POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [01.07.2009, 20:06:56] • Świnoujście

Policjanci – praktykanci Lubimy ich czy nie?

Policjanci – praktykanci  Lubimy ich czy nie?

fot. Sławomir Ryfczyński

Mieszkańcy są podzieleni. Jedni cieszą się, że nasze miasto często „nawiedzane” jest przez funkcjonariuszy ze Szkoły Policyjnej. Mówią, że skoro tylu policjantów jest na ulicach, to jest bezpieczniej. Inni z kolei tłumaczą, że młodzi (w każdym zawodzie) są nadgorliwi…

Rozmawialiśmy z kilkunastoma Czytelnikami. Ich opinie na ten temat były przeróżne. Od pozytywnych, że chcieliby aby policjanci zostali już na zawsze, po skrajnie negatywne, że słuchaczy szkół policyjnych nie powinno się „wypuszczać” na ulice. Były też wypowiedzi neutralne.

- Nie wiem czy mogą tacy policjanci, którzy się dopiero uczą, dawać mandaty? – zastanawia się mówi jeden z internautów. – Chyba tylko pouczają, kontrolują, sprawdzają. Sami się jeszcze szkolą. A nie ma lepszej nauki, niż praktyka.

Jakie jest Wasze zdanie?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 122, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 122

Gość • Czwartek [02.07.2009, 13:51:06] • [IP: 217.97.199.*]

przyjechali wyjechali czy ich lubimy czy nie i tak ciagle może jakieś inne tematy.

Gość • Czwartek [02.07.2009, 13:49:21] • [IP: 195.117.222.***]

Tak powinno byc przez cały rok. Tylko Ci co maja cos przeskrobane to im przeszkadza. Szkoda, ze maja takie * umundurowanie

mufur • Czwartek [02.07.2009, 13:42:36] • [IP: 195.205.239.**]

pleskismok • Czwartek [02.07.2009, 12:15] • [IP: 93.94.184.***] A czy naprawdę musisz rzucać ten słonecznik na ziemię? Czy tak trudno podejść do śmietnika i go wyrzucić. Jeśli czepiali się ciebie za" chodzenie" to nóżki masz zdrowe, czyli do śmietnika dojść możesz. Jeśli nauczymy się przestrzegać prawa i ogólnie przyjętej kultury to nie będą mieli się do czego czepiać. Jak ty naśmiecisz to ktoś inny będzie to musiał później sprzątać, czy nie można pomyśleć o innych, a nie tylko o sobie? Poza tym czy miło by ci było spacerować wśród malutkich papierków/łupinek słonecznika itd? A tak by było gdyby każdy miał to gdzieś i rzucał śmieci za siebie. Wtedy dopiero byłoby narzekanie że smród, brud i robale. Czasami warto pomyśleć o konsekwencjach tego co się robi i przemnożyć to przez niecałe 40 000 mieszkańców.

Gość • Czwartek [02.07.2009, 13:19:04] • [IP: 80.245.190.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [02.07.2009, 13:18:01] • [IP: 88.156.234.***]

Mufur ma racje.Ja jezeli musze wypic piwo poza miejscem dozwolonym to ide do lasu albo parku, wchodze na najwyzsze drzewo i sobie popijam...

Gość • Czwartek [02.07.2009, 13:07:20] • [IP: 80.245.180.***]

Co za dużo to nie zdrowo. Uważam, ze Świnoujscie nie jest ani dużym miastem ani szczegołnie niebezpiecznym a policji tyle jakby to miasto wielkie i niebezpieczne było. Spisują czasami za głupoty. Niech się uczą ale niech byle czego sie nie czepiają.

Gość • Czwartek [02.07.2009, 12:52:59] • [IP: 95.49.171.***]

mi nie przeszkadzaja puki mandatów nie dają:P

detektyw Monk • Czwartek [02.07.2009, 12:22:03] • [IP: 92.42.113.***]

kiedyś muszą się nauczyć pisać, jeden umie pisać a drugi czytać, dla tego chodzą parami, co dwie głowy to nie jedna

pleskismok • Czwartek [02.07.2009, 12:15:50] • [IP: 93.94.184.***]

no i co źe sa jak cie zaczepia za to ze sobie idziesz -.- albo dostać mandat źaa rzucenie pestki Skonieczka(zaśmiecanie) na ziemie -.- prźesadaa i to jest * policja niech źa gwałcicieli wezmą a nie źa dilerów i młodych. ... JPJPJPJP Los starszych nikogo nie obchodzi Za to młodzi dookoła wszystkim przeszkadzają.

mufur • Czwartek [02.07.2009, 12:11:10] • [IP: 195.205.239.**]

Jeśli wchodzą na teren pubu i spisują to można ich pogonić bo nie mają do tego prawa (no chyba że ktoś robi burdy). Ale jeśli złapią delikwenta z piwem w ręce poza terenem pubu to mają pełne prawo wlepić mandat.

