POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [21.07.2009, 05:12:57] • Świnoujście

Plaga komarów powróciła na wyspy

Plaga komarów powróciła na wyspy

fot. internauta

Mieszkańcy szczególnie prawobrzeżnych dzielnic miasta narzekają na dokuczające komary. Bronią się przed owadami zamykając okna, instalując moskitiery i wykupując ze sklepów środki przeciw komarom.

Internauta przesłał nam zdjęcie pokazujące ile komarów zadomowiło się na jego parapecie. O problemie pisaliśmy już wcześniej. Zapewniano nas, że firma zajmująca się odkomarzaniem poradzi sobie z kolejnym wylęgiem komarów.
- Nie można wyjść na spacer, bo człowiek zaraz jest pogryziony – mówi pani Stanisława z Przytoru. Owady szczególnie dokuczają mieszkańcom Karsiborza, Przytoru, Łunowa i Warszowa.
Turyści chcący wejść na najwyższą latarnię morską nad Bałtykiem także muszą się odganiać od komarów. W okolicach Fortu Gerharda jest ich szczególnie dużo.
- Gryzą na potęgę, trzeba zaraz uciekać do samochodu i zamykać szyby – mówi pan Adam, turysta z Wrocławia.
Ci, którzy zostali pogryzieni przez komary smarują maściami piekące bąble.

Plaga komarów powróciła na wyspy

fot. internauta

Od zeszłego roku specjalistyczna firma zajmuje się odkomarzaniem Świnoujścia. Spryskiwane owadobójczym środkiem miały być szczególnie tereny podmokłe i zabagnione oraz rowy melioracyjne. Na walkę z insektami wydano 300 tysięcy złotych. Urzędnicy mieli sprawdzać na własnej skórze skuteczność akcji odkomarzania.

jaf, źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 64, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 64

Gość • Środa [22.07.2009, 14:47:06] • [IP: 217.97.199.*]

Niech internauta zaprosi do siebie" testera" od komarów radnego Merchelskiego z Karsiborza.Piał, że komarów nie ma to niech oceni to zdarzenie i nie tylko.

Gość • Środa [22.07.2009, 12:41:23] • [IP: 83.21.22.**]

Zmurkewicz dostal pieniadze na odkomarzanie, a podejrzewam ze pieniadze wzial dla siebie a pryskaja zwykla woda, bo nie przynosi to zadnego efektu

Gość • Środa [22.07.2009, 11:01:37] • [IP: 85.230.226.***]

to moze Zmur zacznie w koncu dbac o mieszkancow a nie tylo napychac kabze lapowkami od firm odkomarzajacych!!

STEFA • Środa [22.07.2009, 09:30:51] • [IP: 80.245.184.***]

No naprawdę współczuję tym ludziom!

Gość • Środa [22.07.2009, 07:07:17] • [IP: 80.54.123.***]

z taką ilością komarów jak pokazane na zdjęciach to jeden człowiek postawiony w tym miejscu byłby zdany tylko na siebie i podejrzewam. ...ze po kilku chwilkach stałby sie wielkim chodzący czerwonym bąblem.

Gość • Wtorek [21.07.2009, 23:42:34] • [IP: 91.94.74.***]

Nie będzie komarów jak po wycinają wszystkie drzewa w mieście, a już zaczęli w tamtym roku od 500 CHORYCH drzew na wydmach koło Wiatraka, tak trzymać T O W A R Z Y S Z E !!

Ozooum • Wtorek [21.07.2009, 22:35:13] • [IP: 83.31.183.***]

Bzyki są fajne.Poprawiają mi humor, jak je widze.Jeszcze poprawia mi humor puszczanie bąków.

