POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [25.06.2009, 11:34:19] • Świnoujście

Świnoujście na liście 100 najbogatszych

Świnoujście na liście 100 najbogatszych

Irena Eris zrezygnowała ze świnoujskiej inwestycji twierdząc że klimat inwestycyjny w mieście jest niesprzyjający (fot. Sławomir Ryfczyński )

W ostatnim wydaniu tygodnika "Wprost" publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. Tym razem znalazło się tam miejsce dla Świnoujścia

- Wreszcie "Wprost" napisał o naszym mieście - pani Leokadia z kiosku pokazuje tytułowy artykuł - ale nie ma co szukać, ani Pan Pomieczyński, ani Pan Prezydent nie są na liście. Napisali o nas, jak o klęsce dr Ireny Eris.
"Wprost" opisuje, jak Irena Eris nie zrobiła biznesu w Świnoujściu, bo inwestycję zablokowali "opozycyjni radni" twierdząc, że działkę pod budowę najnowocześniejszego hotelu zdobyła po zaniżonej cenie. "Wprost" jest gazetą sprzyjającą prawej stronie sceny politycznej. Kiedy piszą "opozycyjni radni", czytelnicy myślą o... lewicy.

Świnoujście na liście 100 najbogatszych

fot. Sławomir Ryfczyński

Tymczasem to radni Platformy Obywatelskiej głośno pytali o tę inwestycję. Wszystko dlatego, że ich zdaniem umowa była niejasna, cena dzierżawna zadziwiająco niska.
Eris nie mogła kupić gruntów w przetargu bo władze Miasta nie były przygotowane do ogłoszenia rzetelnego przetargu zgodnie z prawem o zamówieniach publicznych.
Ciekawe czy po takim przyjęciu pojawi się tu jeszcze jakiś renomowany inwestor.


komentarzy: 90, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 90

Gość • Czwartek [25.06.2009, 16:50:34] • [IP: 217.97.199.*]

znowu o Orfingerach, przestancie dorabiać pozytywne ide, to poprost fakt, nie dostali kredytu, na dzierzawiony grunt w bankach ludzie dbają o interesy banku, natomiast u nas dzierzawa z mozliwoscia wykupu za 0.10 gr.to j nie jest smieszne to jest niestety bardzo grozne, dlatego trzeba władzy patrzec na rece, a władza nie ma co się obrażać i straszyć mieszkancow, ze nasle na nas prokuratora, ,. .kazdy kij ma dwa konce jak to mowi przysłowie, brawo adm!!

Gość • Czwartek [25.06.2009, 16:12:34] • [IP: 82.145.81.***]

Ya Yeti.

Gość • Czwartek [25.06.2009, 16:09:27] • [IP: 80.245.186.**]

A JA SIĘ PYTAM GDZIE BYŁ RYŻY SEPLENIĄCY TUSK?

Gość • Czwartek [25.06.2009, 16:05:43] • [IP: 80.245.188.**]

Jeżeli ktoś uważa że można bezkarnie kogoś obrażać na tym forum to się myli. Sam już nosiłem się z zamiarem podać forumowicza do sądu i w związku z tym o podanie jego IP. Można się tu kłócić oczywiście, ale z zachowaniem ogólnie pojętej kultury i zasad dobrego wychowania. Teraz co niektórzy będą mieli możliwość w sądzie udowodnić to co piszą to jest prawdą. Można się z kimś nie zgadzać i nie lubieć, ale z zachowaniem wszelkich form zasad dobrego wychowania. Sam kiedyś byłem wyzywany na tym forum i proszę uwierzyć że do przyjemności to nie należy i to w dodatku kiedy ja czuję i wiem że jestem niewinny. Zgadzam się w zupełności z roszczeniami osób które notorycznie są obrażane na tym forum, oraz które są posądzane o złodziejstwo i inne przestępstwa nie udowodnione.

Radykal • Czwartek [25.06.2009, 15:51:51] • [IP: 80.245.183.***]

Niech prezio zmurkiewicz sobie uwaza z tymi grozbami. Bo ja tez moge byc grozny choc nie zawsze o tym lubie mówic:)

Gość • Czwartek [25.06.2009, 15:39:43] • [IP: 88.156.235.***]

No tak... wielka afera.. bo wielka ERIS nie dostała gruntu za niższą cenę... i bardzo dobrze... ma pieniądze, to niech płci. Gdyby ktoś z nas chciał wybudować hotel, to też by musiał wysoką cenę płacić i nikt by nie patrzył że jednak" człek" z własnego miasta. A ta myśli że wszystko dostanie tak jak jej się zamarzy.

Gość • Czwartek [25.06.2009, 15:38:04] • [IP: 83.31.204.***]

Uwaga, uwaga! Nie piszcie brzydko na prezia, bo straszył na dzisiejszej sesji, że zrobi z takimi porządek, czytaj: napuści na Was prokuraturę. A na przykładzie Możejki możecie zobaczyć do czego zdolny jest prezio.

Gość • Czwartek [25.06.2009, 15:28:55] • [IP: 83.31.192.***]

dlaczego mieszkańcom nie ustawi takiego gruntu po 10 groszy

Gość • Czwartek [25.06.2009, 15:26:19] • [IP: 95.40.31.***]

o co chodzi w tych wypociach? co ma jedno z drugim wspólnego?? sorki, ale nic nie rozumiem z tego artykułu. ..