Gość • Czwartek [02.07.2009, 12:06:08] • [IP: 80.245.191.***]

Ja muwie tak, oni powini patrolowac nasze miasto po godz. 22:00 a nie spisuja tylko maloatuw i maja podniete ze sie ucza.Ja takie cos mam w dupie!!. Chodza kolo pub-ów i spisuja ludzi trzerzwych powini chodzic w malych uliczkach i w srodku miasta. puby sa od tega zeby sie dobrze bawica nie rzeby sie policja *i zepsula zabawe!! kto to popiera??!!

mufur • Czwartek [02.07.2009, 11:59:28] • [IP: 195.205.239.**]

Gość • Czwartek [02.07.2009, 11:42] • [IP: 88.89.3.***] A co łamie się prawo i trzeba się kitrać z piwkiem po krzakach? Po to jest prawo żeby je przestrzegać a nie być" lepszym" od całej reszty i mieć to gdzieś.

Gość • Czwartek [02.07.2009, 11:42:49] • [IP: 88.89.3.***]

ty mufur ty najlepiej siebie wytęp, rajdem albo innym srodkiem, najlepiej żracym

mufur • Czwartek [02.07.2009, 11:38:33] • [IP: 195.205.239.**]

Jeszcze więcej ich powinno być, i powinni wypisywać mandaciki za wszelkie wykroczenia a szczególnie za piwko, przechodzenie na czerwonym i psie kupy. Może wtedy społeczeństwo by się nauczyło że nie ma czegoś takiego jak przymykanie oka na błahe sprawy. Wykroczenie to wykroczenie, prawo dotyczy wszystkich a nie tylko tych Jak to można usłyszeć) frajerów którzy jednak stoją na czerwonym świetle, czy sprzątają po psie. A picie piwa na murku/plaży? Od picia alkoholu są puby a nie ulice miasta. Tępić i to równo.

Gość • Czwartek [02.07.2009, 11:35:48] • [IP: 90.129.108.**]

przed wczoraj po polnocy wracalem z piwkiem z pracy i niezauwazylem patrolu i co. ... i nic dogadalem sie wypilem piwko przy nich butelke do smietnika wyrzucilem i poszlem dalej, zadnych problemow

Gość • Czwartek [02.07.2009, 11:31:29] • [IP: 88.89.3.***]

psychologow wypuscie w miasto do tych starych dewotek co tylko narzekaja ze bandytyzm w miescie jest, bo duzo lysych chodzi i w dresach, niech sprostuja ich staroswieckie poglady i wytlumacza ze to nie bandyci tylko ze teraz taka moda jest.

Gość • Czwartek [02.07.2009, 11:25:25] • [IP: 88.89.3.***]

nie lubimy!! ani ich ani strazy miejskiej ani strazy granicznej!!

Gość • Czwartek [02.07.2009, 11:11:32] • [IP: 80.245.187.***]

Ich motto -" * karać, nie wyróżniać. WPR. z miasta.

Gość • Czwartek [02.07.2009, 11:08:25] • [IP: 80.245.189.**]

JESTEM ZA POWINNO POLICI BYC WIĘCEJ

Gość • Czwartek [02.07.2009, 11:07:43] • [IP: 80.245.189.***]

sa extra;d z wiekszoscia da sie dogadac ;D

Gość • Czwartek [02.07.2009, 11:01:22] • [IP: 92.42.119.***]

nie sapotrzebni w tym miescie niektórym tylko szkodza ! niech wyjezdzaja z tego miasta jak najszybcie bo mnie juz denerwuja tym lazeniem!! ; / chca sie wykazac tym ze malolatow ciagle spisuja?!! co im z tego?! No i JP przedewszystkim!!

Gość • Czwartek [02.07.2009, 10:57:15] • [IP: 95.48.75.***]

kto napisal fajni sa ?? przeciez to sa. ... JP NA 100%

mufur • Czwartek [02.07.2009, 10:32:22] • [IP: 195.205.239.**]

Jeszcze więcej ich powinno być, i powinni wypisywać mandaciki za wszelkie wykroczenia a szczególnie za piwko, przechodzenie na czerwonym i psie kupy. Może wtedy społeczeństwo by się nauczyło że nie ma czegoś takiego jak przymykanie oka na błahe sprawy. Wykroczenie to wykroczenie, prawo dotyczy wszystkich a nie tylko tych Jak to można usłyszeć) * którzy jednak stoją na czerwonym świetle, czy sprzątają po psie. A picie piwa na murku/plaży? Od picia alkoholu są puby a nie ulice miasta. Tępić i to równo.

Gość • Czwartek [02.07.2009, 10:13:57] • [IP: 192.168.100.***]

Fajni są

Gość • Czwartek [02.07.2009, 09:58:11] • [IP: 217.97.193.***]

Policja nie jest od tego żeby ją lubić, Policja jest od egzekwowania prawa. I niech to robi.

Oglądasz 26-50 z 122
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■