POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [04.07.2009, 11:53:19] • Świnoujście

Plażowicze pozbawieni darmowego parkingu

Plażowicze pozbawieni darmowego parkingu

fot. Sławomir Ryfczyński

Plażowicze nie mogą już bezpłatnie parkować swoich aut na wielkim placu przy końcu ulicy Żeromskiego. OSiR stworzył tam parking płatny niestrzeżony.

Do tej pory z dużego placu mogli korzystać wszyscy bez ograniczeń. Parkowały tam autobusy, plażowicze idący się opalać, a także turyści w przyczepach campingowych. Ośrodek Sportu i Rekreacji jednak pobiera od niedawna w tym miejscu opłaty za parkowanie pojazdów. Tablica przed wjazdem informuje kierowców o tym że jest to parking płatny, ale niestrzeżony.

Plażowicze pozbawieni darmowego parkingu

fot. Sławomir Ryfczyński

Trzy godziny kosztują 8 zł, ale OSiR nie odpowiada za kradzież lub uszkodzenie pojazdu na parkingu.
- Próbują z nas ściągać opłaty na każdym kroku - mówią zdenerwowani kierowcy.
Część kierujących, aby uniknąć opłat zostawia swoje pojazdy na poboczu ulicy Żeromskiego. Tymczasem plac parkingowy jest prawie pusty.

wb, źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 117, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 117

Chlorochilardin • Sobota [04.07.2009, 16:13:20] • [IP: 83.31.191.*]

A co z patelnią koło wiatraka? Chyba też pompują ludzi zdrowo-dawno tam nie byłem.

Gość • Sobota [04.07.2009, 15:51:24] • [IP: 93.94.188.*]

zgadzam sie z przedmowca, co to wogole jest?? PARKING PLATNY - NIESTRZEZONY, to chyba taki jedyny w swinoujsciu pomijajcac strefe paltnego parkowania gdzie jest kto kto pilnuje ale zamiast auto to bilecikow

Gość • Sobota [04.07.2009, 15:44:17] • [IP: 195.117.222.***]

dobrze? hehehe tak jasne swietnie ze nawet mieszkancy nie moga przyjechac na plaze i zapartkowac za darmo;/

Pikaczu • Sobota [04.07.2009, 15:39:17] • [IP: 217.97.193.***]

Gdzie jest kasa fiskalna u tego Pana. Każdy dobrze kierowany Urząd Skarbowy sprawdziłby czy urządzenie rejestrujące jest na miejscu i w razie jego braku, rozpocząłby w poniedziałek postępowanie karno skarbowe przeciwko OSIR. Ale i tak dobrze że wreszcie zaczęto pobierać opłaty.

Komuna do grobu • Sobota [04.07.2009, 15:30:26] • [IP: 80.245.184.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [04.07.2009, 15:28:03] • [IP: 92.42.113.***]

Ceny sa niższe niz w strefie płatnego parkowania.

Gość • Sobota [04.07.2009, 15:23:56] • [IP: 92.42.113.***]

Przed chwilą jechałem koło parkingu - jest pełny. A i tak samochody stoja po obu stronach ull. Żeromskiego, tak że przejechac nie mozna. Nie dawno psioczyliście, ze stojące na patelni przyczepy zabieraja pieniądze OSiR a teraz uważacie, że też jest źle. Totalna paranoja.

Pikaczu • Sobota [04.07.2009, 15:18:22] • [IP: 217.97.193.***]

I dobrze. Od razu widać, że nowi manydżerowie działają. Centrum miasta też powinno być płatne. Miasto pięknieje.

Magda • Sobota [04.07.2009, 15:16:17] • [IP: 148.122.35.***]

Magda

czuowiek zua tfasz • Sobota [04.07.2009, 15:14:00] • [IP: 206.248.163.***]

racja niech placa, a jak nie to won z naszego miasta :D jedynie dla swinoujscianow powinno byc za darmo

Gość • Sobota [04.07.2009, 15:02:01] • [IP: 217.97.199.*]

nie rozumiem zdziwienia, na całym świecie w takich miejscowosciach jak nasza parkingi są płatne, teraz mandat jak złoty deszcze powinny spaść, bo pewnie wzdłuż wszystkich dojazdowych ulicach będa stały auta, juz przejsć nie mozna parkuja na ulicach, z wozkiem musiałam wjechac na jęzdnie po ulica była zastawiona gruchotem, straż i policja. .do roboty!!

Gość • Sobota [04.07.2009, 14:56:10] • [IP: 80.245.190.**]

co ściska was że zarobić potrafie !!