Gość77 • Czwartek [25.06.2009, 15:21:07] • [IP: 80.54.123.***]

a może doktor Wałęsa kupi

Gość • Czwartek [25.06.2009, 14:55:41] • [IP: 88.156.233.**]

NO BO WCZEŚNIEJ TO BYŁY JEJ KLIMATY A TERAZ MY JESTEŚ Z INNEJ BAJKI BO JEJ BAJKA BYŁA I JEST INNA PANI ERIS CHYBA MYŚLI ŻE NALEŻY SIĘ JEJ I JUŻ. ... ROZBESTWIONA BABA

Gość • Czwartek [25.06.2009, 14:51:38] • [IP: 87.205.235.***]

Irenka Eris to super babka, inwestuje tam gdzie jest sprzyjający klimat.Sprzyjający jej oczywiście, niech nikt nie pisze że Eriska kupuje wszystko po własciwych cenach, bo biznes musi się opłacac więc trzeba oszczędzać haj sie tylko da.To dlaczego nie załatwić gruntu za grosze dla niej, no własnieto jest problem że gruntu sie nie dostało za grosze więc nagle klimacik nie sprzyja.

Bonzo • Czwartek [25.06.2009, 14:43:31] • [IP: 80.245.188.**]

Błąd był jeden i to podstawowy, nie poinformowano nas mieszkańców o tym czym się różni dzierżawa na takich zasadach jakiej udzielono p. Eris od ewentualnej sprzedaży tego terenu. Nie ma co się dziwić teraz że reakcje są takie a nie inne. Błędem było to że nie wyjaśniono tego dokładnie, aby mieszkańcy mogli sami porównać i zweryfikować która oferta byłaby lepsza, a tak zostały niedomówienia i do tej pory nie wiadomo czy straciliśmy tą szansę, czy też stało się dobrze że do niej nie doszło. Trzeba zawsze pamiętać o nas wyborcach, a nie przypominać sobie o nas tylko przed następnymi wyborami... To jest cena za to, a wystarczyłoby tylko trochę chęci i dobrej woli aby to nam podatnikom wyjaśnić...My zwykli mieszkańcy nie musimy się na tym znać.

Gość • Czwartek [25.06.2009, 14:06:31] • [IP: 192.168.100.***]

No niestety inni się cieszą a fama poszła w świat że u na spolityka ważniejsza od zysku dla miasta

Gość • Czwartek [25.06.2009, 13:59:42] • [IP: 93.94.186.***]

ze sobą niech zrobi porządek u dentysty koniecznie!!

Gość • Czwartek [25.06.2009, 13:59:39] • [IP: 83.31.204.***]

Nielegalna pomoc publiczna kosztowałaby Erisową grube miliony. I wciąż jeszcze może ją kosztować

Gość • Czwartek [25.06.2009, 13:57:46] • [IP: 217.97.199.*]

już niedługo sekretarz zrobi porządek

Gość • Czwartek [25.06.2009, 13:52:49] • [IP: 80.245.188.***]

Wiocha miasto, wiocha radni to i inwestor wiocha

Gość • Czwartek [25.06.2009, 13:50:58] • [IP: 80.245.186.**]

Jak nie dr Eris to prędzej, czy później inny inwestor się znajdzie. Nie ma co ubolewać po fakcie.

Gość • Czwartek [25.06.2009, 13:33:31] • [IP: 93.94.186.***]

Gość • Czwartek [25.06.2009, 13:26] • [IP: 80.245.188.***] to dlaczego wszystko załatwiali przy stoliku? warunki szykowano tylko pod nich?! Znam zdecydowanie lepsze marki na poskim rynku, które rownież stanełyby do uczciwego przetargu - tylko skąd kuźwa mieli o tym wiedziec??!!

Gość • Czwartek [25.06.2009, 13:30:21] • [IP: 80.245.179.***]

Przejmować się bzdurami?? Przecież takie nieruchomości nie tracą przez lata swej wartości i nie ma uzasadnienia żadna tam ulga za renomę jakiejś pani Eris. A może w przyszłym roku wybudują tam aquapark?

Gość • Czwartek [25.06.2009, 13:26:58] • [IP: 80.245.188.***]

TA super marka nie jest w stanie stanąć uczciwie do przetargu.

Gość • Czwartek [25.06.2009, 13:17:42] • [IP: 93.94.186.***]

tak, tak - marka ;) koń by się uśmiał!

Gość • Czwartek [25.06.2009, 13:08:40] • [IP: 80.245.188.***]

Już czerwone łapy sięgały po nasze tereny i dostały po łapach.

Gość • Czwartek [25.06.2009, 12:58:07] • [IP: 79.189.157.**]

ktos kto pisal ponizej o jakis radissonach... czlowieku, czy ty wiesz jak wielka marka jest Dr Eris??... To bylaby swietna inwestycja dla miasta, sciagnelaby tych klientow ktorzy sa nam potrzebni najabardziej, czyli BOGATYCH. A odnosnie portalu, tak, jest kiepski... chociaz to i za malo powiedziane. Brakuje w Swinoujsciu rzetelnego portalu informacyjnego... i z pewnoscia nie jest nim iswinoujscie.pl!

Oglądasz 51-75 z 90
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■