POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [29.06.2009, 10:09:55] • Świnoujście

Boiska szkolne zamieniły się w place manewrowe

Boiska szkolne zamieniły się w place manewrowe

Na boisku przy LO im. Mieszka I manewrują nawet samochody ciężarowe(fot. Wojtek Basałygo )

Szkolne boiska wyłożone są starym popękanym asfaltem. Na wielu brakuje obręczy do kosza. A na dodatek większość jest placami do nauki jazdy niż boiskami do gry.

Wszystkie szkolne boiska to relikty minionej epoki, a uprawianie na nich sportu to naprawdę wyczyn godny podziwu. Ich nawierzchnie to w większości stary, popękany asfalt zasypany stłuczonym szkłem. Upadek na takie podłoże to w najlepszym razie obite łokcie i kolana. W najgorszym złamanie kończyny lub kalectwo. Jeśli już znajdą się chętni do grania np. w koszykówkę na większości boisk czeka ich niemiła niespodzianka. W wielu przypadkach z ziemi wystają kikuty konstrukcji, często bez obręczy, które choć były bardzo solidne w tajemniczych okolicznościach zniknęły. Przykłady można mnożyć bez liku. Na boisku SP 1 brakuje obręczy na jednym z koszy. Na boisku dawnej SP 7 przy ulicy Kościuszki - od ponad półtora roku brakuje dwóch obręczy. Boisko dawnej SP 10 mimo, że ma wspaniałą nawierzchnię tartanową to jednak brakuje na nim konstrukcji do gry w koszykówkę. Boisko Zespołu Szkół Medycznych przy ulicy Grodzkiej nie wygląda lepiej. Tam pracownicy szkoły odkręcili niedawno obręcze na czas wakacji pozbawiając młodzież możliwości gry w kosza.
Ci którzy znajdą boisko z infrastrukturą sportową muszą przygotować się na kozłowanie piłki pomiędzy samochodami z literą "L" na dachu. Dyrektorzy szkół wynajmując boiska pod place nauki jazdy tłumaczą, że cerują w ten sposób swój szkolny budżet. Zapominają jednak o młodzieży, która chciałaby w letnie dni skorzystać z boisk. Przykładem jest boisko popularnego liceum "Mieszka I" lub wspomniane wcześniej SP 1.

Nasz komentarz:
W 40 tysięcznym mieście nie ma boiska, na którym można bezpiecznie zagrać w nogę lub w kosza. Wyjątkiem jest niedawno wybudowany "Orlik", na który ciężko jest się dopchać. Wynajęcie sztucznego boiska przy ulicy Matejki to wydatek, na który wszystkich nie stać. Osoby chcące zagrać w kosza zmuszone są do wynajmowania sali, co również wiąże się z wysokimi kosztami. Dlaczego sport w Polsce jest ostatnio w tak złej kondycji? Na to pytanie odpowiedzmy sobie sami.

Jakub Feliks, wb źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 67, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-67 z 67

Gość • Poniedziałek [29.06.2009, 13:05:01] • [IP: 80.245.182.**]

Co wy gadacie. ... Jest gdzie grać z tym problemu nie ma... wiec nie gadajcie -.- bezsensu artykuł... Szukać bezpodstawnie byle jakiego pretekstu dla" młodych" a upiec komu innemu. Spokojnie. .. my" młodzi" mamy co robić. ..

Gość • Poniedziałek [29.06.2009, 12:59:27] • [IP: 92.42.112.***]

przecierz oni płaca szkołą za korzystanie z placów.wiec jesli szkola niewidzi w tym nic zlego...no bo jak ma widziec jak dostaje kase.a dzieci moga isc na ulice grac...powinni zbudowac nowe i funkcjonalne biska dla dzieciakow...ale kiedy to bedzie...

Gość • Poniedziałek [29.06.2009, 12:32:44] • [IP: 217.97.199.*]

SWINOUJSCIE MIASTEM STARYCH LUDZI.

