POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [01.07.2009, 20:06:56] • Świnoujście

Policjanci – praktykanci Lubimy ich czy nie?

Policjanci – praktykanci  Lubimy ich czy nie?

fot. Sławomir Ryfczyński

Mieszkańcy są podzieleni. Jedni cieszą się, że nasze miasto często „nawiedzane” jest przez funkcjonariuszy ze Szkoły Policyjnej. Mówią, że skoro tylu policjantów jest na ulicach, to jest bezpieczniej. Inni z kolei tłumaczą, że młodzi (w każdym zawodzie) są nadgorliwi…

Rozmawialiśmy z kilkunastoma Czytelnikami. Ich opinie na ten temat były przeróżne. Od pozytywnych, że chcieliby aby policjanci zostali już na zawsze, po skrajnie negatywne, że słuchaczy szkół policyjnych nie powinno się „wypuszczać” na ulice. Były też wypowiedzi neutralne.

- Nie wiem czy mogą tacy policjanci, którzy się dopiero uczą, dawać mandaty? – zastanawia się mówi jeden z internautów. – Chyba tylko pouczają, kontrolują, sprawdzają. Sami się jeszcze szkolą. A nie ma lepszej nauki, niż praktyka.

Jakie jest Wasze zdanie?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 122, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 122

Gość • Czwartek [02.07.2009, 09:43:09] • [IP: 93.94.184.***]

Zapraszamy Panow Praktykantow na Osiedla tam ich nie widac, zapraszamy na Osiedlu RybaKI kolo ROSSMANA gdzie pelno psow, a podobno maja wlasciciele obowiazek po nich sprzatac, pomimo wiszacych na bloku tablic nic z tego tylko na zwrocene uwagi l"leca wyzwiska" nawet nie licza sie z uwagami starszych osob, bardzo prosimy

Gość • Czwartek [02.07.2009, 09:36:15] • [IP: 92.42.114.**]

Wszystko OK ale zastanawia mnie fakt że ci policjanci chodza stadami lub jak kto woli falami, są chwile że mijam patrol za patrolem a potem długo długo nic...

Gość • Czwartek [02.07.2009, 09:23:39] • [IP: 83.21.15.***]

Brawo policja. Piwko to trzeba pić w barze, a nie na plaży.

Gość • Czwartek [02.07.2009, 09:08:27] • [IP: 89.78.209.**]

Kolego nizej a co ty bys chcial panstwo policyjne czy co? Jest demokracja przypominam Ci i nie potrzeba aby policja ingerowala w zycie wszystkich ludzi, nie mozna juz spokojnie postac w wakacje z piwkiem na plazy bo to strasznie nielegalne i szkodliwe dla spoleczenstwa prawda?

Gość • Czwartek [02.07.2009, 08:55:08] • [IP: 92.42.118.**]

Oczywiścieże są potrzebni, miejscowa policja ma braki kadrowe a może co innego fakt są mało aktywni.

ryynio • Czwartek [02.07.2009, 07:31:57] • [IP: 83.249.20.**]

ilu ich jest dodatkowo w sezonie? miejscowi policjanci biora urlopy i jest moze +- zero..., ile jest na plusie? szkoda ze nie ma tej podstawowej informacji w artykule

Gość • Czwartek [02.07.2009, 07:26:58] • [IP: 92.42.118.***]

Wporzo jestem na tak. Więcej patroli monitoring i będzie spokojniejsze miasta, bez chamstwa i wulgaryzmów.

Seksowny Knur • Czwartek [02.07.2009, 03:12:48] • [IP: 217.97.193.***]

Ty cymbale poniżej. Niezły z ciebie wrzut na doopie.

Gość • Czwartek [02.07.2009, 02:27:04] • [IP: 93.94.184.**]

frajerzy skonczeni pajace i nic wiecej potrzebni sa jak wrzut na *****

Gość • Czwartek [02.07.2009, 02:01:25] • [IP: 80.245.188.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [02.07.2009, 01:18:30] • [IP: 80.245.184.***]

w Angli np po jakiejs dyskotece policjant sie mnie zapytal czy zle sie czuje i czy ma mnie podrzucic do domu taka jest tam uprzejmosc a w polsce na dolek cie wezma i 100 zl za nocleg walna. .

