POGODA

Reklama


Wydarzenia

Policja • Poniedziałek [22.06.2009, 07:47:29] • Świnoujście

Nietrzeźwy rowerzysta

Nietrzeźwy rowerzysta

fot. internauta

W sobotę, około godziny 13:40, świnoujscy policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego przy ulicy Chopina. Na miejscu okazało się, że sprawcą kolizji jest nietrzeźwy rowerzysta.

Po przybyciu na miejsce policjanci zastali zgłaszającego i leżący na środku drogi rower, sprawca bowiem, po zderzeniu z Audi uciekł do pobliskiego budynku. Mundurowi ustalili, że kierującemu Audi, który jechał ul. Chopina w kierunku do ul. Matejki, nagle z trawnika, wprost pod koła wjechał rowerzysta. Zgłaszający podejrzewał, że kierujący jednośladem mógł być pijany. Policjanci we wskazanej klatce schodowej zastali sprawcę zdarzenia. 28-letni Ronand B. przyznał się do spowodowania kolizji. Nie krył także, że od dwóch godzin spożywał alkohol, co potwierdziło badanie alkomatem. Ronand B. w organizmie miał niemal 2,5 promila. Na miejsce zdarzenia wezwano pogotowie ratunkowe. Rowerzystę przewieziono do szpitala, gdzie została mu opatrzona rana głowy. Pozostał też na godzinnej obserwacji, po czym policjanci doprowadzili mężczyznę do jednostki. Dodatkowo sprawdzenie danych w systemie ujawniło, że rowerzysta ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2011roku, za wcześniejszą jazdę „na podwójnym gazie” - tyle, że motorowerem.
Po wytrzeźwieniu Roland B. usłyszał wyrok 3 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres 1 roku, natomiast prowadzenia rowerów na 3 lata oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości.

sierż. Małgorzata Śliwińska


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Niedziela [11.10.2009, 04:39:06] • [IP: 95.129.228.***]

Czas na hulajnogę. Nie widzieli, że pan się na grilla z węglem spieszy?

Gość • Poniedziałek [22.06.2009, 23:14:51] • [IP: 92.42.118.***]

Gość • Poniedziałek [22.06.2009, 23:02] • [IP: 91.94.94.***] -- Zajmij sie swoim zyciem drogi/droga sasiedzie/sasiadko a nie na temat czyjegos sie wypowiadasz ;) Sasiadka z mieszkanka ;)

Gość • Poniedziałek [22.06.2009, 23:02:06] • [IP: 91.94.94.***]

Teraz jak go złapią na bani jak będzie spacerować ulicami miasta to odwieszą i przez najbliższe lata chłop dostanie odcisków na łokciach od przesiadywania w oknie swojego mieszkanka, byle się nie wychylał.

Gość • Poniedziałek [22.06.2009, 22:43:04] • [IP: 217.97.199.*]

sekretarz cały czas jeździ na bani i nikt mu nic nie robi

Gość • Poniedziałek [22.06.2009, 22:01:12] • [IP: 80.245.180.*]

ukarali go zakazem prowadzenia pojazdow przez rok skoro poprzedni obowiazuje do 2011?? jaki w tym sens?

Gość • Poniedziałek [22.06.2009, 18:07:36] • [IP: 92.42.118.***]

leb to ty ;D jednak nic mu nie zrobili za to i naszczescie jest caly i zdrowy ;)

Gość • Poniedziałek [22.06.2009, 18:02:29] • [IP: 93.94.184.**]

co za lep!!1

Gość • Poniedziałek [22.06.2009, 16:02:24] • [IP: 88.156.234.***]

Tak jezdza na rowerach Ronandy.Ale ma dobra kare, moze sie czegos nauczy. ..

mufur • Poniedziałek [22.06.2009, 14:43:06] • [IP: 195.205.239.**]

A czy pan redaktor mógłby się określić czy sprawcą jest" Ronand B." czy też" Roland B." ;)

Gość • Poniedziałek [22.06.2009, 13:43:56] • [IP: 80.245.190.***]

No właśnie... a czy był kiedyś taki przypadek z uczestnictwem człowieka pod wpływem marihuany?

JLB • Poniedziałek [22.06.2009, 11:59:14] • [IP: 92.42.119.***]

Do typów z 7.54 i 8.30 żal wam dupe ściska pewnie że tak nie możecie * jak ci na motorach nie?!!

Gość • Poniedziałek [22.06.2009, 11:55:18] • [IP: 80.54.123.**]

A co z szyba w Audi?

»«»«»« • Poniedziałek [22.06.2009, 11:22:30] • [IP: 83.31.204.***]

...bo jezdzić, to trzeba umieć amatorzy.

Gość • Poniedziałek [22.06.2009, 09:32:40] • [IP: 80.54.123.**]

To że motocykle przyśpieszają szybciej od waszych samochodów nie znaczy że po ulicach gnają 100-150 km/h A jeśli zazdrościcie to kupcie sobie motocykl...

Gość • Poniedziałek [22.06.2009, 09:13:15] • [IP: 92.42.118.***]

Jakaaa wiochaaa

Gość • Poniedziałek [22.06.2009, 08:30:02] • [IP: 92.42.112.***]

za motocykle się wziąść za motocykle które gnają po wyremontowanych ulicach centrum miasta 100-150 km/h

Gość • Poniedziałek [22.06.2009, 08:22:42] • [IP: 217.97.199.*]

zwłaszcza jak wracaja z działek to przeważnie. ..wężykiem..nie zdaja sobie sprawy jakie stanowia zagrożenie..ale co mozna zrobic a takim wypadku zarekwirowac pojazd, naliczyc punkty karne??to sie staje plaga niestety

Gość • Poniedziałek [22.06.2009, 08:22:37] • [IP: 88.156.233.***]

Na parterze - syfiarz, tyle.

Gość • Poniedziałek [22.06.2009, 08:05:34] • [IP: 92.42.118.***]

3 miesiace pozbawienia wolnosci a nie 3 lata kto to pisal

Gość • Poniedziałek [22.06.2009, 07:57:52] • [IP: 88.156.233.***]

Czy widzicie syf na balkonie nad Złotnikiem? Kto tam mieszka?

Gość • Poniedziałek [22.06.2009, 07:54:05] • [IP: 88.156.233.***]

Na ul. Chopina motocykliści walą 100 km/godz, czy policja nie umie nad nimi zapanować, czy czeka na masakrę?

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■