POGODA

Reklama


Wydarzenia

Urząd Miasta Świnoujście • Piątek [26.06.2009, 10:33:00] • Świnoujście

Sprawdzanie stanów prawnych nieruchomości w Świnoujściu

Sprawdzanie stanów prawnych nieruchomości w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

PREZYDENT MIASTA ŚWINOUJŚCIA ZAWIADAMIA. W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 7 września 2007 roku o ujawnieniu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego (Dz. U. Nr 191 poz. 1365 z późn. zm.) zawiadamiam mieszkańców o potrzebie sprawdzenia stanów prawnych swoich nieruchomości.

Dokumentami potwierdzającymi stan prawny są:
- odpis z księgi wieczystej
- wypis z rejestru gruntów

W celu sprawdzenia stanu prawnego należy:
- sprawdzić zapisy w księdze wieczystej założonej dla posiadanej nieruchomości w zakresie prawidłowości numeru działki, powierzchni i położenia nieruchomości
- sprawdzić w rejestrze gruntów czy dane ujawnione w księdze wieczystej są zgodne z tymi w rejestrze ewidencji gruntów i budynków

Dane dotyczące ksiąg wieczystych uzyskać można w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Świnoujściu z siedzibą przy ul. Paderewskiego 6.

Dane dotyczące rejestru gruntów uzyskać można w Biurze Geodety Miasta z siedzibą w Świnoujściu przy ul. Wojska Polskiego 1/3.

W PRZYPADKU STWIERDZENIA NIEZGODNOŚCI Z RZECZYWISTYM STANEM PRAWNYM, NALEŻY PODJĄĆ DZIAŁANIA W CELU UREGULOWANIA TEGO STANU.

W siedzibie Urzędu Miasta Świnoujścia utworzono punkt informacyjno-konsultacyjny.

Znajduje się on w Biurze Obsługi Interesanta przy stanowisku Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.
W punkcie tym można uzyskać informacje o czynnościach jakie należy podjąć w celu doprowadzenia do zgodności stanu prawnego nieruchomości ze stanem faktycznym.
Punkt czynny będzie w dniach pracy Urzędu w godz. od 8.30 do 15.30.


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Sobota [27.06.2009, 15:51:16] • [IP: 80.245.190.*]

Krzywa podlega rozbiórce, nie ma podziału geodezyjnego. Niewazne akty notarialne. żmur ma ponaprawiać. Do sprawdzania narazie nic nie ma.

Gość • Sobota [27.06.2009, 11:35:52] • [IP: 88.156.234.***]

Budynek na Modrzejewskiej 20 -zostal przejety niezgodnie z prawem !!.

Gość • Sobota [27.06.2009, 09:53:05] • [IP: 88.156.234.***]

CAŁY KWARTAŁ BOHATERÓW WRZEŚNIA, PLAC SŁOWIAŃSKI, PLAC WOLNOŚCI, MONTE CASSINO MA ****** AKTY NOTARIALNE. WSZYSTKO ZAPISANE NIE ZGODNIE Z USTAWĄ, WPISY DO KSIĄG WIECZYSTYCH NIEWAŻNE, BUDYNKI PODLEGAĄ ROZBIÓRCE. W KOMENTARZACH KTOŚ PISZE, ŻE NIE PODLEGAJĄ DZIAŁKI PRYWATNE. O JAKICH PRYWATNYCH DZIAŁKACH PISZECIE, PRZECIEŻ SPISANIE AKTÓW NIE ZGODNIE Z USTAWĄ CZYLI NIEWAŻNYCH AKTÓW NOTARIALNYCH NIE JESTEŚCIE ŻADNYMI WŁAŚCICIELAMI TYCH NIERUCHOMOŚCI

Gość • Piątek [26.06.2009, 20:04:40] • [IP: 80.245.186.**]

Tą rzeźnię i tak trzeba w końcu z gruntem zrównać bo żadnego z niej pożytku.

uecdhqfdz • Piątek [26.06.2009, 19:34:10] • [IP: 208.31.251.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

uecdhqfdz • Piątek [26.06.2009, 19:33:51] • [IP: 192.92.81.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Hatake ^^ • Piątek [26.06.2009, 15:19:43] • [IP: 80.245.179.***]

A ja tam widzę kawałek mojego zakładu pracy ;)

Gość • Piątek [26.06.2009, 14:59:36] • [IP: 80.245.190.*]

Znowu pod stołem sprzedaje ? przeciez czynnośc prawna niezgodna z USTAWA jest NIEWAŻNA. Kiedy on skończy z tymi wałkami ? Pod sklepy wielkopowierzchniowe bez przetargu ? Nic dziwnego, że sam minister Czuma zagląda na ten portal podobno.