Gość • Wtorek [21.07.2009, 22:29:20] • [IP: 92.42.118.***]

jak z naturą walczysz to od niej giniesz

Gość • Wtorek [21.07.2009, 21:26:12] • [IP: 93.94.186.***]

Wogóle w tym roku są jakieś anomalia z owadami. Zauważyliście, że pełno jest biedronek? A już nie wspomnę, że oprócz komarów dokuczliwe są również tego lata muchówki i jakieś takie żółte bzyki osopodobne, wszędzie ich pełno!!

Gość • Wtorek [21.07.2009, 20:55:53] • [IP: 93.94.188.**]

faktycznie coś słabo im idzie z tym odkomarzaniem.

Gość • Wtorek [21.07.2009, 18:28:26] • [IP: 80.245.190.***]

jesu coż tam ludzie maja zdechłego robaka?? hihi

Gość • Wtorek [21.07.2009, 16:58:31] • [IP: 88.156.234.***]

Jak wroce w listopadzie do Swinoujscia to mam nadzieje ze z problemem komarow pan prezydent da sobie rade.

Gość • Wtorek [21.07.2009, 16:12:17] • [IP: 93.94.186.***]

Gość • Wtorek [21.07.2009, 15:12] • [IP: 89.77.190.***] aż mi się wierzyć nie chce, że tak ma ktoś w domu... ___ Ehh...to nie u kogoą w domu, lecz na zewnątrz!! -.- Przyjrzyj sie a zobaczysz...; /

Gość • Wtorek [21.07.2009, 16:03:39] • [IP: 80.54.123.***]

masakra

Gość • Wtorek [21.07.2009, 15:20:29] • [IP: 195.117.222.*]

Komuchy czepiają się zdjęć po to, żeby odwrócić uwagę od problemu, czyli od chmary komarów, która faktycznie opanowała miasto. Ale to jest przecież stały, wypróbowany przez czerwonych numer.

Gość • Wtorek [21.07.2009, 15:12:48] • [IP: 89.77.190.***]

aż mi się wierzyć nie chce, że tak ma ktoś w domu...

Gość • Wtorek [21.07.2009, 15:03:06] • [IP: 92.42.118.***]

Robak zabrał milion za odkomarzanie i widać staranność pracy tej wspaniałej Firmy...

Gość • Wtorek [21.07.2009, 14:58:15] • [IP: 83.21.18.***]

do Ozooum-nie to nie u mnie ;] ale normalnie szukaj a znajdziesz ;)

Gość • Wtorek [21.07.2009, 14:36:35] • [IP: 80.245.190.**]

przecież to samce są :) zdychają po 12 godzinach

Ozooum • Wtorek [21.07.2009, 14:14:12] • [IP: 83.31.183.***]

U kogo tak jest w chacie?●Ale czad!Chyba u tej co niżej zaprasza do Przytoru»(83.21.18)«●Jak tam Ciebie kobieto w tym Przytorze znajde, bo się tam właśnie wybieram na dniach??●

Gość • Wtorek [21.07.2009, 13:59:13] • [IP: 83.24.85.***]

Nie wycięte zarośla i zdziczały park, jego otoczenie, to skutek plagi komarów. Brak decyzji i wiedzy Prezydenta i jego pracowników, jest przyczyną takiego stanu. Do tego mokry rok i efekt widać.

Gość • Wtorek [21.07.2009, 13:48:55] • [IP: 89.195.8.**]

Mam nadzieje że jak wrócę z wakacji w sierpniu to będę mogła na luzie iść na spacer nie obawiając się tego cholerstwa bo mam na to uczulenie!!:/

monika • Wtorek [21.07.2009, 13:44:10] • [IP: 89.77.190.***]

ja przyjeżdżam na wakacje w sierpniu...ale po tych zdjęciach mam obawy czy faktycznie przyjechać...to wyglada jak z filmu Hiczkoka

Gość • Wtorek [21.07.2009, 13:07:09] • [IP: 92.42.115.***]

Ostro

Gość • Wtorek [21.07.2009, 12:35:30] • [IP: 80.245.186.**]

LoL

Oglądasz 1-25 z 64
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■