POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [23.05.2020, 09:13:13] • Świnoujście

Czy wiesz, że…

Czy wiesz, że…

fot. Policja

Kierującemu pojazdem zabrania się wjazdu na przejazd kolejowy, jeśli podnoszenie zapór nie zostało zakończone?

Kierujący pojazdami wjeżdżając na przejazd przed zakończeniem podnoszenia się rogatek swoje zachowanie tłumaczą tym, że pojazd szynowy już przejechał, więc wjazd na przejazd nie utrudni ruchu.

Należy zwrócić uwagę, że niektóre przejazdy kolejowe są wyposażone jedynie w sygnalizator świetlny, a inne zarówno w sygnalizator świetlny jak i zapory. W takim przypadku kierujący jest zobowiązany do powstrzymania się od wjazdu na przejazd do czasu aż sygnalizator zaprzestanie nadawania sygnałów świetlnych (dotyczy to również sytuacji, gdy zapora zostanie już podniesiona).

Za naruszenie zakazu objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeśli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone kierujący może być ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych i 4 punkty karne!

sierż. Tomasz Kapusta RD KWP Szczecin


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Czwartek [28.05.2020, 11:25:17] • [IP: 5.173.144.***]

Do gość z godz.21:56:07 No szkoda, że taki przepis istnieje bo więcej głupków tobie podobnych zostałoby wyeliminowanych na przejazdach i świat byłby dużo lepszy.

Gość • Sobota [23.05.2020, 22:42:51] • [IP: 37.47.144.**]

Napiszcie lepiej ze na przejezdzie na sołtana przy szkole morskiej dali znak stop, domalowali linie i dróżnik juz nie wychodzi gdy jedzie towarowy

Gość • Sobota [23.05.2020, 21:56:07] • [IP: 176.221.123.***]

dziekuje bardzo za przypomnienie, ze obywatele w tym kraju sa po to by im walic mandaty za wszystko za co tylko sie da.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■