POGODA

Reklama


Wydarzenia

Jakub Feliks • Środa [08.07.2009, 07:24:11] • Świnoujście

Wymieniają słupy wysokiego napięcia

Wymieniają słupy wysokiego napięcia

fot. Sławomir Ryfczyński

We wtorek na terenie portu wojennego w Świnoujściu rozpoczęto demontaż słupów wysokiego napięcia. Potężne, 106 metrowe konstrukcje należące do najwyższych w kraju, zostaną zastąpione przez nowe. Ekipa dokonująca wymiany sprowadziła potężny, 60 metrowy dźwig, mający umożliwić sprawne przeprowadzenie całej operacji.

Dziennikarze z iswinoujscie udali się na miejsce, aby sprawdzić, na jakim etapie znajdują się prace remontowe. Pracownicy firmy wykonującej zlecenie znajdowali się akurat na szczycie potężnych słupów odłączając kable wysokiego napięcia. Trzeba ogromnej odwagi, aby na takiej wysokości bezbłędnie wykonywać swoją pracę.

Wymieniają słupy wysokiego napięcia

fot. Sławomir Ryfczyński

Tym bardziej słowa uznania dla ludzi wykonujących swe obowiązki w tak niebezpiecznych warunkach. Po odłączeniu wszystkich przewodów ekipa przeprowadzająca wymianę zajmie się demontażem starych konstrukcji. Ostatnim etapem będzie postawienie nowych słupów i ponowne podłączenie przewodów. Na okres remontu poprowadzono podziemną linię energetyczną. Po zakończeniu prac zostanie ona przekształcona w linię zasilania awaryjnego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Piątek [10.07.2009, 19:53:00] • [IP: 92.42.115.**]

Kable położyli pod wodą

Gość • Piątek [10.07.2009, 02:29:13] • [IP: 92.42.116.***]

a co do migawek dnia Kurczak pieczony;-)

Gość • Czwartek [09.07.2009, 23:02:51] • [IP: 80.245.189.*]

raczej nie wymiana a wogole zdemontowanie ich calkiem bo kable sa pod kanalem polozone nowe

Gość • Czwartek [09.07.2009, 20:10:33] • [IP: 83.19.184.**]

poproszę o fotkę z samej góry :) qurak@op.pl

Bzz • Czwartek [09.07.2009, 17:04:06] • [IP: 192.168.250.**]

odważni ludzie szacunek

Gość • Czwartek [09.07.2009, 16:50:56] • [IP: 92.42.117.**]

kto chce fotke z samej gory ??

Gość • Środa [08.07.2009, 21:54:38] • [IP: 95.129.224.***]

szacun dla nich za tą odwagę pozdrooo

Gość • Środa [08.07.2009, 21:52:58] • [IP: 80.245.180.**]

Największy komunista w naszym mieście to internauta który chce aby samorząd wszystko załatwiał za mieszkańców. On zaś pisał by komentarze typu beuehehehe bo więcej w szkole się nie nauczył

Gość • Środa [08.07.2009, 21:48:51] • [IP: 80.245.180.**]

Jeżeli jak piszą niektórzy za wszystko odpowiada prezydent to poco są radni i za co odpowiadają.

PRAWDA O SLD • Środa [08.07.2009, 20:54:15] • [IP: 80.245.183.***]

Kultura na dobrym poziomie u nas beuhehehehe:) beuehehehhe - ten tekst HIT DNIA. W Świnoujściu kultury nie ma ani troche. Bo z chamstwem nie mozna kulturalnie sie obejsc. KULTURA NA MAXA:) Ludzie w MOPR np skarzą się na dyrektorke i mobbing prezio nic nie robi. W muzeum - nic nie robi. Na holdu mordują osobe - nic nie robi, morderca 6 miesiecy:) Byli komunisci (zbrodniarze) na stolkach samorządu. Klika interesów toczy swoją chorobą całe miasto nie dozwalając na rozwój nikomu poza swoimi rodzinkami, synalkami i córeczkami bujajacymi się drogimi samochodzikami. Jedyna praca jaka jest to niemalze tylko" pokojowa" i" kelner". Żadnych perspektyw. Buduje sie apartamentowce dla bogatych z zagranicy - nic dla ludzi. Mialo byc kino - nie ma, mialbyc aquapark - nie ma, wycieto drzewa pod budowe erisolandii - nikt nie odpowiedzial. KULTURA NA MAXA:) BUEHEHHEHEH BUEHEHEHEHEHHE BUEHEHHEHEHEHE BUEHEHEHEHHEHE BUEHEHEHHEHEH BUEHEHEHEHHE BUEHEHEHEHEHE BUEHEHEHEHEHEHHEHEHEHEHE!! DNOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO DNOOOOOOOOOOO

