POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [06.07.2009, 07:23:38] • Świnoujście

Ile zarobił Andrzej Szczodry Oświadczenie pana wiceprezydenta

Ile zarobił Andrzej Szczodry Oświadczenie pana wiceprezydenta

fot. Sławomir Ryfczyński

Pracowity, skromny, dbający o kondycję fizyczną. Zawsze o pół kroku za Szefem. Zawsze z dala od fotoreporterów a przecież to właśnie on jest kreatorem polityki komunalnej Świnoujścia. I to od prawie 20 lat.

W swoim oświadczeniu majątkowym pan Andrzej Szczodry (w lutym skończył 51 lat) napisał, że jego oszczędności sięgają 4,6 tys. zł. Jest właścicielem domu o powierzchni 145 m2 wartego 242 tys. zł. i współwłaścicielem mieszkania o powierzchni 32 m2 wartego 129 tys. zł. Z wynajmu mieszkania osiągnął w minionym roku dochód w wysokości 7,2 tys. zł. Wynajmuje więc po cenie rynkowej, wielokrotne wyższej niż ta, po jakiej wynajął w ubiegłym roku swoje mieszkania Pan Prezydent.

Od 1 czerwca 2004 pan Andrzej Marian Szczodry zasiada w Radzie Nadzorczej Spółki Euroterminal w świnoujskim Porcie. Euroterminal to spółka która przejęła nabrzeża i magazyny po tym jak doprowadzono do upadku PPDiUR Odra.
Posiada magazyny kryte o łącznej powierzchni 14.000 m2 oraz magazyny chłodzące o powierzchni 20.000 m2. Dysponuje otwartą powierzchnią składową 30.000 m2. Zajmuje się działalnością portową, w tym gospodarowaniem nabrzeżem CPN do przeładunku paliw. We władzach tej spółki zasiadają: kapitan Friedhelm Boberg (prezes), pan Tomasz Woźniak (zastępca prezesa), pan Marcin Grieger (członek zarządu) i pani Katarzyna Buława (zastępca Prezesa).

Ze spółką związani byli też pan Ireneusz Ambroszkiewicz oraz pan Kaare Nordbo norweski specjalista od inżynierii morskiej. Gościł w Świnoujściu w czasach gdy Odrą zarządzał współpracownik pana Szczodrego, pan Tadeusz Krajniak. Dziś pan Nordbo jest prezesem Nordbo Enterprises oraz zajmującą się automatami do gier spółką Moneygames sp. z oo. Za pracę w Radzie Nadzorczej spółki Euroterminal pan Andrzej Szczodry nie pobiera wynagrodzenia.

Za pracę na posadzie zastępcy Prezydenta Miasta podatnicy udzieli mu wynagrodzenia w kwocie 136 tys. zł brutto.
Pan wiceprezydent ma w garażu 13 letniego opla Omegę. Czasami więc podróżuje służbowym autem z Urzędu. Prowadzi pewnie i nie łamie przepisów o ograniczeniu prędkości. O świadczył, że ma do spłacenia kredyt w wysokości 36 tys franków szwajcarskich, który zaciągnął na remont mieszkania i na spłatę innych kredytów. Kredyt jest z Banku Ochrony Środowiska.

Dodał, że zaciągnął pożyczkę w świnoujskim PEKAO na kwotę 86 tys. zł.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 84, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 84

Gość • Wtorek [07.07.2009, 00:37:43] • [IP: 217.97.199.*]

Uwazam, że regulamin jest żle opracowany. Nie powinien być anonimowy.Pozwoli to na wyeliminowanie wulgaryzmów . Pan Andrzej Szczodry nie jest dla mnie ani brat, ani swat. Dlatego następne uwagi bębę podpisywał imieniem i nazwiskiem.Dlatego wszystkie komentarze winny być jawne.Swoje uwagi prześle na adres admin@i swinoujście.pl..

Gość • Wtorek [07.07.2009, 00:33:03] • [IP: 217.97.199.*]

Uwazam, że regulamin jest żle opracowany. Nie powinien być anonimowy. . Pan Andrzej Szczodry nie jest dla mnie ani brat, ani swat. Dlatego nasstępne uwagi bębę podpisywał imieniem i nazwiskiem.Dlatego wszystkie komentarze winny być jawne.Swoje uwagi prześle na adres admin@i swinoujście.pl..