Gość • Piątek [26.06.2009, 13:58:11] • [IP: 212.160.162.**]

TO WEZMY POD UWAGE WCZORAJSZA SESJE RADY MIASTA: NASZ UKOCHANY PREZYDENT PRZEFORSOWAL(NIE WIEM JAK I JAKIM KOSZTEM) SPRZEDAZ GRUNTU" STARA RZEŹNIA" NIEZNANEMU NA PEWNO MU I NAM PEWNEMU INWESTOROWI ZE SWINOUJSCIA(CIEKAWE KTO NIM JEST?). FORSOWAL TE PROPOZYCJE, FORSOWAŁ I JESZCZE RAZ FORSOWAL I PRZEFORSOWAŁ PRZY UDZIALE/KOOPERACJI SWOICH PARTNEROW Z RADY MIASTA!! CIEKAWE CO NA TO POWIEDZIAL JEGO WIEKOWY PARTNER I Z-CA PAN SZCZODRY? CZY TEZ MU COS Z TEGO PRZYPADŁO? POZDRO

Gość • Piątek [26.06.2009, 12:23:06] • [IP: 80.245.190.*]

Budowa osiedla na Krzywej trwa 16 lat, a podziału geodezyjnego nie ma do tej pory. Co tu jest do uzgodnienia ? Budynki podlegają rozbiórce z mocy prawa, do budynków mieszkalnych duzo im brakuje a na pozostałym gruncie mozna wydzielic jeszcze kilka działek budowlanych bo jest nie ruszone ponad 1, 5 ha. Kto ma sie tym zająć ? Wszystkie akt notarialne spisane niezgodnie z USTAWAMI. jaki bajzel w Magistracie, taki w papierach Mieszkańców, a kto ma to naprawic pisze w kodeksie cywilnym i karnym.

Gość • Piątek [26.06.2009, 12:13:02] • [IP: 80.245.190.*]

To Ustawa dla urzedników. Prezydent Miasta z mocy art. 416 k.c. ma ponaprawiac szkody wyrządzone Mieszkańcom, którzy wpłacili do Urzędu Miasta pieniądze, a posiadaja akty notarialne spisane z WADAMI PRAWNYMI, powodujacymi ich NIEWAZNOŚĆ. Rękojmia wiary ksiąg publicznych nie ma w takim przypadku żadnego znaczenia. OBOWIĄZEK NAPRAWIENIA NALEZY DO PREZYDENTA MIASTA. Takich aktów notarialnych jest kilkaset albo więcej. Piłeczka po stronie Magistratu i zaprzyjaźnionego z Urzędem Miasta sądu, gdzie dokonywano wpisów jak leci, które nie maja żadnej mocy prawnej, panie żmurkiewicz. Samowole budowlane do rozbiórki, a nie do zasiedlania. Kodeks karny wisi nad urzędasami, nie nad Mieszkańcami, którzy zostali oszukani na rózne wyrafinowane sposoby.

Jerzy Raczkiewicz • Piątek [26.06.2009, 12:11:27] • [IP: 80.245.188.**]

Należałoby zaznaczyć że starostowie mieli czas na stworzenie wykazów państwowych i samorządowych nieruchomości do dnia 19 maja 2007 r. Najczęstsze uchybienia to: - ponad 60% działek Skarbu Państwa i blisko 30% działek gminnych ma nieuregulowany stan prawny. Ewidencje nieruchomości nie odzwierciedlają rzeczywistego stanu posiadania. - błędy dotyczą m.in. powierzchni nieruchomości i niewłaściwych numerów ksiąg wieczystych. - Skutki zaniedbań. Zaniedbania te mają bardzo poważne skutki dla państwa. Błędne wpisy w księgach wieczystych otwierają bowiem drogę byłym właścicielom nieruchomości (najczęściej tym sprzed II wojny) do ich odzyskiwania. - Nieprawidłowe gospodarowanie nieruchomościami jest także niekorzystne dla samorządów. Niewłaściwa ewidencja nieruchomości utrudnia bowiem prawidłowe gospodarowanie nieruchomościami i ustalanie, jakie np. dochody mogą być uzyskiwane z posiadanych przez samorządy nieruchomości. Tak więc każdemu powinno zależeć na wyjaśnieniu stanu prawnego nieruchomości...

Gość • Piątek [26.06.2009, 11:38:39] • [IP: 79.187.173.***]

Przecież ta ustawa dotyczy Skarbu Państwa i gmin a nie osób prywatnych.

Gość • Piątek [26.06.2009, 10:44:56] • [IP: 83.8.132.**]

A czy przypadkiem z urzędu nie powinien prezydent uregulować rozbieżności?Przynajmniej w tych przypadkach, które bezskutecznie obywatele zgłaszali, że istnieją.

Oglądasz 1-14 z 14
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■