Gość • Środa [08.07.2009, 19:52:57] • [IP: 92.42.114.**]

co tam słupy jak komary je----- niemiłosiernie

Gość • Środa [08.07.2009, 16:35:35] • [IP: 80.245.178.***]

zrobcie cos z komarami

pyra • Środa [08.07.2009, 16:09:37] • [IP: 80.245.188.***]

Wielki szacunek dla tych panów.Tak sprawnie pracujących nie widziałem od dawna (mam trochę zdjęć od strony Warszowa). Coby nie powiedzieć o nich _to piwka nie popijali, jeden dzień i drutów nie ma_jak pracownicy drogowi na grunwaldzkiej koło ul.Krzywej. Tydzień pracują a postępów nie widać.

Piti Patafon • Środa [08.07.2009, 15:22:58] • [IP: 83.31.191.***]

▬►Szkoda tych słupów●Mam nadzieje, że nowe będą wyższe w co wątpie ● :- (●

Gość • Środa [08.07.2009, 15:14:35] • [IP: 92.42.117.**]

dobra robota chlopaki, gratuluje, i pozdrawaim:D

Gość • Środa [08.07.2009, 14:11:37] • [IP: 80.245.183.***]

dzwig ma prawie 140 metrow wysokosci

Gość • Środa [08.07.2009, 14:10:53] • [IP: 80.245.183.***]

i polowki juz niema

Gość • Środa [08.07.2009, 12:57:59] • [IP: 80.245.178.**]

Brawo! Szybko zmieniono treść" leadu". Ale... chyba poprawnie powinno być: zastąpione nowymi zamiast" zastąpione przez nowe". Prawda? Panie Jakubie - polecam dwa podręczniki - poprawnej polszczyzny i podstaw dziennikarstwa. Pozdrawiam ;)

Gość • Środa [08.07.2009, 12:28:31] • [IP: 93.94.188.***]

Do Gościa • Środa [08.07.2009, 11:26] • [IP: 93.94.188.***] TAK SAMO IDZ SOBIE DROGI ROB ZIMA PO PORTALOWI ISWINOUJSCIE PRZESZKADZA JAK DROGI I CHODNIKI ROBI SIE LATEM.

Gość • Środa [08.07.2009, 12:02:02] • [IP: 88.156.234.***]

Moze jakis drobny wywiadzik z tymi odwaznymi energetykami ??.

Gość • Środa [08.07.2009, 11:49:25] • [IP: 217.97.193.**]

Do Gościa • Środa [08.07.2009, 11:26] • [IP: 93.94.188.***] DLACZEGO REDAKCJA NIE NAPISALA - DLACZEGO TE SLUPY SA WYMIENIANE LATEM A NIE ZIMA?? - To idź sam to w zimie robić pomyśl jak zanim coś napiszesz !!

Gość • Środa [08.07.2009, 11:46:16] • [IP: 88.156.234.***]

Za wszystko co sie dzieje w tym miescie odpowiedzialny jest pan prezydent miasta na prawach powiatu-Janusz Zmurkiewicz.

Gość • Środa [08.07.2009, 11:39:14] • [IP: 83.31.205.***]

PILNY TELEGRAM!! Codziennie na plaży o godz. 09.00 traktor bronuje piaseka dziś do tego miłego widoku dołączyli panowie od komarów i gazują na całego ach jak pięknie spędzisz czas w kurorcie gdybyś przypadkiem znalazł się na plaży. Czy w tym mieście ktoś myśli? czy nie można tych czynności wykonać nieco wcześniej!! co za wiocha!!

Gość • Środa [08.07.2009, 11:32:59] • [IP: 92.42.117.**]

Widok stamtąd musi byc niesamowity. Mogli popstrykać fotki, by je odsprzedali np. dla iswinoujscia za tęgą kase :D

Gość • Środa [08.07.2009, 11:31:46] • [IP: 80.245.186.***]

Redakcja jest super, bardzo dobrze to robicie - szacunek!

Oglądasz 1-25 z 36
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■