iswinoujscie.pl • Wtorek [12.03.2019, 18:00:31] • Świnoujście

Świnoujścianie dołożyli do skarbonki WOŚP ponad 205 tysięcy złotych!

Świnoujścianie dołożyli do skarbonki WOŚP ponad 205 tysięcy złotych!

fot. iswinoujscie.pl

Dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej poznaliśmy ostateczny wynik zbiórki jaką przeprowadzili w naszym mieście wolontariusze Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach 27 finału. W podsumowaniu, oprócz członków sztabu udział wzięli przedstawiciele firm instytucji, które aktywnie włączyły się do akcji i wspomagały orkiestrę. Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu przygotował dla nich specjalne podziękowania. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji filmowego montażu, na którym , w wielkim, dynamicznym skrócie pokazano jak graliśmy 13 stycznia. Zaraz potem, szef sztabu poprosił kolejno kilka osób do zmiany licznika. Ostateczna suma została przyjęta oklaskami. Licznik przeskoczył bowiem magiczną kwotę 200 tysięcy złotych i zatrzymał się na sumie 205 tysięcy 66 zł!

Na ten sukces złożyła się nie tylko praca sztabu i ponad 200 wolontariuszy. Nie osiągnęlibyśmy go gdyby nie zaangażowanie przyjaciół. Podziękowania trafiły do osób i instytucji, dzięki którym w programie finału znalazło się wiele interesujących propozycji. Mirosław Nieśpelski podziękował władzom miasta. Pamiątkowy dyplom i oryginalny kubek 27 finału trafił do rąk zastępcy prezydenta Pawła Sujki. Podziękowania otrzymali funkcjonariusze służb dzięki którym zbiórka akcja czerwonego serduszka od lat jest spokojna i bezpieczna. Pracują na to patrole Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej. Wszyscy otrzymali podziękowania za niezawodne wsparcie. Osobno sztabowcy podziękowali świnoujskim strażakom, dzięki którym finałowa impreza wzbogaca się o pokazy przyciągające starszych i młodszych. To zasługa strażaków zawodowych ale także ochotników, do których także trafiły orkiestrowe dyplomy i kubeczki.

Świnoujścianie dołożyli do skarbonki WOŚP ponad 205 tysięcy złotych!

fot. iswinoujscie.pl

Podziękowania, z nadzieją na dobrą współpracę w przyszłości odebrali pracownicy Miejskiego Domu Kultury z dyrektorem Andrzejem Pawełczykiem. Na liście organizatorów imprez, które szczególnie rozpędziły świnoujski finał znalazł się parkrun i Elżbieta Jabłońska oraz panie z towarzystwa Przyjaciół Świnoujścia ze swoim Kramem rzeczy dziwnych i Spiżarnia babuni w hotelu Hampton by Hilton.

Warto przypomnieć, że świnoujścianie dokładają się w tym roku do skarbonki WOŚP także bezcennym darem krwi. Akcja Harcerskiego Klubu Honorowych dawców Krwi „Kropla Krwi dla WOŚP przyniosła w tym roku 84,6 litra tzw „krwi pełnej” o czym poinformował z dumą koordynator tej akcji harcmistrz Marek Niewiarowski. Na koniec spotkania Mirosław Nieśpelski zadeklarował, że nadal stać będzie na czele Sztabu WOŚP w Świnoujściu.

Źródło: http://iswinoujscie.pl/artykuly/58942/