POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [25.06.2009, 11:34:19] • Świnoujście

Świnoujście na liście 100 najbogatszych

Świnoujście na liście 100 najbogatszych

Irena Eris zrezygnowała ze świnoujskiej inwestycji twierdząc że klimat inwestycyjny w mieście jest niesprzyjający (fot. Sławomir Ryfczyński )

W ostatnim wydaniu tygodnika "Wprost" publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. Tym razem znalazło się tam miejsce dla Świnoujścia

- Wreszcie "Wprost" napisał o naszym mieście - pani Leokadia z kiosku pokazuje tytułowy artykuł - ale nie ma co szukać, ani Pan Pomieczyński, ani Pan Prezydent nie są na liście. Napisali o nas, jak o klęsce dr Ireny Eris.
"Wprost" opisuje, jak Irena Eris nie zrobiła biznesu w Świnoujściu, bo inwestycję zablokowali "opozycyjni radni" twierdząc, że działkę pod budowę najnowocześniejszego hotelu zdobyła po zaniżonej cenie. "Wprost" jest gazetą sprzyjającą prawej stronie sceny politycznej. Kiedy piszą "opozycyjni radni", czytelnicy myślą o... lewicy.

Świnoujście na liście 100 najbogatszych

fot. Sławomir Ryfczyński

Tymczasem to radni Platformy Obywatelskiej głośno pytali o tę inwestycję. Wszystko dlatego, że ich zdaniem umowa była niejasna, cena dzierżawna zadziwiająco niska.
Eris nie mogła kupić gruntów w przetargu bo władze Miasta nie były przygotowane do ogłoszenia rzetelnego przetargu zgodnie z prawem o zamówieniach publicznych.
Ciekawe czy po takim przyjęciu pojawi się tu jeszcze jakiś renomowany inwestor.


komentarzy: 90, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 90

Gość • Niedziela [22.08.2010, 17:18:28] • [IP: 195.117.222.**]

kckam m was

antypolityk • Niedziela [28.06.2009, 13:30:20] • [IP: 80.245.182.***]

Czytając wywód" stodoły" zastanawiam sie nad kondycją tejże budowli. O rocznicy wspomniano na tyle na ile ona zasługuje, to po pierwsze, po drugie: jeżeli symbolem tej rocznicy miałby być Możejko i jemu podobni" fachowcy" to dobrze, że za bardzo sie tej rocznicy nie uwypukla, po trzecie: zarzucanie ludziom PRL-u, że są wiele bardziej kreatywni niż" solidarnościowi rewolucjoniści" nakręcając gospodarkę miasta i regionu, a tym samym kraju jest nie tylko nieporozumieniem, ale idiotyzmem, po czwarte: aby przywoływać historię należy ją znać, jeżeli się nie zna, należy się jej nauczyć, a nauka powinna spływać z wielu źródeł co pozwoli na oddzielenie zła od dobra i wzajemne ich rozsądne wyważenie. "Stodoła" do dzieła, zamiast szerzyć nienawiść pomóż swoim" postsolidarnościowym idolom", aby swoją nieideologiczną lecz fizyczną pracą przyćmili kreatywność ludzi PRL-u i pokazali Polsce i Europie, że są godni pomników, świąt państwowych i wszelakich wspominków.

mandat • Piątek [26.06.2009, 16:36:25] • [IP: 82.160.210.**]

mam pytanko mianowicie czy ktoś kojarzy fotoradar ustawiony przez straż miejska dnia 25, 06, 2009 r mianowicie w poniedzialek wczorajszego dnia przez straż miejską? byl u stawiony, na trasie przeprawy promowej koło oczyszczalni.CZy ktoś kojarzy w którym kierunku był on ustawiony ??

Gość • Piątek [26.06.2009, 14:44:51] • [IP: 83.31.188.***]

kąpielisko Świnoujście drugie na liście portalu onet.pl-Międzyzdroje na miejscu 15

Radykal • Piątek [26.06.2009, 13:56:46] • [IP: 80.245.183.***]

109 - jakie rzucasz piękne frazesy lewicowe:) Nieudacznicy, niekompetencja, zazdrosc:) Tylko wy lewaki jestescie tacy spracowani, tacy zaradni, kompetentni i rzetelni... wy nigdy nie zazdroscicie:) Ale kretynizm wtórny to twoje gadanie:)

Gość • Piątek [26.06.2009, 10:53:24] • [IP: 83.8.132.**]

IP 100 jeśli ma się tak dziać jak teraz to faktycznie lepiej żeby się nic nie działo, bo przynajmniej szkód mniej dla potomnych.Parę inwestycji przez 6 lat to żaden wyczyn, zobacz jak inni w tym czasie potrafią pomnażać nie dla siebie a dla mieszkańców majątek.

staly bywalec od 33 lat • Piątek [26.06.2009, 09:14:39] • [IP: 87.96.109.***]

Ludzie piszący tutaj (w zdecydowanej większości) sa chorzy na nienawiść, NIESTETY. A wracanie do historii wtaki sposób to ukrywanie przed samym sobą swojej bezczynności, nieudacznictwa, niekompetencji i zazdrośc. W każdym społeczeństwie istnieje grupa kreatywna (około 15, 20%), która chce brać czynny udział w życiu społecznym i chwała im za to. A reszta jak chce niech się bardziej udziela, głosuje, wybiera i przejmuje władzę a nie jęczy i stęka... powodzenia świnoujszczanie

Gość • Piątek [26.06.2009, 07:07:49] • [IP: 192.168.100.***]

Prawda jest taka jak opisuje Wprost a Moęj, Kurszewska i inni zrobia wszystko aby w mieście nic sie nie działo

Gość • Piątek [26.06.2009, 00:17:03] • [IP: 80.54.123.***]

w świnoujściu to tylko ormiańskie cycki mają się dobrze

Gość • Czwartek [25.06.2009, 22:42:59] • [IP: 92.42.118.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

PAMIĘTAM • Czwartek [25.06.2009, 22:30:59] • [IP: 65.110.6.**]

Upiory przeszłości, czyli byli aktywiści Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, byli oficerowie polityczni Ludowego Wojska Polskiego, byli funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa, dziś przebrani w nowe maski ideowych kostiumów, funkcjonują nadal w naszym mieście. Jednak czasami presja nowej rzeczywistości jest dla nich tak uciążliwa, że nie wytrzymują i wówczas maska opada...

