POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [04.07.2009, 11:53:19] • Świnoujście

Plażowicze pozbawieni darmowego parkingu

Plażowicze pozbawieni darmowego parkingu

fot. Sławomir Ryfczyński

Plażowicze nie mogą już bezpłatnie parkować swoich aut na wielkim placu przy końcu ulicy Żeromskiego. OSiR stworzył tam parking płatny niestrzeżony.

Do tej pory z dużego placu mogli korzystać wszyscy bez ograniczeń. Parkowały tam autobusy, plażowicze idący się opalać, a także turyści w przyczepach campingowych. Ośrodek Sportu i Rekreacji jednak pobiera od niedawna w tym miejscu opłaty za parkowanie pojazdów. Tablica przed wjazdem informuje kierowców o tym że jest to parking płatny, ale niestrzeżony.

Plażowicze pozbawieni darmowego parkingu

fot. Sławomir Ryfczyński

Trzy godziny kosztują 8 zł, ale OSiR nie odpowiada za kradzież lub uszkodzenie pojazdu na parkingu.
- Próbują z nas ściągać opłaty na każdym kroku - mówią zdenerwowani kierowcy.
Część kierujących, aby uniknąć opłat zostawia swoje pojazdy na poboczu ulicy Żeromskiego. Tymczasem plac parkingowy jest prawie pusty.

wb, źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 117, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 117

Gość • Sobota [04.07.2009, 19:35:27] • [IP: 80.245.191.***]

wstyd zeby mieszkac w swinoujsciu i za kazdy parking placic

Gość • Sobota [04.07.2009, 19:18:43] • [IP: 80.245.180.***]

W PRLu wszystko było za darmo, tylko PRL zbankrutował... Jeśli nie można zaparkować, to na plażę można pójść piechotą lub pojechać autobusem albo rowerem. Zdrowiej, taniej i brzuch może trochę schudnie... Niech autor tego artykułu popracuje za darmo przez rok - dla dobra mieszkańców.

Gość • Sobota [04.07.2009, 19:18:24] • [IP: 80.245.191.***]

to ten poznani

Gość • Sobota [04.07.2009, 19:07:32] • [IP: 80.245.176.***]

STRASZNY NUMER WYCIETO MIESZKANCOM. NIEDOSC ZE CENY SA ZA WSZYSTKO WYSOKIE BO MIASTO TURYSTYCZNE ?TO JESZCZE ZEBY POJECHAC I ODPOCZAC TROCHE Z RODZINA NA PLAZY TO TRZEBA PLACIC PARKINGOWE.SKANDAL!! KTO TO WYMYSLIL.DAC GO TU !!

Gość • Sobota [04.07.2009, 18:48:40] • [IP: 80.245.180.**]

Czy my mieszkańcy jesteśmy czymś gorszym Może jesteśmy dla Urzędu Miejskiego osobami 2 kategori

Gość • Sobota [04.07.2009, 18:48:26] • [IP: 80.245.188.***]

A co po godzinie 20 ?? mozna sobie zaparkowac ??

Gość • Sobota [04.07.2009, 18:46:56] • [IP: 80.245.182.***]

I dlateg nie byłem na plaży w Świnoujściu od 10 lat, jadę do Włoch i tam mogę sobie parkować za friko nawet na plaży.Mieszkaniec. ;-)

Gość • Sobota [04.07.2009, 18:45:14] • [IP: 80.245.180.**]

Chamstwo najwyższego gatunku. Jako mieszkaniec starszy już wiekiem nie mogę korzystać z plaży ponieważ nie mogę zaparkować bezpłatnie.Złodzieje z OSiR pzbawiają mnie przyjemności.Niech odpowiedzialni z Urzędu Miejskiego wskażą gdzie mieszkańcy mogą blisko plaży zaparkować bez płacenia

Gość • Sobota [04.07.2009, 18:44:39] • [IP: 83.21.125.***]

Wszędzie sie płaci za wszystko, jacyś dziwni ludzie! Najlepiej sie zyje jak sie korzysta za darmo.

