Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wystąpienia Jacka Fedorowicza - twórcy zabawnego ”Dziennika Telewizyjnego”. Satyryk obchodził tego dnia 73. urodziny. Zgromadzona w namiocie publiczność odśpiewała mu spontanicznie sto lat.
– Jestem z wykształcenia malarzem sztalugowym, olejnym, niesprzedajnym – tak ironicznie żartował o sobie jubilat.
Główna część debaty poświęcona była Pani Henryce Krzywonos. ”Ten tramwaj dalej nie pojedzie”- tymi słowami tramwajarka zainicjowała strajk w Gdańsku. W stanie wojennym zajmowała się pomocą osobom internowanym. Była represjonowana przez władze, a podczas jednej z rewizji została dotkliwie pobita, w wyniku czego straciła ciążę. – Gdy na ekranie telewizora ukazał się Jaruzelski, czułam, że coś się święci – mówiła Krzywonos o rozpoczęciu stanu wojennego. Wspomnienia Pani Henryki były szczególnie ważne dla młodszej części widowni, która cenzurę i brak wolności słowa zna jedynie z opowiadań rodziców. Prowadzący rozmowę Maciej Orłoś powiedział, że pomimo ciężkich czasów, w PRL-u, ludzie mieli większe poczucie humoru niż dziś.
Dziwne że wiele z komentarzy w ostatnim czasie przypisuję OSOBIE która prosila w stanie wojennym aby ją internować, a może się mylę?
ludzie, ile to wariatow dzis ucieklo z zakladu??...
Bida z nedza.
Leszek B. pod koniec lat 80-tych, kiedy pracował w SB, prowadził przeciwko Januszowi Ż. śledztwo w sprawie łapownictwa. Materiał dowodowy wystarczał na 5 lat odsiadki. Przyjechali zwierzchnicy ze Szczecina, zabrali akta i tyle je widziano. Ówczesny prezes Sądu Rejonowego, Jerzy N., namówił Romana S. do wzięcia winy na siebie. Obiecał mu lagodny wymiar kary. Na koniec okazało się, że wyfasowali mu pięć lat do odsiadki. Natomiast ówczesny Pierwszy Sekretarz Miejskiego Komitetu PZPR, Waldemar B., załatwił Januszowi Ż. ewakuację w morze.
On knuł a Pan S. dostał pięć lat odsiadki.
Ja bym chętnie posłuchała, gdzie w tych czasach knuła samozwańcza" księżniczka" i ekspertka od stylu, Jolanta Kwaśniewska? Bo że Żmurkiewicz knuł to każdy wie, dlatego musiał uciekać z posady prezydenta.
bedzie port przeładunku gazu.wiec tunel niepotrzebny bo miasta ma zniknąć z powierzchi, a ludzi szlak trafi w oparach gazu, nie potrzeba komór gazowych zafundują nam to gratis!!
Ojczyznę naszą łotry gryzą bezkarnie na nią leją błoto ale przemilczmy ten epizod, bo wstyd być teraz patriotą! Krzyczą na wielkich zgromadzeniach religia to prywatna sprawa, przeto uciszmy głos sumienia, bo wstyd do Boga się przyznawać, Nie chodzi jeszcze tu do żłobka, ta demokracja postsarmancji, lecz o tym cicho. Sza i kropka, bo wstyd nie lubić demokracji lecz o tym cicho. Sza i kropka, bo wstyd nie lubić demokracji Powiększa się zboczeńców kasta, jak niegdyś szereg rósł partyjny niech żyje ćpun i pederasta, bo wstyd być nietolerancyjnym, bo wstyd być nietolerancyjnym Straszy europa bez narodów i finansjery i prawo dzikie, a my się śmiejmy z ciemnogrodu, bo wstyd być kontreuropejczykiem, bo wstyd być kontreuropejczykiem że polska wolność niedawno zdjęta z szubienicy, że mamy wolę nieudolną, bo wstyd nie poprzeć dziś lewicy, że mamy wolę nieudolną, bo wstyd nie poprzeć dziś lewicy Ale nadejdzie dzień kochani, co zmiecie postkomunę tłustą!a my będziemy skacowani i wstyd nam będzie spojrzeć w lustro!!
Nedza tya karuzela nie wiadomo czego, ale wiadomo ze za wiele (kasy) .
, , , ja nie chcę komuny, , JA CHCĘ PISKORSKIEGO I BRUDZIŃSKIEGO Z GŁODEM NA CZELE !~!
wiecznie niezadowolony orlos rozmawia z pontonem...i po to stawiali ten namiot i ryli pół promenady?
186** - Kormoran, kojarzy mi się z Brudzińskim. Bandzior pod ochroną.
Admin - dlaczego likwidujesz moje posty. Wszysto co piszę, jest zgodne z prawem. Brudzińskich jest wielu w kraju.
