POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [21.07.2009, 17:10:28] • Świnoujście

PKP likwiduje pociąg relacji Warszawa/Kraków - Świnoujście

PKP likwiduje pociąg relacji Warszawa/Kraków - Świnoujście

fot. Sławomir Ryfczyński

Od 1 września do Świnoujścia nie dojedzie żaden dalekobieżny pociąg. Mieszkańcy, turyści oraz podróżni płynący do Skandynawii będą pozbawieni bezpośredniego składu.

PKP Intercity zdecydowało się na likwidację części trasy pociągu 83704/5 Warszawa/Kraków - Świnoujście. Dowiedziano się o tym dzięki dokumentom, które wyciekły do internetu. Planuje się skrócić relację pociągu tylko do Szczecina, tym samym pozbawić wielu chętnych chcących dostać się do Świnoujścia możliwości bezpośredniego dojazdu.
- To za karygodne, gdyż my mieszkańcy, a także osoby pragnące tu dojechać po sezonie nie będą mieli czym - pisze w mailu do nas internautka Monika. - Już nie wypominając o ludziach z
większym bagażem - dodaje.
To nie koniec cięć tras kolejowych. Od października ma też przestać kursować pociąg nr 38704/5 na trasie Szczecin Główny – Świnoujście – Szczecin Główny. Wg dzisiejszego rozkładu jazdy to poranny pociąg pośpieszny wyjeżdżający ze Szczecina o godzinie 06:35.

wb, źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 101, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 101

Gość • Wtorek [21.07.2009, 22:08:13] • [IP: 217.97.199.**]

Zlikwidować całe PKP.

Gość • Wtorek [21.07.2009, 22:08:09] • [IP: 80.245.182.***]

Noooo, jeszcze niech promy zlikwidujcie w ramach ciec budzetu to bedzie O.K!

Gość • Wtorek [21.07.2009, 21:55:19] • [IP: 95.49.180.**]

To może od razu odetniecie nas od świata ? Zlikwidujmy promy !

Gość • Wtorek [21.07.2009, 21:53:46] • [IP: 93.94.184.***]

Czytam i nie wierze to jakis niesmaczny zart, czy wracamy do sredniowiecza, pociagi nie beda dojezdzac do Swinoujscia, a moze ja nie potrafie czytac

Gość • Wtorek [21.07.2009, 21:52:34] • [IP: 93.94.186.***]

sport to zdrowie u nas będzie dwubój pływanie i spacerek.

Gość • Wtorek [21.07.2009, 21:40:33] • [IP: 195.117.222.***]

To jakaś kpina, żeby ponad 40-tysięczne miasto nie miało kolejowego połączenia z resztą kraju... chyba, że ktoś woli przez całą Polskę jechać PKS-em, najlepiej jakimś Jelczem nie pierwszej młodości. A co do" nieopłacalności" tych pociągów, to zdarza mi się nim jeździć do Warszawy, i nawet zimą wsiada już w Świnoujściu sporo osób, o sezonie nie wspominając. Myślę, że przydałaby się interwencja naszego prezydenta. Chyba niedługo naprawdę zacznę wierzyć, że Świnoujście jest na celowniku rozmaitych układów naszych miłościwie nam rządzących, ech...

Gość • Wtorek [21.07.2009, 21:39:32] • [IP: 195.117.222.***]

To jakaś kpina, żeby ponad 40-tysięczne miasto nie miało kolejowego połączenia z resztą kraju... chyba, że ktoś woli przez całą Polskę jechać PKS-em, najlepiej jakimś Jelczem nie pierwszej młodości. A co do" nieopłacalności" tych pociągów, to zdarza mi się nim jeździć do Warszawy, i nawet zimą wsiada już w Świnoujściu sporo osób, o sezonie nie wspominając. Myślę, że przydałaby się interwencja naszego prezydenta. Chyba niedługo naprawdę zacznę wierzyć, że Świnoujście jest na celowniku rozmaitych układów

W.Cejrowski • Wtorek [21.07.2009, 21:11:51] • [IP: 83.31.183.***]

Boso przez świat● ღժֆჰէ∆□
365;‗ﬗૐ

Gość • Wtorek [21.07.2009, 21:11:19] • [IP: 80.245.189.***]

No i dobrze, mniej bedzie tej cholernej stonki w miescie, wszystkich tubylcow na zasilek i w taki sposob dogonimy Eurpe

Przegrany Ryj • Wtorek [21.07.2009, 21:08:27] • [IP: 78.30.74.***]

Hah dobrze.Po co tam marnować kase skoro na ta wieś i tak nikt nie dojeżdża ??

