POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [20.03.2020, 10:34:56] • Świnoujście

ZHR - Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR

ZHR - Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR

fot. Organizator

Wobec zagrożenia wynikającego z rozprzestrzeniania się COVID-19, w celu udzielania pomocy osobom jej potrzebującym oraz wsparcia działań władz i instytucji zwalczających rozprzestrzenianie się wirusa, a także jego skutki, powołano Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR.

Jeżeli jesteś osobą starszą, niepełnosprawną, potrzebującą pomocy i boisz się o swoje zdrowie, lub nie możesz się ruszyć z domu, napisz do nas wiadomość z prośbą o:
• zakupienie produktów żywnościowych, leków
• wyprowadzenie twojego zwierzaka na spacer
• wyniesienie śmieci, itp.

Pamiętaj, że jeśli jesteś w stanie samemu poradzić sobie z takimi czynnościami, zrób je sam!
Wokół Ciebie może być ktoś, kto bardziej potrzebuje pomocy!

ZHR - Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR

fot. Organizator

Instrukcja składania zgłoszenia:
• Napisz do nas wiadomość prywatną
• Zawrzyj w niej takie informacje jak:
- imię i nazwisko
- adres zamieszkania
- numer telefonu
- rodzaj pomocy (zakupy, wyniesienie śmieci, itp.)
• Na twoją wiadomość odpowie wolontariusz, który przyjął
zgłoszenie.
UWAGA! Do twoich danych mają dostęp tylko wolontariusze!

tel. 796-557-009, 797-489-464, 662-682-936

szczep@slowianie.com.pl lub target=_blank>facebook.com/zhr.slowianie

oraz jeśli macie rodzinę w innym województwie a nie możecie do nich pojechać

www.zhr.pl/phh-kontakt/
Sztab Główny Pogotowia Harcerek i Harcerzy ZHR

Sekretarz Sztabu Głównego phm. Adam Paczyna: pogotowie@zhr.pl

Rzecznik Prasowy phm. Barbara Sobieska: rzecznik@zhr.pl, tel. 769 273 294

Wydział Komunikacji ZHR: hm. Ania Malinowska: ania@zhr.pl, tel. 509-790-759

ZHR - Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR

fot. Organizator

Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR jest nawiązaniem do gotowości druhen i druhów do służby na wypadek klęsk żywiołowych i wojny, w wyniku której powołano Pogotowie Harcerek w 1938 roku, a potem Pogotowie Harcerzy w 1939.

Komendantką ówczesnego Pogotowia Harcerek została hm. Józefina Łapińska, a w skład komendy Pogotowia Harcerzy wchodzili hm. Aleksander Kamiński i hm. Florian Marciniak. Pierwszym zadaniem Pogotowia była GOTOWOŚĆ – bo w wypadku klęsk żywiołowych zarówno potrzeby jak i możliwości reagowania są trudne do przewidzenia.

Mimo upływu 80 lat wciąż nas zaskakują nowe klęski, w których sposobów reagowania i przeciwdziałania im, musimy szukać sami. Dlatego zaczynamy dokładnie tak samo, jak nasi prekursorzy, śladem których chcemy iść, niosąc ofiarność pełnienia służby, uzbrojeni we współczesną technologię komunikacyjną.

ZHR - Pogotowie Harcerek i Harcerzy ZHR

fot. Organizator

PS. Dla dzieciaków on-line też mamy atrakcje dajcie znać!

www.zhr.pl/pomysl/

III Szczep Harcerski "Słowianie" ZHR im. Zawiszy Czarnego
przy SP 1 w Świnoujściu


komentarzy: 9, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-9 z 9

Gość • Piątek [27.03.2020, 02:42:09] • [IP: 185.47.85.***]

Do IP:164.127.88.*** No to jedziemy...Jeżeli dla Ciebie na świecie są tylko osoby hetero to nie wiem gdzie TY mieszkasz? W ZHP nikt nikogo nie pyta z kim śpi i jakie ma preferencje seksualne, to jest prywatna sprawa! Ta drużynowa jeżeli nawet jest lesbą to jest jej sprawa! To się nazywa tolerancja. Nie robi tego przy dzieciakach, bo dobrze wie, że tego nie może robić i zna granice. Nie ma zgody na stygmatyzowanie ludzi. NIENIEDOPUSZCZALNE SĄ CZYNY PEDOFILSKIE. Tacy ludzie byli, są i bedą wyrzucani z ZHP.Takie jest stanowisko GK Nie rozumiem co złego jest w mówieniu o antykoncepcji...harcerze to też ludzie w wieku dojrzewania i taka wiedza na pewno im nie zaszkodzi. A może lepiej niech czerpią wiedzę z pornosów? W BOGA wierzy ten kto chce. Do kościoła też chodzi ten kto chce. Przymusu nie ma! Pan Biedroń był jednym z wielu gości.Tak na koniec, to zalecam; zapoznać się z listami naczelniczki i przewodniczącego ZHP odnośnie tych tematów, są dostępme.Dostępna jest też metodyka harcerska. POZDRAWIAM.