Rysiek • Czwartek [02.07.2009, 01:00:10] • [IP: 88.156.233.**]

bardzo lubie panów policjantów, szczególnie podobaja sie mi ich długie czarne pałki:))

Gość • Czwartek [02.07.2009, 00:22:16] • [IP: 217.97.193.**]

dobrze wiecej policjii na ulicach.

Gość • Czwartek [02.07.2009, 00:14:34] • [IP: 86.151.2.**]

w takim malym miescie poco policjanci raz na miesiac wystarczylo zeby nas odwiedzili

Gość • Czwartek [02.07.2009, 00:13:34] • [IP: 80.245.179.***]

a przepraszam że sie spytam: Czy jakikolwiek stosunek emocjonalny ma znaczenie w sprawie? Czy jeśli ich lubimy to zwiększą ilość patroli a jeśli ich nie lubimy to wyjadą sobie stąd? Dywagacje bezcelowe. Taka tam paplanina, rodzaj plotkowania.

Gość • Czwartek [02.07.2009, 00:11:54] • [IP: 92.42.118.**]

porazka

Gość • Czwartek [02.07.2009, 00:03:32] • [IP: 93.94.185.***]

dobrze ze są! powinno byc ich zawsze tak duzo, bezpieczenstwa nigdy za wiele:).

Gość • Czwartek [02.07.2009, 00:00:54] • [IP: 80.245.189.***]

czemu atakuja akurat nasze miaato ;// niech wywijaja laczka z tad. by nienawidzic psow znow mialem powod nowy ;]]

Gość • Środa [01.07.2009, 23:55:56] • [IP: 83.21.123.***]

zawsze i wszedzie policja ###### bedzie jp teraz jest ok

Gość • Środa [01.07.2009, 23:33:27] • [IP: 88.156.232.***]

panoszą sie tylko gdzie nie trzeba... wypad z masta

Gość • Środa [01.07.2009, 23:22:00] • [IP: 79.162.133.***]

jestem za ale wiecej ich w nocy kolo alibi, piwnycy i teatralnej :) wiecej na obrzezach miasta nie tylko w centrum i gnojstwo karac tepic !!

Gość • Środa [01.07.2009, 23:12:44] • [IP: 93.94.191.***]

* policje tylko Bóg moze nas sadzic

Pikaczu • Środa [01.07.2009, 23:11:33] • [IP: 217.97.193.***]

Dobrze że są. Wchodzą na zaplecza szkół i palaczy spisują wchodzą do ruder i na podwórka w oficynych. Miejscowi lenie z naszej klasy tyłka tam nie ruszą.

Gość • Środa [01.07.2009, 22:59:34] • [IP: 83.21.16.***]

Dlatego warto zwrócić się z prośbą do MSWIA o zwiększenie patroli. Jeżeli dojdzie do rozboju na Warszowie, bójki w Przytorze i morderstwa w Karsiborzu to czas przyjazdu do Karsibora wydłuż się dwukrotnie. Bowiem przestępcy są sprytniejsi niż Policja.

Gość • Środa [01.07.2009, 22:52:50] • [IP: 83.21.16.***]

Absolutnie nie mam nic do Policji. Nie jest szanowana dlatego, że jest tam, gdzie jej być nie powinno.A nie ma gdzie być powinna. Czy widzieliście kiedykolwiek spacerujących funkcjonariuszy na ulicy Steyera, Krzywej, ?? Na pewno nie. Za to często można zobaczyć panów mundurowych w centru miasta zakładających blokady na koła samochodom źle zaparkowanym.Z takiego działania całego systemu MSWIA rodzi się negatywna opinia o Policji. Zamiast wypisywać mandaty za przejście na czerwonym świetle lepiej byłoby zainteresować się przestępczością w naszym mieście, która rośnie jak grzyby po deszczach. Jak głupia potrafi być Policja świadczy poniższy fakt. Parę lat temu wybito szybę w sklepie na Warszowie. Przyjechała Policja. Spisywano protokół, próbowano ustalić sprawcę, niby wszystko w porządku. W tym samym czasie okradziono doszczętnie jednego z mieszkańców Karsibora.A ponieważ na Warszowie jest jest jeden radiowóz policyjny w związku z czym dojazd do Karsiborza nie był możliwy.

Oglądasz 51-75 z 122
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■