iswinoujscie.pl • Poniedziałek [20.03.2017, 21:29:42] • Szczecin

„Szybki PIT” w galeriach handlowych

Chciałby¶ rozliczyć swojego PIT-a przez Internet a nie wiesz jak? Skorzystaj z pomocy jakiej udziel± pracownicy urzędów skarbowych w Galeriach Handlowych podczas ogólnopolskiej akcji „Szybki PIT” w galeriach handlowych.

W ramach akcji, od pi±tku do soboty, pracownicy urzędów skarbowych będ± bezpłatnie pomagać wszystkim zainteresowanym w wypełnianiu zeznania podatkowego. Będzie też możliwo¶ć wprowadzenia PIT-a do systemu e-Deklaracje i wysłania go bezpo¶rednio do urzędu skarbowego.

Podczas akcji "Szybki PIT w galerii handlowej", na specjalnych wyznaczonych stanowiskach informacyjnych, eksperci z urzędów skarbowych będ± udzielali szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz możliwych ulg podatkowych i odliczeń. Urzędnicy pomog± także rozliczyć PIT, wprowadzić go do systemu e-Deklaracje i wysłać przez Internet do wła¶ciwego urzędu skarbowego w Polsce wraz z wydaniem urzędowego potwierdzenia odbioru zeznania.

Żeby skorzystać z pomocy pracowników urzędu skarbowego wystarczy zabrać ze sob±:
• rozliczenie PIT-11 jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty ¶wiadcz±ce o uzyskanych dochodach w 2016 roku;
• w przypadku korzystania z ulg podatkowych, należy pamiętać o zabraniu ze sob± potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć;
• bardzo ważne jest by mieć ze sob± zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2015 rok) lub dokładn± kwotę przychodu uzyskanego w 2015 roku - informacje te będ± potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

W tym roku pracowników urzędów skarbowych spotkasz w Galeriach: Kaskada i Gryf w Szczecinie, Starówka w Stargardzie i Atrium w Koszalinie.

W Galerii Kaskada dyżurować będ± pracownicy Pierwszego i Drugiego Urzędu Skarbowego w Szczecinie. W Galerii Gryf dyżurować będ± pracownicy Trzeciego Urzędu Skarbowego w Szczecinie. W Galerii Starówka dyżurować będ± Urzędu Skarbowego
w Stargardzie, a w Galerii Atrium - pracownicy Pierwszego i Drugiego Urzędu Skarbowego w Koszalinie..
Akcja odbędzie się w dniach 24-25 marca 2017 roku. Punkty rozliczeń PIT dostępne będ±
w godzinach 12.00-20.00.


Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie

¬ródło: http://iswinoujscie.pl/artykuly/47666/