Gość • Wtorek [21.07.2009, 21:05:52] • [IP: 80.245.182.***]

Myślę, że dzięki postsolidarnościowym przymułom, juz nierdługo ulegnie likwidacji wszystko co polskie, proponuję aby wszelką komunikację przejęły firmy niemieckie, im sie opłaca, polskim złodziejom nic się nie opłaca od kiedy z zakładów pracy nie mozna juz nic ukraść i wynieść do domku tak jak za dobrych czasów PRL.

Gość • Wtorek [21.07.2009, 21:04:46] • [IP: 93.94.188.**]

Bez tunelu bez pociągów?No coraz lepiej:/

Radek • Wtorek [21.07.2009, 20:56:38] • [IP: 80.245.186.**]

to chyba pryma aprilis w lipcu, jesli ktos czesto podrozuje pociagiem relacji świnoujście - Warszawa -świnoujście to co teraz ma zrobic ile razy te pociagi sa zaladowane po brzegi a tu takie rzeczy sie dzieja jak sie nie wk...ć przesada

Gość • Wtorek [21.07.2009, 20:32:39] • [IP: 217.97.199.*]

Glosujcie dalej na towarzyszy vel komunistow i wojskowych obvibokow to bedziecie sie poruszac na nocnikach w przyszlym roku.

Gość • Wtorek [21.07.2009, 20:32:33] • [IP: 62.92.186.***]

ani pociągów ani ścieżek rowerowych

Gość • Wtorek [21.07.2009, 20:23:27] • [IP: 195.117.222.*]

proponuje kolei zlikwidować tory do Świnoujścia, szyny sprzedać na złom, a za uzyskane pieniądze kupić dzieciom zdjęcia pociągów. Likwidowanie teraz najlepiej wszystkim wychodzi. Powodzenia i następnych wspaniałych pomysłów tych" mądrych" rzadzących.

Gość • Wtorek [21.07.2009, 20:03:36] • [IP: 89.229.79.***]

Pociąg nr 38704/5 to przyjazd z Krakowa i Warszawy i tez ma być wycięty od 1 września. Czyli po sezonie Świnoujście pozostaje bez żadnego połączania dalekobieżnego z resztą kraju.

Gość • Wtorek [21.07.2009, 20:02:49] • [IP: 80.245.180.***]

brawo brawo brawo!! niech PKP wogle usunie wszystkie pociągi w całej Polsce, a jeździć się będzie wszędzie wozami - dziki dziki zachód.

Gość • Wtorek [21.07.2009, 19:53:13] • [IP: 93.94.191.***]

glupio...

Gość • Wtorek [21.07.2009, 19:42:20] • [IP: 217.97.199.*]

To chyba jakis zart !! Jaja sobie chyba robicie...

Polak • Wtorek [21.07.2009, 19:41:59] • [IP: 66.28.139.***]

To nie Polska jest porąbana - tylko ta rusko-niemiecka koalicja, rządząca aktualnie w Polsce. To oni przed wstąpieniem Polski do UE krzyczeli do młodych aby wyjerzdzali za granicę do pracy, a nic nie osłabia krajów jak ucieczka młodych.

Gość • Wtorek [21.07.2009, 19:36:53] • [IP: 92.42.114.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [21.07.2009, 19:35:19] • [IP: 93.94.188.***]

A niemieckie linie lotnicze airberlin otworzą połączenie Heringsdorf-Warszawa ;) będzie wtedy można rower zostawić na lotnisku i skoczyć do Warszawy ;)

Gość • Wtorek [21.07.2009, 19:22:06] • [IP: 80.245.185.**]

Niebawem szybciej będzie przez Straslund albo Pasewalk do Szczecina niż przez Wolin.PKP OBUDŹ SIĘ !!

mamuśka • Wtorek [21.07.2009, 19:20:39] • [IP: 92.42.113.***]

Paranoja, no ale cóż my zwykli obywatele na to poradzimy. A prezydent nie wypowie się na ten temat?? Miłoby było gdyby choć raz zrobił coś dobrego w sprawie Świnouszczan a nie tylko kase by brał i tył.

Oglądasz 51-75 z 101
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■