POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [01.07.2009, 06:59:26] • Świnoujście

Malują oznakowanie poziome na ulicach

Malują oznakowanie poziome na ulicach

11 Listopoda(fot. Sławomir Ryfczyński )

Prace remontowe upiększające świnoujskie ulice idą pełną parą. Na każdym kroku można zobaczyć robotników ochoczo krzątających się na swoich stanowiskach.

Zapewne jest to spowodowane rozpoczęciem letniego sezonu turystycznego, który już od ponad tygodnia trwa w naszym pięknym kraju. Szczególną uwagę zwracają świeżo namalowane linie na ulicy Moniuszki oraz w części dzielnicy uzdrowiskowej. Przechodząc w pobliżu nie sposób nie poczuć zapachu świeżej farby drażniącej powonienie. Linie zabezpieczone są jaskrawymi pachołkami, widocznymi z dalszej odległości. Miło jest widzieć, że coś w końcu się dzieje na ulicach naszego miasta. Z drugiej strony można jednak zadać pytanie: dlaczego tak późno? Podsumowując w końcu jakiś pozytyw i ukłon miasta w stronę zmotoryzowanych świnoujścian. Miejmy nadzieję, że nie jest to tylko zryw spowodowany desantem turystów i rozpoczęciem sezonu tylko przemyślany plan usprawnienia infrastruktury dróg i ulic w gminie.

Jakub Feliks


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Piątek [03.07.2009, 17:30:17] • [IP: 92.42.117.***]

Aby za skrzyżowaniem 11 listopada - Skolna jadąc w kierunku Grunwaldzkiej, skręcić w lewo przed tymi zrobionymi wysepkami by dojechać do garażu czy na parking to nie można bo od samych świateł aż do wysepek ciągła biała linia trzeba więc objechać szmat drogi by zawrócić i móc z pasa zjechać na parking.Ciekaw jestem co za debil i bezmózgowiec tak postanowił.

Gość • Środa [01.07.2009, 17:01:37] • [IP: 92.42.117.***]

A co zrobili na 11-go listopada a skrzyzowaniu z chyba grodzka, jakies postawili wysepki, zrobili jeden pas do jazdy na wprost i w prawo, zmienili organizacje ruchu, nakaz skretu w prawo z grodzkiej, normalnie kongo

ryynio • Środa [01.07.2009, 16:49:45] • [IP: 83.249.20.**]

powinni to robic miedzy 21-05 rano..

Gość • Środa [01.07.2009, 14:08:47] • [IP: 80.245.178.***]

co do jaskrawości pochołków to miałbym pewne wątpliwości szczególnie w porze nocnej ich niestety wyraźnie nie widać

Gość • Środa [01.07.2009, 13:53:53] • [IP: 80.245.178.**]

No skoro tak duzo malują, to w końcu namalają pasy na przejściu dla pieszych u styku Dąbrowskiego i Placu Wolności. Chyba ze dwa lata już minęły od zakończenia remontu Dąbrowskiego... No chyba, że trzeba odczekać jak to było z poziomymi pasami na Armii Krajowej... ;)))

Gość • Środa [01.07.2009, 13:49:35] • [IP: 80.245.178.**]

Do: Gość • Środa [01.07.2009, 07:02 - jak widać nie wyjezdzasz nigdzie poza woj. zachodniopomorskie. Sa wakacje - pojezdzij, zobacz co w innych podobnych (choc biedniejszych o Swinoujscia) miastach sie dzieje.

Gość • Środa [01.07.2009, 13:16:07] • [IP: 80.4.6.***]

byl przetarg to i robic musza a w duzych miastach i przede wszystkim dobrze rzadzonych(nasze do takiego nie nalezy!!) to takie prace wykonuje sie w nocy gdy natezenie ruchu jest najmniejsze i przeprowadzanie takich prac jest najmniej uciazliwe!ale w S-ciu sezon pelna para a panowie linie za dnia na ulicy maluja:/ brak slow...

Gość • Środa [01.07.2009, 12:20:50] • [IP: 80.41.203.**]

hey Przemo fajna fota.Sławny jesteś i widać jak ochoczo się krzątasz...

Gość • Środa [01.07.2009, 11:59:57] • [IP: 80.245.182.***]

Za darmo nie robią. Panie pismak pewno premię pan dostaniesz za te głupoty co wypisujesz? Przynajmniej widać efekty pracy w tym mieście. Coś sie w twoim łb... poprzestawiało panie pismak.

Gość • Środa [01.07.2009, 11:54:01] • [IP: 79.189.157.**]

REWELACJA!! To ich ***** obowiazek zeby to zrobic, a wy znowu krecicie go****na afere ze pasy maluja...

Gość • Środa [01.07.2009, 10:07:11] • [IP: 92.42.112.***]

dlaczego na Moniuszki wymalowali martwe pole przed skrzyżowaniem z Wojska Polskiego? Przecież aż prosi się aby pas dla skręcajacych w lewo w Wojska Polskiego był dłuższy! To jakiś chory wymysł aby rysować na naszych ciasnych uliczkach martwe pola! Drugi taki przypadek to zamalowane na martwo pół wjazdu na teren bazy autobusowej na Matejki! Może za szeroki wjazd ułozyli z kostki? Za dużo farby ma ta ekipa?

Gość • Środa [01.07.2009, 09:53:57] • [IP: 80.245.191.***]

wszedzi robiąpo połowie pół wielkopolskiej, mazowieckiej. amfiteatru promenady grunwaldzkiej parku itd.itd tak dla oka

Gierek • Środa [01.07.2009, 09:39:05] • [IP: 92.42.113.***]

ochoczo krzątających się na swoich stanowiskach. jakie to słodkie hehe, jak bym słyszał lektora z Polskiej Kroniki Filmowej (PRL)

Gość • Środa [01.07.2009, 09:19:35] • [IP: 88.156.234.***]

Bardzo duzo pracy czeka na swinoujskich ulicach panow malarzy drogowych.Zaniedbania prawie na kazdej ulicy.

małagosia • Środa [01.07.2009, 07:50:03] • [IP: 195.117.222.**]

Świetne są zdania napisane tłustym drukiem. Jak w kronice rodem z PRL-u.

Gość • Środa [01.07.2009, 07:49:35] • [IP: 217.97.193.**]

Co za artykuł -jak za komuny!Panie Jakubie Feliks-robotnicy ochoczo krzątający sie przy swoich stanowiskach...bleee

Gość • Środa [01.07.2009, 07:14:58] • [IP: 89.78.248.***]

Ja również tak myśle. Troche jeżdzę po Polsce i naprawde trzeba przyznać ze nasi włodarze spisują się na medal :) oby tak dalej!

Gość • Środa [01.07.2009, 07:04:07] • [IP: 88.156.234.***]

MA SZCZESCIE ZE RZADZI W CZASACH UNI I KASE MU DAJA

Gość • Środa [01.07.2009, 07:02:57] • [IP: 88.156.233.**]

A ja nie spotkałam jeszcze takiego miasta jak nasze Świnoujście w którym działo by się aż tyle rzeczy, Co roku coś robią modernizują naprawiają itd, Dla pana prezydenta ukłony bo w większe miasta są zaniedbane a u nas ciągle coś się dzieje i miasto jest ładne zadbane :)

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■