POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [30.06.2009, 06:52:12] • Świnoujście

Kierowcy świetnie radzą sobie bez sygnalizacji. Zobacz video

Kierowcy świetnie radzą sobie bez sygnalizacji. Zobacz video

fot. iswinoujscie.pl

Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i 11 Listopada tymczasowo zlikwidowano sygnalizację świetlną. Kierowcy odetchnęli z ulgą.

Sygnalizacja świetlna powinna udrażniać ruch samochodowy i poprawiać bezpieczeństwo. Stosowana w nadmiarze może spowodować paraliż na głównych ulicach miasta. Zdaje się, że tak właśnie jest na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i 11 Listopada. Dopiero wyłącznie sygnalizacji świetlnej na czas remontu ulic spowodował, że przestały się w tym miejscu tworzyć kolejki samochodów. Kierowcy bez problemu - z zachowaniem ostrożności - poruszają się po skrzyżowaniu. To ulga dla samochodów jadących z przeprawy promowej do centrum jak i tych, którzy jadą w kierunku przejścia granicznego Świnoujście- Garz.

- W mieście jest jeszcze kilka skrzyżowań na których sygnalizacja świetlna jest całkowicie niepotrzebna - mówią kierowcy. Choćby ta przy centrum handlowym Uznam. Wystarczy tam zamontować światła inicjowane przez pieszych chcących przejść przez przejście - dodają. Podobnie jest na Konstytucji 3 Maja i Kościuszki - mówią rozgoryczeni kierowcy.

wb, źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 69, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-69 z 69

Gość • Wtorek [30.06.2009, 09:44:20] • [IP: 83.31.190.***]

jednak polak potrafi

STEFA • Wtorek [30.06.2009, 09:34:55] • [IP: 80.245.184.***]

to całe skrzyżowanie jest od początku bez sensu zbudowane.wystarczyłoby małe rondo i już.a tak pełno wysepek, durne światła no i korki non stop. ktoś naprawdę zaszalał.

Gość • Wtorek [30.06.2009, 09:25:41] • [IP: 95.48.75.***]

ten co umie jezdzic to napewno sobie da rade i wie kto ma pierwszenstwo itd..

Gryf Pomorski • Wtorek [30.06.2009, 09:15:43] • [IP: 80.245.184.***]

Te wszystkie światła po prostu są denerwujące. Ustawione są czasem głupio i faktycznie blokuja komunikacje zamiast ją usprawniać.

Gość • Wtorek [30.06.2009, 09:03:44] • [IP: 80.245.190.**]

WSTRZYMAC INSTALACJE TYCH GLUPICH SWIATEŁ !!

Gość • Wtorek [30.06.2009, 09:01:06] • [IP: 93.94.184.**]

wogole nie powinno byc sygnalizacji bo na tym skrzyzowaniu zawsze sie korki niepotrzebe robia;/

Gość • Wtorek [30.06.2009, 09:00:10] • [IP: 93.94.188.*]

Tu w tym mieście gdzie się nie pójdzie to jest inaczej niż gdzie indziej w kraju normalnie ludzie obudźcie się jesteśmy już w XXI wieku a komuna się już dawno skończyła mamy demokrację.!!

Gość • Wtorek [30.06.2009, 08:44:36] • [IP: 80.245.184.***]

Lubię Żmurka, ale jak ktoś przed wyborami obieca rondo albo poprawę sygnalizacji nie będę miał skrupułów i zagłosuję na niego nawet jak by to miał być Możejko. Za parę dni postawią sygnalizacje i będzie jak dawniej :(

Gość • Wtorek [30.06.2009, 08:41:16] • [IP: 195.117.222.***]

dziwne by bylo jakby sobie nie radzili. co w tym trudnego? jedna droga z pieszenstwem druga ustap. wiela filozofia ?

Gość • Wtorek [30.06.2009, 08:13:06] • [IP: 80.54.123.**]

PRZEJAZD PRZEZ 11-GO LISTOPADA DO OKOŁO PIĘCIU MINUT JAK CIE WSZYSTKIE ŚWIATŁA ZATRZYMAJA. A PRZECIEŻ TO ZALEDWIE KILOMETR ALBO TROCHE WIECEJ. PARODIA.

Gość • Wtorek [30.06.2009, 08:04:46] • [IP: 80.245.190.***]

Dużo sygnalizacji zle ustawionych to stwarza paraliż i przykładem jest zdemontowanie sygnalizacji jak udrożniło n ruch dla wszystkich nawet dla pieszych

małagosia • Wtorek [30.06.2009, 08:04:05] • [IP: 195.117.222.**]

Racja z tym lewoskrętem z 11 listopada w Toruńską. Na dodatek ten pas w lewo jest tak krótki, że jak stoją samochody na środkowym, a jest tak bardzo często to w ogóle człowiek się tam nie wciśnie a co dopiero mówić o tym żeby zdążyć przejechać. Ciekawe co wymyślą na skrzyżowaniu 11 listopada ze Szkolną i Poznańską. Chyba likwidują pas w lewo w Poznańską, bo montują tam jakieś światła.

Gość • Wtorek [30.06.2009, 07:49:38] • [IP: 88.156.234.***]

W Londynie by zrobić rondo potrzebna jest ulica i kubeł białej farby. Maluje się koło na środku skrzyżowania i stawia znaki. A tu - wielkie halo.

Gość • Wtorek [30.06.2009, 07:49:16] • [IP: 92.42.114.**]

A można coś zrobić ze światłami kolo biedrony?Skręt w lewo z 11go listopada na Toruńską to jakieś nieporozumienie. 2 auta i już czerwone co za debile to ustawiają?

Gość • Wtorek [30.06.2009, 07:41:42] • [IP: 217.97.193.***]

To skrzyżowanie miało sygnalizację rodem ze snu wariata, więc nic dziwnego, że bez niej jest lepiej. Kuriozum w skali krajowej była organizacja przy jeździe wprost Grunwaldzką od miasta w stronę Karsiborów.

Gość • Wtorek [30.06.2009, 07:32:11] • [IP: 92.42.112.***]

firma która wykonuje sygnalizację musi z czegoś żyć dlatego muszą być światła nawet te bez sensu jak na 11-go listopada koło Lidla

Gość • Wtorek [30.06.2009, 07:29:56] • [IP: 193.69.22.**]

i w wielu innych miejscach

Gość • Wtorek [30.06.2009, 07:27:33] • [IP: 212.160.172.**]

patrząc na film aż sie marzy by wtym miejscu zrobić rondo na pewno nie byłoby korków i jeździłoby się bezpieczniej filmik pokazuje że swiatła tam są niepotrzebne pozdrawiam przeciwników rond w Urzędzie Miasta zacznijcie może troche inaczej myśleć

Gość • Wtorek [30.06.2009, 07:20:16] • [IP: 212.160.172.**]

a RONDA kiedy w końcu będą, może dopiero jak wybierzemy inną władzę. jak przyjemnie się teraz jedzie na skrzyżowaniu Piastowska Chrobrego miodzio!! więcej ROND !!

Oglądasz 51-69 z 69
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■