Gość • Czwartek [25.06.2009, 22:24:52] • [IP: 92.42.118.***]

nie wiem jakim człowiekiem jest Pa Żmurkiewicz - nie znam Go osobiście, nie moge więc duzo napisac, ale znam troche historie i wiem jakimi ludzmi byli ludzie z pzpr czyli obecnego teraz sld - ze jakos ludziom nie głupio za historie...

''Stodoła'' Pucice • Czwartek [25.06.2009, 22:19:42] • [IP: 65.110.6.**]

W Świnoujściu nawet nie wspomniano o dwudziestej rocznicy wyborów 4 czerwca 1989. Jeśli chcecie znać przyczynę tego milczenia, zapytajcie się byłego członka egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR Janusza Żmurkiewicza, gdzie on wtedy był i dlaczego tak daleko. Jeśli Janusz Żmurkiewicz będzie się zasłaniał niepamięcią, zapytajcie ostatniego pierwszego sekretarza Komitetu Miejskiego nieboszczki PZPR Waldemara Buczyńskiego, aktualnie przewodniczącego KGB (Komisji Gospodarki i Budżetu Rady Miasta) oraz przewodniczącego rady nadzorczej Słowianina. Jeśli i jemu pamięć nie dopisze, to może będzie chciał się podzielić ogromną wiedzą na ten temat aktualny kierownik wydziału napraw Portu Handlowego Świnoujście Stefan Skrzypiec, onegdaj kierownik wydziału komunikacji Urzędu Miejskiego w Świnoujściu. Wiedzy może też użyczyć adwokat Jerzy Nowicki, ówczesny prezes Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Pomóc też może Józef Napierała, były Komendant Milicji Obywatelskiej w Świnoujściu, albo Leszek Bursiak były milicjant i przez kilka miesięcy funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa. Jeszcze jest wielu innych mieszkańców Świnoujścia, którzy mogliby dużo powiedzieć na ten temat. Gdybyście drodzy czytelnicy znali te okoliczności, to wiedzielibyście, kim naprawdę jest Janusz Żmurkiewicz...

Testoviron:P • Czwartek [25.06.2009, 22:12:03] • [IP: 80.245.183.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

''Stodoła'' Pucice • Czwartek [25.06.2009, 22:06:16] • [IP: 65.110.6.**]

Namaszczonym, lub dobrze SMARUJĄCYM...

Gość • Czwartek [25.06.2009, 22:05:08] • [IP: 91.94.241.***]

Wystarczy tanio grunciki kupować, a to dane jest tylko nielicznym, namaszczonym.

Gość • Czwartek [25.06.2009, 22:00:59] • [IP: 65.110.6.**]

Albo rasowym Teutonem z Hochtief...

Gość • Czwartek [25.06.2009, 21:58:38] • [IP: 65.110.6.**]

Żeby w tym mieście zrobić dobre HANDEŁE trzeba być Cyganem, Ormianinem albo Starozakonnym...

Gość • Czwartek [25.06.2009, 21:55:23] • [IP: 91.94.241.***]

Pokażcie mi przykład jakiegokolwiek mieszkańca Świnoujścia, który mieszka i żyje w tym Grodzie i płaci podatki przyczyniając się do rozwoju miasta, ażeby dane mu było płacić 10 gr. z m2 gdziekolwiek.

''Stodoła'' Pucice • Czwartek [25.06.2009, 21:44:12] • [IP: 65.110.6.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [25.06.2009, 20:56:19] • [IP: 217.97.193.***]

A kto jest w Świnoujściu najbogatszy?

Gość • Czwartek [25.06.2009, 20:42:32] • [IP: 92.42.118.***]

RAZ młotem, raz sierpem czerwoną chołotę

Księga Jeremiasza 23:12 • Czwartek [25.06.2009, 20:32:19] • [IP: 64.244.62.***]

Będzie ich droga dla nich gruntem śliskim, na którym się potkną w ciemnościach i upadną.

Gość • Czwartek [25.06.2009, 20:22:34] • [IP: 77.253.117.*]

z tego bardzo belkotliwego tekstu nic nie mozna zrozumiec, czy autor cytuje Wprost, czy polemizuje z tym tygodnikiem i w ktorym miejscu?!...

''Stodoła'' Pucice • Czwartek [25.06.2009, 20:14:13] • [IP: 65.110.6.**]

Dziadował i dziaduje na wszystkim. Zdjęcia przykombinowane z urzędu do kampanii, listy obecności dla pracowników w oponiarni z Centrum Informacji Turystycznej naszego miasta. On po prostu budżet miasta traktuje jako własność prywatną. Samochód służbowy też ujeżdża w każdym celu ze swoją faworytą. Miało być panisko, a wyszło że dziadowstwo i kombinator. I gdzie ta klasa, prezydencie, coś o niej zapewniał mieszkańców? Prywata i tyle.

Oglądasz 1-25 z 90
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■