Gość • Wtorek [07.07.2009, 00:20:43] • [IP: 89.77.184.**]

Do : Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 22:13] • [IP: 80.54.123.***] a może Ty się cwaniaku ujawnij ? :) co jakiś prywatny problem mamy? coś Ci nadepnął na odcisk chyba Pan Szczodry ?:) a co ty takiego zrobiłeś dla naszego miasta? a wiem :) NIC, tylko oczerniać innych potrafisz :) przejrzałam inne komentarze i większość należy do Ciebie. . żal ;]

Gość • Wtorek [07.07.2009, 00:19:01] • [IP: 80.245.180.**]

oszust i kłamca.Kiedys zalatwialismy z nim sprawę w urzędzie z ZGM nie bylo protokulantki wszystkie ustalenia choc byli świadkowie bo rozmowa była w parę osób miedzy innymi Rachutowa oszustka zostały pózniej całkowicie na pismie zmienione.Zyczę mu zeby go ktos kiedys za te wszystkie przekrety rozliczył. Niech ktos napisze komu faktycznie pomógł! Ma 51lat-wyglada na 61!!

Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 22:23:17] • [IP: 195.117.222.*]

popieram goscia ponizej slusznie niech ujawni co dobrego zrobil dla ludnosci swin kto za

Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 22:13:51] • [IP: 80.54.123.***]

tyle piesków tutaj szczeka za andrzejq i jakoś żadnego konkretnego wpisu, CO SZCZODRAŚQ ZROBIŁ DOBREGO DLA MIASTA? NO CO? Bo to, że nie umiał napisać uchwały czynszowej, że bezprawnie eksmitowano ludzi to wiadomo. To, że obiecywał, że autobusy po zamianie w sp. z o.o. będą tańsze to też prawda. buhahaha - widać, że ten człowiek kończył skończył socjalistyczną ekonomię i nie udało mu się od niej uwolnić. Wyjątkowo odporny na wiedzę. A socjalistyczna ekonomia ma się do ekonomi jak kawa zbożowa do kawy! To że próbował ukraść kasę przez próbując opanować wysypisko też wszyscy wiedzą. Nikt tutaj tego nie podważał. Tylko nikt nie wie co zrobil dobrego! może niech się ujawni i sam osobiście na forum opisze swoje dokonania!!

Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 22:08:08] • [IP: 80.245.190.***]

Uważam że Prezydent Szczodry to jeden z najporządniejszych facetów w tym mieście. Życzę wiele zdrowia i powodzenia Panie Prezydencie.

Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 21:45:23] • [IP: 217.97.199.*]

Kto ma w rodzinie KSIEDZA temu w oczy nie zagląda nędza.

Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 21:08:46] • [IP: 88.156.234.***]

Tak moze i wiekszosc Polakow to nieudacznicy, ale reszta to cwaniacy ktorzy jak przychodza wybory to obiecuja cuda i inne zlote gory wlasnie temu nieudanemu i niedocenianemu narodowi.

Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 20:38:25] • [IP: 88.156.234.***]

No i jak tam nieudacznicy, dalej użalamy się nad sobą? Wszyscy winni tylko nie wy sami ? Winna komuna, lewica prawica, kościół ciocia Zosia i sąsiedzi ? Nieudacznicy komuna się skończyła, nic wam się już za nic nie należy. Na wszystko trzeba sobie zapracować. Nieudacznicy. ...

Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 19:25:37] • [IP: 80.245.190.*]

Ciekawe kto wpadł na pomysł, zeby NIELEGALNIE eksmitowac kilkadziesiąt rodzin ? W Sadzie wiadomo, przyklepia wszystko co przyniesie mecenaska z ZGM-u. Kto to teraz odkreci i kiedy ?

S. • Poniedziałek [06.07.2009, 19:14:10] • [IP: 89.77.184.**]

Jeżeli ktoś uważa ze ten człowiek mało pracuje to się grubo myli. . wy myślicie ze bycie prezydentem to jest sielanka? ze to są tylko grube pieniądze i luksusy? o nie moi drodzy, to jest ciężka praca, wiele nerwów.. a wy zamiast pochwalić czy podziękować - krytykujecie. większość ludzi którzy się tutaj wypowiedzieli pewnie nawet szkol nie pokończyło, bez pracy i na łatwiznę winicie za to władze miasta.. nie kochani, wincie siebie za nieudolność, lenistwo. . źle mi się robi czytając te komentarze..

Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 18:56:49] • [IP: 88.156.234.***]

Jego ojciec byŁ Przewodniczącym Powiatowego Komitetu ZSL - satelity PZPR. Oczywiście, to nic nie znaczy

SZEF • Poniedziałek [06.07.2009, 18:53:26] • [IP: 78.8.10.***]

Banda Buców z was drodzy ludzie. Siedzicie w domu przed komputerami i piszecie jakieś nędzne posty. Każdy z was może startować na posadę wiceprezydenta, radnego kogo tyle chce. Jest tylko jedno ALE trzeba mieć jakaś wiedzę. Co was obchodzi ile Pan Szczodry ma dzieci i czy się kształcą ?? Żal ściska, że wasze pociechy się nie uczą dalej ? Z kąd wiecie czy jego dzieci nie zarabiają same na to aby utrzymać się na studiach ? Smutne jest to ze w tym mieście jest tak strasznie wiele zawistnych ludzi. Jedynie w czym jesteście dobrzy to chyba w pisaniu postów jak to jest tu źle jak wam nie dobrze, że inni mają o wiele lepiej od was.Każdy mądre z was bo anonim ehh szkoda czasu na komentowanie tego. Pomyślcie tak przez chwilę mam nadzieje ze was głowa od myślenia nie zaboli czy oszczędności w wysokości 4600 zł to naprawdę duża kasa oszczędzona na takim stanowisku ?? A co do domku i jego wyceny Ci Państwo mieszkają tam od bardzo wielu lat.

Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 18:42:02] • [IP: 88.156.234.***]

Pan Bog nierychliwy ale sprawiedliwy ! Warto choc na wszelki wypadek czasem pomyslec o tym.A najgorsze jest to ze sie nie zna ani dnia ani godziny, kiedy przyjdzie sie rozliczyc z dobrych i ze zlych czynow. I bogactwa nie beda potrzebne. ..

Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 17:41:50] • [IP: 92.42.119.***]

Ten pan nic nie zmienia w Ś-ciu.Nie opowiadajcie bajek, pracusię też nie jest. A majątek trzeba pomnożyc, skromni.?? PO za tym ja nie lubię tego pana tak jak p. zmurkiewicza, żle rządzą miastem !!(((((

Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 17:40:39] • [IP: 195.117.222.*]

p szczodry jest tak szczodry ze zbudowal getto dla ludzi i dzieci a sam sie plawi w luksusach ile kasy wziol pan za tych ludzi co ich mieszkania poszly pod mlotek a z rachutowa zgm to inna bajka wstyt

Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 17:37:01] • [IP: 79.186.192.***]

Do gościa z 15.43, żal d... ściska. Wiesz co to jest szacunek dla ludzi, dla ludzi którzy coś potrafią, coś chcą zmienić. Ty jesteś nieudacznikiem i potrafisz tylko obrażać. Ale nie każdy będzie się zniżał do twojego poziomu. Andrzej tak trzymaj i nie przejmuj się nieudacznikami i pieniaczami.

Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 16:30:44] • [IP: 92.42.113.***]

A ja bardzo lubie Pana Andrzeja dobry chlopina dla kraju i porzadku spolecznego tyra!!

Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 16:28:28] • [IP: 83.21.45.***]

no całkiem spory mająteczek.Jak on musi dobrze gospodarzyć, ma przecież 5 dzieci.

Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 16:13:54] • [IP: 217.97.199.*]

Panie Andrzeju niech się Pan nie gniewa, ale ja też kocham Pana żonę.Dzielna kobieta.

Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 16:13:10] • [IP: 89.77.184.**]

jacy wy ludzie jesteście zawistni..

Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 15:46:53] • [IP: 217.97.199.*]

Wiedzą sąsiedzi na czym Pan Szczodry siedzi apieczone gołąbki same lecą do gąbki. PS. kto ogladał ten domek.

Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 15:43:54] • [IP: 80.245.187.**]

Gościu z 13:54] • [IP: 78.131.222.**] jaki masz stopień i stanowisko w marwoju? Pewnie zaraz mykasz na sutą emeryturę i marzy ci się kariera a'la ogrodowczy, czyli dojenie miejskiej kasy! Stąd tak liżesz się.

Gość • Poniedziałek [06.07.2009, 15:38:10] • [IP: 217.97.199.*]

Faktycznie Panu Andrzejowi Szczodremu manna leci z nieba, bo oprócz majątku, zdążył wykształcić dzieci. IP-217.97.199.1

Oglądasz 26-50 z 84
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■