Gość • Poniedziałek [29.06.2009, 11:53:26] • [IP: 80.245.184.***]

też mi nowość...

anty • Poniedziałek [29.06.2009, 11:49:44] • [IP: 62.69.194.**]

A po co wydawać pieniądze na boiska dla gówniarzerii. Zaraz i tak wszystko zdemolują

Gość • Poniedziałek [29.06.2009, 11:44:21] • [IP: 217.97.199.*]

idę sobie ostatnio pograć na medyk w kosza, jestem na boisku, rzucam do kosza - a tam nie ma kosza... tak się nie robi, gdzie ja teraz będę spalać kalorie?!

Gość • Poniedziałek [29.06.2009, 11:35:48] • [IP: 80.54.123.**]

niedługo koło mieszka będą budowane dwa nowe boiska... spokojnie :)

Gość • Poniedziałek [29.06.2009, 11:29:46] • [IP: 80.245.186.**]

hahahaha miasto dla bogaczy :)

Gość • Poniedziałek [29.06.2009, 11:24:17] • [IP: 88.156.234.***]

w ZSM boisko jest niedopuszczone przez sanepid ;0

Gość • Poniedziałek [29.06.2009, 11:22:51] • [IP: 195.117.222.***]

40 tys mieszkancow a gorzej niz na wsi:) nie ma nic, ani boisk ani kina ZERO- miasto dla emerytow a pozniej zdziwienie ze mlodzi uciekaja

Gość • Poniedziałek [29.06.2009, 11:18:35] • [IP: 92.42.113.***]

Ja tak mozna przeciez wiekszosc jest panstwowych szkól a dzieci nie naja gdzie grac w pilke !! Kto za to odpowiada lepiej likwidowac bramki niz je postawic i przymocowac zby byly bezpieczne kiedys na tym boisku byla liga 6tek a teraz tylko pija tam

Gość • Poniedziałek [29.06.2009, 11:03:50] • [IP: 80.55.150.**]

dlaczego sport w polsce jest w tak złej kondycji to nie my mamy odpowiedziec se na te pytanie tylko pan panie R.jakby dzieci mialy sie gdzie bawic i placow zabaw byloby wiecej to dzieci bardziej chcieliby wychodzic na dwor powiem moze tak to nie jest nasza winna ze pieniadze ida do czyjes kieszeni ze po raz dziesiaty sa poprawiane ulice bo ktos madry zle plan ulozyl trzebabyloby inne tematy poroszuc takie ktorev by nas zainteresowaly

Mount R • Poniedziałek [29.06.2009, 10:34:49] • [IP: 80.245.189.***]

albo zapewnicie młodzieży jakieś ciekawe i bezpieczne zajęcie, albo młodzież coś sama wykombinuje a wtedy może byc groźnie

K.O • Poniedziałek [29.06.2009, 10:26:12] • [IP: 93.94.185.**]

popieram komentarz poniżej!

Gość • Poniedziałek [29.06.2009, 10:21:39] • [IP: 92.42.116.**]

a na boisku przy hali OSiR jakiś mądry urzędnik wyraził zgodę na zamknięcie boiska i powstał tam przepiękny bangladesz ze strzeżonym parkingiem. Miasto dla starców nic dla młodych, nic dla dzieci!!

K.O • Poniedziałek [29.06.2009, 10:16:55] • [IP: 93.94.185.**]

*!;)) hehe a fakt u nas niema wogle boisk;//a to jest to..nieskomentuje tego sp6 taak sie reklamuje pewnie zeby dziciaki do ich szkoły zapisywać a boisko jest w opłakanym stanie;) tak samo ZSM tez boisko jest do kitu..bo widziałem..

Gość • Poniedziałek [29.06.2009, 10:16:22] • [IP: 93.94.185.**]

no tak

Oglądasz 51-67 z 67
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■