świnoujście z powodu busów, ale wiadomość znikającego dalekobieżnego raczej nie jest wesoła.

Gość • Wtorek [21.07.2009, 18:39:30] • [IP: 91.94.42.*]

spoko kuracjusze ze slaska ustawia sie na a4 z tobolami i stopem jakos dojada

Gość • Wtorek [21.07.2009, 18:36:57] • [IP: 195.117.222.*]

No i brawo PKP - po co Wam klopoty -zlikwidowac te obrzydliwe polaczenia - zapwewniam ze bedziecie mieli wtedy spokoj

Gość • Wtorek [21.07.2009, 18:33:51] • [IP: 92.42.117.**]

Sam fakt połączenia warszawskiego hotelowego z barbakanem był dziwny, zlikwidowanie tego wspólnego pociągu jest już w ogóle skandaliczne :/ Hotelowy do Warszawy jeździł już pod koniec lat 80'tych.

Gość • Wtorek [21.07.2009, 18:00:26] • [IP: 93.94.188.**]

Sluchajcie to sie nadaje do Telewizji.Trzeba nagłośnić tą sprawę i pokazać ilu ludziom zmarnują życie zdjęciem tych pociągów bo to nie sprawa jednego człowieka!!Trzeba się buntować.Zrobić telewizyjną zadymę...

Gość • Wtorek [21.07.2009, 17:59:23] • [IP: 88.156.234.***]

REWELACJA!! Gratulacje dla wszystkich myslacych kolejarzy...chociaz myslacy kolejarz to pojecie abstrakcyjne. Sanatoria, domy wczasowe, kwaterodawcy, promy do Szwecji - wszyscy dziekujemy PKP i zapraszamy do dalszego dotowania z naszych podatkow takiej firmy!

Gość • Wtorek [21.07.2009, 17:54:26] • [IP: 78.156.220.***]

Odejmijcie sobie dodatki do pensji zamiast likwidowac pociagi wy bydlaki!!

Gość • Wtorek [21.07.2009, 17:50:26] • [IP: 217.97.193.***]

tak dla bardzo wielu " mądrych" ludzi z naszego kraju Szczecin leży nad morzem, to dla nich pociąg dojeżdża do morza to nie ma sprawy było i będzie tak samo. przoduje w tym tvn24 tam na mapach pogody nigdy nie Naszego miasta oraz tvn meteo nawet nie ma wyspy Wolin, a co dopiero Uznam. Cały czas działa lobby szczecina : dla nich wszystko ma być ma być Nasze morze, Dni Morza w szczecinie, (nawet śmiesznie) , pociągi tylko do szczecina Nasi piłkarze z Naszej Floty do pogoni. DOSYĆ TEGO !!

Gość • Wtorek [21.07.2009, 17:46:11] • [IP: 195.117.222.***]

chyba ich *... gratulacje dla PKP

Ozooum • Wtorek [21.07.2009, 17:38:31] • [IP: 83.31.183.***]

Dla mnie, to mogą nawet wszystkie zlikwidować pociągi i tak z nich nie korzystam●Po co tu się dostać do tej dzióry, tu nic się nie dzieje, a tym bardziej poza sezonem●Wkurza mnie nieraz na Warszowie, jak ledwo zjade zpromu i te cholerne szlabany ludzią przed nosem zamykają z pięć minut przed pociągiem●Kpina●

Gość • Wtorek [21.07.2009, 17:37:42] • [IP: 92.42.115.***]

no tak, odcinają nas już nie tylko w spotach po ale i w połączeniach pkp od reszty kraju.. ;P byłoby jednak miło, gdyby połączenia do kraka i wawy zostały..

Gość • Wtorek [21.07.2009, 17:36:06] • [IP: 92.42.113.***]

a niby czym ja bede do szkoly do warszawy jeździc? po...balo ich!!

Gość • Wtorek [21.07.2009, 17:35:42] • [IP: 93.94.190.***]

Jeszcze trzeba odciąć prąd w mieście i będzie dobrze. Wycinają, znaczy nie były potrzebne. Przecież te pociągi" zawsze" jeżdżą puste.

Gość • Wtorek [21.07.2009, 17:30:35] • [IP: 80.54.123.**]

dobrze ze nie bedzie brudnych i halasliwych pociagow - miasto nam pieknieje hehe

Gość • Wtorek [21.07.2009, 17:23:16] • [IP: 80.245.188.***]

kolejna super informacja od iswinoujscia!! moze niech co drugi zobaczy ile ludzi jedzie do Miedzyzdrojow, Swinoujscie to pikus w tymprzypadku, chyba ze w to miejsce wejda tansze pociagi Inter regio

NicTylkoSięZTegoŚmiać • Wtorek [21.07.2009, 17:20:24] • [IP: 83.12.40.***]

No to super... to co się wyprawia z tym PKP to jakaś żenada.Proponuję zlikwidować wszystkie pociągi jeżdżące do Świnoujście i w ogóle wszystkie składy jeżdżące w zachodniopomorskim... A do Świnoujścia będziemy sobie wodolotami śmigac...

Gość • Wtorek [21.07.2009, 17:19:50] • [IP: 212.14.2.***]

to jest właśnie super spółka PKP Intercity..

Gość • Wtorek [21.07.2009, 17:17:51] • [IP: 88.156.234.***]

Nie chca gonic kosztownych skladow na wioske...

Gość • Wtorek [21.07.2009, 17:15:36] • [IP: 83.21.24.**]

najlepiej zlikwidujcie wszystkie połączenia i wypchajcie się sianem. Nienawidzę PKP- mam nadzieję, że jak kiedyś wstanę rano i włączę internet ujrzę wspaniałą wiadomość-"PKP splajtowało" lub PKP rozwiązane" już nie mogę się doczekać :)

Oglądasz 76-100 z 101
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■