POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [01.07.2009, 07:02:23] • Świnoujście

Komunikacja Autobusowa kupiła kolejne używane autobusy. Zobacz video

Komunikacja Autobusowa kupiła kolejne używane autobusy. Zobacz video

fot. Sławomir Ryfczyński

Dwa czternastoletnie używane MAN'y zasiliły tabor komunikacyjny miasta. Stare Jelcze są już w tak katastrofalnym stanie, że wydział komunikacji nie chce ich już rejestrować.

Kolejne używane autobusy mają po ok. 700 tys. km przebiegu. Komunikacja Autobusowa nie miała innego wyjścia jak tylko kupić używane pojazdy. - Miasto dało nam na zakup 200 tys. zł - mówi dyrektor KA Kazimierz Reimus. - Pojazdy zakupiliśmy od firmy z Bydgoszczy - dodaje.



Pasażerowie znają już autobusy marki MAN. Przez ostatnie lata KA kupiła już kilka takich samych - także używanych. Kolejne pojazdy mają zastąpić ponad dwudziestoletnie Jelcze. Pasażerowie nie wystawiają starym autobusom najlepszych ocen. Są szczególnie niewygodne dla starszych mieszkańców. - Zdarza się czasami, że zimą, gdy okna są pozamykane wewnątrz śmierdzi spalinami – mówią pasażerowie. - Wydział komunikacji nie zarejestrował nam w tym roku jednego pojazdu - mówi dyrektor Reimus. - Przegląd kolejnego kończy się za pół roku - nie ma szans aby także ten Jelcz był ponownie zarejestrowany - dodaje z żalem.

Komunikacja Autobusowa kupiła kolejne używane autobusy. Zobacz video

Stare jelcze często się psują i nie nadają się do wożenia pasażerów.(fot. Sławomir Ryfczyński )

Nasz komentarz:
Mimo, że KA zakupiła kolejne pojazdy to i tak średnia wszystkich autobusów w taborze wynosi 17 lat. W wielu polskich miastach aktualnie trwa wymiana autobusów na nowe i nieużywane. Inwestycje tam są współfinansowane w wielu przypadkach z funduszy europejskich. Naszym zdaniem podobnie powinno być w naszym mieście. Zwłaszcza, że autobusy na wyspach powinny być bezpieczne i jak przystało na miasto turystyczne - spełniać normy emisji spalin.

wb, źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 55, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 55

egdjez • Piątek [02.04.2010, 18:37:42] • [IP: 190.36.110.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [02.07.2009, 20:30:10] • [IP: 80.245.190.***]

Ta kominikacja zeszła juz na psy stare zdewelowane autobusy, kierowcy ściągani z emerytury, bo nie ma komu jeździć, pozwalnianie najlepszych pracowników, częźc pouciekała do pracy za granicaę za godnym zarobkiem. To jest katastrofa. Nie dac im pieniędzy z budżetu bo szkoda niech wreszcie sami zaczną na siebie zarabiac.

Gość • Czwartek [02.07.2009, 13:45:56] • [IP: 217.97.199.*]

Śmierdziele te autobusy i na tym koniec komentarza

Gość • Czwartek [02.07.2009, 11:20:30] • [IP: 88.156.234.***]

w Kanadzie rozwalają dużo lepsze sprzęty. 10 letnie auta które u nas chodzą po 10.000zł tam są rozbijane w destruction derby albo na farmie u Davida Rocka. Ostatnio za 600 dolarów kanadyjskich kupił sobie gimbusa z 1996 roku z przebiegiem 200 tysięcy.

Gość • Czwartek [02.07.2009, 10:19:59] • [IP: 80.245.187.**]

reimus rozłożył spółkę transportową w Stoczni i partia posłała załużonego czynownika na inny odpowiedzialny front ideologiczny, ROZłOżYć KOMUNIKACJę MIEJSKą. Jak rozłożył transport w stoczni to rozłorzyć w mieście to dla niego pikuś. Pan pikuś!

Gość • Czwartek [02.07.2009, 10:04:13] • [IP: 217.97.193.***]

W naszym mieście aż się prosi o duży projekt unijny na kompletną wymianę i przebudowę systemu komunikacji miejskiej. Zaczynając od reformy układu i tras linii, poprzez kompletną wymianę taboru i wprowadzenia, będącego w Europie standardem w miejscowościach wypoczynkowych, napędzania autobusów LNG lub biogazem. Tylko że to jest duży projekt, wymagający dużej pracy, otwartego myślenia i wizji których w naszym Urzędzie brakuje. Bo rządzą nami mali ludzie, żyjący swoimi małymi rozgrywkami i dowodzenia która opcja jest ważniejsza i ma rację.

ryynio • Czwartek [02.07.2009, 07:41:28] • [IP: 83.249.20.**]

17-latek..? to mlody wiek jak na autobus...jeszcze objedzie kule zimska

Gość • Czwartek [02.07.2009, 02:20:05] • [IP: 80.245.181.**]

Ta nasza komunikacja miejska to i tak o kant dupy rozbić. Niby takie wielkie i dumne miasto, a złapać autobus w sobotę albo w niedzielę graniczy z cudem.