Gość • Sobota [04.07.2009, 14:54:57] • [IP: 217.97.199.*]

do magdy której nie stało rozumu- dziecko to nie jest teren prywatny aby kasować za parkowanie

Gość • Sobota [04.07.2009, 14:50:54] • [IP: 217.97.193.***]

Woli uzupełnienia, ubezpiecznie kierowcy na cały rok od pomocy prawnej koztuje w granicach 200-300 pln, i to kierowca jest ubezpieczony więc bex wxgledu jakim jechał autem bedą pomagać, i to skutecznie :)

Gość • Sobota [04.07.2009, 14:49:07] • [IP: 217.97.193.***]

A może być i nie strzezony, i płatny, tylko że według naszego prawa za uszkodzenia pojazdu odpowiada zarządca terenu lub drogi a juz w szczególności jak pobiera opłaty. Proponuję jak sie coś stanie, przejechac sie po parkingu tak żeby auto w jakąs konkretna dziure wjechało i uszkodziło sie, wtedy OSIR i te darmozjady z niego będą płacic odszkodowania zasądzone przez SĄD. Dla pewności warto wykupić ubezpieczenie prawne bo wtedy ma sie pooc prawników i OSIR bedzie mozna wydoić.

Gość • Sobota [04.07.2009, 14:29:19] • [IP: 93.94.191.**]

nawet kawalek placu nad morzem gdzie mozna postawic auto na warszowie gostek pobieral oplaty a ja dalem mu dzezu pognalem na cztery wiatry jeszcze raz go spotkam to znowu dam mu popalic

Magda • Sobota [04.07.2009, 14:21:16] • [IP: 80.245.187.***]

Gościu, zanim kogoś obrazisz, to naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałam o turystach, którzy nawet i parkowanie chcieliby mieć za darmo, a może i całe wczasy. I nadal uważam, że parking powinien być płatny, tylko ceny ustalone rozsądnie. Pozdrawiam.

Gość • Sobota [04.07.2009, 14:16:42] • [IP: 88.156.232.***]

Magda ty jesteś głupsza od paczki gwożdzi przecież chociaż jeden parking powinien być dla mieszkańców jak z dzieckiem przyjdziesz gdzieś z okolicy krzywej to życzę ci sukcesów w powrocie na piechotkę. Kazałbym ci przez cały dzień nosić te dzieciaki na rękach.

Gość • Sobota [04.07.2009, 14:08:20] • [IP: 83.18.41.***]

brawo- kolejny" wspaniały" pomysł OSIR-u

Magda • Sobota [04.07.2009, 14:06:29] • [IP: 80.245.187.***]

Jeszcze jedno... czasy, kiedy wszystko wszystkim się należało, już dawno się skończyły:-)

Gość • Sobota [04.07.2009, 14:05:19] • [IP: 93.94.184.***]

POLSKI KRETYNIZM.

Magda • Sobota [04.07.2009, 14:03:03] • [IP: 80.245.187.***]

I bardzo dobrze. Świnoujście nie jest dużym miastem i spokojnie można na plaże przyjść piechotą, albo dojechać autobusem. Nie rozumiem turystów, którzy przyjechali odpoczywać, a wszędzie wożą tyłki samochodami... ludzie, to nie Warszawa! Oczywiście wysokość opłat powinna być bardziej przemyślana, ale popieram.

Gość • Sobota [04.07.2009, 14:02:01] • [IP: 80.245.182.***]

Oto przykład głupoty. Żeby dać zarobić rodzinie (lub znajomym) mienie komunalne, będące własnością nas - świnoujścian-zostaje wydzierżawione. Zysk z tego dla nas i dla miasta ŻADEN. Za to ci co mają teren w dzierżawie robią kokosy. Tyle już mówiono, że takie działania na mieniu komunalnym są co najmniej nieprzyzwoite. Gdyby parking był nie tylko płatny, czyli gdyby nie pobierano haraczu za nic, ale byłby jednocześnie strzeżony i ubezpieczony - to co innego.

Gość • Sobota [04.07.2009, 14:01:20] • [IP: 93.94.185.***]

A Mnie To Rybka... i powiewa jak Ta Błękitna. ... Osadzie z Kotła CO

Gość • Sobota [04.07.2009, 13:56:14] • [IP: 80.245.189.***]

Proponuję opłatę za opalanie się na plaży, PŁATNE PLAŻE!! Godzina na piasku 5zł, za leżak dodatkowo 5zł, parawan 10zł!

Oglądasz 76-100 z 117
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■