Muszę zmienić IP
Chore...to miasto
coś z innej beczki dla oszołomiastych obrońców przyrody-znalazłem przypadkowo i wklejam W latach 2000-2001 badano skutki stałej presji stad kormoranów na zespół ichtiofauny w drugorzędowej rzece pstrągowej Dyje w Parku Narodowym Rzeki Dyje (zlokalizowanym na granicy między Republiką Czeską a Austrią). Badania stanowiły kontynuację wcześniejszych prac ichtiologicznych prowadzonych w tym rejonie w latach 1997-1998 po masowej inwazji dużego stada kormoranów (250 osob.). Próbki do badań ichtiologicznych pobierano na tych samych 4 odcinkach cieku przy użyciu agregatu prądotwórczego. Dla określenia wskaźników saprobiotycznych w cyklu rocznym pobierano próbki zoobentosu. Stan zespołu ichtiofauny w rzece określano przy użyciu podstawowych metod ichtiologicznych. Stabilność zespołu ichtiofauny określono przy użyciu wskaźników różnorodności (H΄) i stabilności (E), które zmieniały się odpowiednio w zakresie od 0, 082-1, 739 i 0, 045-0, 806, a najniższe ich wartości uzyskano dla badanych odcinków rzeki 2 i 3. Występowanie pstrąga potokowego zmieniało się w zakresie od 68 do 349 osob.·ha-1, a lipienia od 0 do 23 osob.·ha-1 (brak było tych ryb na odcinku 2 i 4.). Biomasa ogólna zespołu ichtiofauny wahała się w granicach od 15, 3 do 128, 5 kg·ha-1. Stwierdzono znaczny wzrost występowania głowacza, Cottus gobio (w liczbie 30 557 osob.·ha-1 i biomasie 123, 3 kg·ha-1 na odcinku 3 w 2001 roku) jako wynik gwałtownego zmniejszenia się gęstości populacji pstrąga potokowego. W badaniach przeprowadzonych w latach 2000-2001 stwierdzono, że biomasa ogólna ryb wynosiła tylko 48, 6 kg·ha-1 (spadek o 54%), w tym pstrąga potokowego 18, 9 kg·ha-1 (spadek o 60%) a lipienia 1, 1 kg·ha-1 (spadek o 90%). Niekorzystne zmiany w zespole ichtiofauny rzeki Dyje potwierdziły również połowy wędkarskie, które w odniesieniu do lipienia były bliskie 0 (w 2001 roku tylko 0, 1 kg·ha-1). Analizy próbek bentosu (wskaźnik saprobowości w zakresie 1, 18-1, 48) potwierdziły wysoką jakość wody (oligosaprobową), typową dla środowiska pstrąga i lipienia.
Nie chcemy komuny, nie chcemy i już!/Nie chcemy ni sierpa, ni młota, /Za Katyń, za Grodno, za Wilno i Lwów/Zapłaci czerwona hołota./Za mordy, za gwałty, cierpienia i łzy, /Za lata w niewoli spędzone, /Za fałsze, oszczerstwa i cyniczne gry, /Nadzieje bestialsko zniszczone./Od Jałty ten koszmar sowiecki już trwa/I z każdym wciąż rokiem narasta, /Nie lękaj się walki, w szeregu dziś stań, /Przed tobą czerwona hałastra./Nie chcemy komuny, podnieśmy więc dłoń, /Nasz protest do Kremla już dotarł, /Uchwyćmy w swe ręce parszywy nasz los, /Niech zadrży czerwona hołota./Choć w celach ponurych, nadzieja w nas tkwi, /Wolności uchylą się wrota, /Nadejdą dla wrony ostatnie już dni, /Zamilknie czerwona hołota./Czas błędów, wypaczeń już znudził się nam, /Wymierzmy sztywnemu więc kopa, /Czas, Polsko, wystawić rachunek twych ran, /Niech płaci czerwona hołota./Nie chcemy komuny, nie chcemy i już!/Nie chcemy ni sierpa, ni młota, /Za Katyń, za Grodno, za Wilno i Lwów/Zapłaci czerwona hołota.
A kiedy będzie ten nasz bo chciałbym mu zadać pytanie, czy to prawda...
POSTKOMUNO!! PRECZ!! DOSYC! KAZDY WASZ RUCH KAZDA UCHWALA, SMIERDZI KORUPCJA, KOLESIOSTWEM, NABIJANIEM KASY DLA SWOICH LUDZI. LICZA SIE TYLKO WASZE PLECY, STAN KONTA. ZYCZE PREZYDENTOWI - JAK NAJSZYBSZEJ WIZYTY CBA. I GDZIES MAM WASZE CHODNIKI KTORE SIE ROZPADAJA, ULIC KTORYCH ASFALT SIE TOPI, DOSYC MAM SZMACENIA BIEDNYCH LUDZI PRZEZ WASZE WYPACZONE DOGMATY KOMUNIZMU. PRECZ!!
Bardzo ważni politycy w Warszawie mówią nieoficjalnie, że tunel pod Świną odłożono na półkę do chwili, kiedy w Świnoujściu przestanie rządzić postkomunistyczna sitwa.