Gość • Czwartek [02.07.2009, 01:26:14] • [IP: 80.245.190.***]

Kto nagrywa te tragiczne filmiki ;d

Gość • Czwartek [02.07.2009, 00:11:31] • [IP: 86.151.2.**]

BCL-bardzo ciezki lans

Gość • Środa [01.07.2009, 23:14:18] • [IP: 79.162.133.***]

jeszcze z bydgoszczy wybite na polskich drogach te z niemiec przezyje ale takie dojechane to masakra... coz lepsze te niz stare poczciwe jelcze za epoki PRL :)

Gość • Środa [01.07.2009, 22:40:38] • [IP: 92.42.114.**]

Niech wrócą sławetne ogórki to byłaby dopiero atrakcja:)

Gość • Środa [01.07.2009, 20:38:07] • [IP: 80.245.180.**]

Może by tak spytać dyrektora czy starał się o fundusze unijne a może z góry stwierdził że nie warto

Gość • Środa [01.07.2009, 20:34:33] • [IP: 80.245.180.**]

Jaki dyrektor takie autobusy

Gość • Środa [01.07.2009, 20:07:33] • [IP: 84.136.128.**]

Kupcie sobie polskie autobusy a za kierownice posadzcie Kubice. Po co ma jezdzic * " BOLIDEM" Typowe rozmowanie niektorych swinioujskich internautow ha, ha.

Gość • Środa [01.07.2009, 18:27:21] • [IP: 217.97.199.*]

w PPPoznaniu robia nowoczesne piękne autobusy, sprzdaja na dogodnych warunkach, korzysta z tego bardzo wiele miast..dlaczego nie u nas??

dj... • Środa [01.07.2009, 18:18:04] • [IP: 80.245.186.**]

A propo's Polic... Wszystkie piękne autobusy(też niekiedy używane) zostały kupione na kredyt, który dopadł SPPK 2 lata temu i... byli na skraju upadku... Ale fakt jest taki że w Świnoujściu nawet 14 latki to NOWOŚĆ;)

Gość • Środa [01.07.2009, 18:14:59] • [IP: 80.245.190.*]

Jakie miasto takie autobusy. W innych miastach eleganckie nowiutkie z wySwietlana trasą i informacja głosową. Na przystankach tablice wyświetlaja za ile minut przyjedzie najbliższy autobus i jaki numer a w takim zad... jak Świnoujscie podnieta starymi Manami. Ludzie, gdzie Wy zyjecie ??

Gość • Środa [01.07.2009, 18:06:46] • [IP: 88.156.234.***]

A Policzanie to sie woza pieknymi autobusami.

Gość • Środa [01.07.2009, 17:58:42] • [IP: 83.31.190.***]

Fakt miasto bogate i piękne. Tylko ludziom słoma z butów wystaje... kocham to miasto ale wstyd mi za was bo umiecie tylko narzekać.

Gość • Środa [01.07.2009, 17:44:00] • [IP: 88.156.234.***]

Ale ze dwa przegubowce mogliby zakupic i puscic na trase do Miedzyzdrojow a moze i do Wolina ?? Chyba by na siebie zarobily.

Gość • Środa [01.07.2009, 17:35:47] • [IP: 89.9.82.***]

Żenada wstyd i hańba!!czym sie podniecacie??przecież to złomy wycofane już z eksploatacji za szlabanem!!W takim bogatym mieście takie rzeczy??Pewnie w Koziej Wolce wożą ludzi nowymi klimatyzowanymi autobusami!!A co dopiero w takich luksusowych i DROGICH kurortach jak Świnoujście!!ŻENADA!!

ML • Środa [01.07.2009, 17:15:24] • [IP: 95.40.253.***]

Przegubowe autobusy w Świnoujściu ?? W ciasnzch ulicykach tego miasta zwykłe autobusy mają kłopoty a co dopiero przegubowe nie wspominając już o małych zatoczkach na przystankach z których pół przegubowca wystawało by na drogę...a stary MaN lepszy niż stary Jelcz. Jakie miasto takie autobusy.

Gość • Środa [01.07.2009, 16:40:43] • [IP: 80.245.180.*]

JELCZE górą !! to są prawdziwe autobusy :)

Gość • Środa [01.07.2009, 16:04:38] • [IP: 92.42.119.**]

Możemy się pocieszyć tym, że niemieckie autobusy przyjeżdzają do naszego miasta. Dzisiaj widziałem błyszczącego Mercedesa.

Oglądasz 1-25 z 55
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■