Gość • Sobota [04.07.2009, 18:37:59] • [IP: 217.97.193.***]

kamery.plaza.swi.pl:80/plaza.asf już działa !!

brat1965 • Sobota [04.07.2009, 18:15:52] • [IP: 80.54.123.**]

O ile jest parking to powinien byc inny sposob parkowania, poza tym to powinien byc strzezony, z plotem.Ceny zroznicowane chocby uwzgledniajace ludzi z miasta. Acha parking zaznaczam strzezony bo teraz jest niestrzezony

Gość • Sobota [04.07.2009, 18:09:08] • [IP: 80.245.189.***]

za wszystko trzeba płacić a jak się wychodzi z plaży to 3 ławki na krzyż

Gość • Sobota [04.07.2009, 18:01:59] • [IP: 217.97.193.***]

Wszystko za darmo już było, przez prawie pół wieku i jakoś mało kto za tymi czasami tęskni. Świat jest tak skonstruowany, że za wszystko trzeba płacić, także za parkowanie tuż przy najpiękniejszej plaży w Polsce.

Gość • Sobota [04.07.2009, 17:53:33] • [IP: 83.21.125.***]

Tak mi się wydaje, że ten Pan na zdjęciu, to nasz były radny? Ale może zmyłka.

Wujek dobra rada • Sobota [04.07.2009, 17:48:29] • [IP: 92.42.112.***]

no i bardzo dobrze każdy orze jak może

Gość • Sobota [04.07.2009, 17:47:05] • [IP: 87.205.36.***]

widac ze sezon ogorkowy i portal zajmuje sie duperelami... nuuuuuuda...

Gość • Sobota [04.07.2009, 17:18:31] • [IP: 92.42.113.***]

Turyści weekendowi np. ze szczecina przyjeżdżaja do naszego miasta, ZA DARMO syfia na naszej plaży, ZA DARMO chca zostawić samochód na parkingu i ZA DARMO żądaja zeby go pilnowano. a jak ja pojadę do szczecina to jak chcę stanąc na byle jakiej uliczce to musze zapłacic characz do urzedu miasta szczecina! Niech płacą! a mieszkańcy Świnoujścia na plażę mogą dojść na piechotę, już nie świrujcie, ze wszędzie musicie dupe podwieźć!

Gość • Sobota [04.07.2009, 17:01:24] • [IP: 192.168.250.**]

to tak jak by złodziejowi płacił z kradzież samochodu

Gość • Sobota [04.07.2009, 17:00:41] • [IP: 192.168.250.**]

banda cymbałow

Gość • Sobota [04.07.2009, 16:54:12] • [IP: 83.17.236.***]

Pensja z UM płatna niepracująca:D

Gość • Sobota [04.07.2009, 16:44:18] • [IP: 80.54.123.**]

tak na dobra sprawe ten co sciaga oplaty, moze sciagnac oplate i zaraz wskazac" kolegom" zrobienie takiego auta w koncu wie kiedy wlasciciele przyjda, czy to nie glupota?

Gość • Sobota [04.07.2009, 16:41:19] • [IP: 93.94.186.***]

kolejny przykład braku pomysłu na zarabianie pieniędzy i znowu kosztem mieszkańców a domki campingowe na stadionie i strzelnicy FLOTY i parking przy stadionie ??

Gość • Sobota [04.07.2009, 16:36:37] • [IP: 80.54.123.**]

Moim zdaniem, płatny parking przy patelni to chamstwo i arogancja władz miasta i to w stosunku do mieszkańców jak i do turystów, szczególnie tych weekendowych, którzy z dużym poświęceniem przedostają się przez prom, chcą parę godzin poleżeć na plaży a tu karze im się płacić. Oni mnie jednak mniej interesują niż mieszkańcy miasta, szczególnie ci starzy, chorzy i z małymi dziećmi. Oczywiście może ktoś powiedzieć, że przecież nie muszą chodzić na plażę, będzie więcej miejsca dla niego młodego i zdrowego, który przyjedzie sobie rowerkiem lub sie przespaceruje. Pozdrawiam władze Świnoujścia.

Gość • Sobota [04.07.2009, 16:27:58] • [IP: 87.205.36.***]

autor klamie, bo parking jest pelny... a tytul jest jak zwykle jatrzacy, bo wszedzie w europie sa platne parkingi...

Ta-a-ka-hi-ku-aka • Sobota [04.07.2009, 16:19:40] • [IP: 83.31.191.*]

Dla mnie mogą kasować krocie-gróbą kasiore, ale pod warunkiem, że cały szmal trafi do mojego kiermana.

Oglądasz 51-75 z 117
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■