oto konkrety (3) • Środa [25.03.2020, 09:55:19] • [IP: 164.127.88.***]

"...wartościami chrześcijańskimi. Twórca idei skautingu, Robert Baden-Powell, powiedział: „Jeżeli nasz skauting miałby być bez Boga, to lepiej, żeby go nie było”. {przypomnę, to tekst J. Pospieszalskiego z portalu Niezalezna, z IX 18 r.} -- Rodzice, baczcie na treści w ZHP, zresztą, na treści wszędzie głoszone waszym dzieciom, też w szkołach, gdzie - czy po jasnym zapoznaniu rodziców z treściami? - są zapraszani różni prelegenci SPOZA szkoły, np.o rzekomo tylko profilaktyce AIDS, a instruują młodzież o antykoncepcji - chcą wytresować uczniów, a nie wychować, bo stosowanie prezerwatywy zwlaszcza w wieku nastoletnim to szczurzy spryt, a nie wychowanie i mądrość.

oto konkrety (2) • Środa [25.03.2020, 09:49:28] • [IP: 164.127.88.***]

ciąg dalszy tekstu o ZHP:" Jeżeli skłonności homo- i biseksualne, jak czytamy, to prywatna sprawa, to niech zostanie ich sprawą prywatną i niech nie będzie o tym mowy w materiałach harcerskich. Okazuje się, że od ubiegłego roku w ZHP działa inicjatywa „Harcerstwo dla każdego”, która właśnie pod pozorem promocji otwartości i tolerancji upowszechnia taką propagandę. Na uroczystościach rocznicowych na Wyspie Sobieszewskiej w sierpniu gościem harcerskiej imprezy był R. Biedroń, w tym samym czasie magazyn „Vogue” opublikował wywiad z biseksualną harcerką – drużynową, która robi coming out i opowiada o swoich preferencjach erotycznych. Nie znam ani jednego rodzica, który domagałby się, aby w harcerstwie ich dzieci były szkolone i „kształtowane” przez osoby homo- i biseksualne. Myślę, że należy poinformować o tym rodziców. Dać im do zrozumienia, że ich dzieciom wciskany jest zaburzony obraz relacji i miłości. Subkultura LGBT kłóci się nie tylko z ideałami harcerstwa, ale jest też sprzeczna z naturą i wartościami...

oto konkrety (1) • Środa [25.03.2020, 09:45:01] • [IP: 164.127.88.***]

23:04...199.244.86. Jak zwykle skupienie się na postaci tego, kto przekazuje informacje, a nie na meritum, czyli zadajmy sobie pytanie, czy to, co opisuje Pospieszalski jest prawdziwe? I inne pytanie: jeśli napisał nieprawdę o usiłowaniu wprowadzania propagandy LGBTQ do harcerstwa ZHP, to dlaczego nie ma on żadnej sprawy sądowej czy udowodnienia oszczerstwa w tej kwestii?! Oto fragmenty tekstu Pospieszalskiego z IX 18 r.:"Chorągiew Łódzka ZHP promuje poradnik dla drużynowych „Tężnia Ducha”, w którym czytamy: „Nasza organizacja jest otwarta dla wszystkich. Także homo- i biseksualiści mogą być członkami ZHP oraz zdobywać kolejne stopnie i funkcje. To, z kim dana osoba jest w związku, stanowi jej prywatną sprawę – prawa osób homoseksualnych w ZHP są takie same jak osób tworzących związki heteroseksualne”. Zaskoczeni i zaniepokojeni rodzice pytają: skoro jest mowa o homo- i biseksualistach, to oczywiste, że odrzucony jest wzorzec normatywny, którym jest małżeństwo i rodzina – właściwe miejsce aktów seksualnych"

Gość • Sobota [21.03.2020, 23:04:21] • [IP: 199.244.86.***]

No znawcy tematu wychowania młodych harcezry..może jakieś konkrety...Podajcie przykłady? Pan Pośpieszalski nie jest w tym temacie żadnym autorytetem, a to co pisał, mówił to są bzdury...Polecam zapoznać się z metodyką harcerską ZHP jest ogólnie dostępna!. Trochę wysiłku to może WAM się w główkach rozjaśni! No a tak wogóle to komuna dawno padła, może czas kupić sobie aktualny kalendarz- do 123*** PIS to stan umysłu!!

Gość • Sobota [21.03.2020, 18:00:07] • [IP: 164.127.88.***]

11:46:42 Dziś już nie komunistyczna, ale wsącza się tam czasem ideologię lewacką czy homoideologiczną, pisał o tym Jan Pospieszalski (wpiszcie w Google) - rodzice, uważajcie na treści wychowawcze w ZHP. ZHR ma lepsze podłoże ideowe.

Starszy kolega tych dziec • Sobota [21.03.2020, 13:43:49] • [IP: 188.146.181.***]

Związek Harcerstwa Polskiego (ZHP) – KRS 0000094699 (oddzielny numer KRS ma również każda chorągiew ZHP), z siedzibą władz naczelnych w Warszawie, stowarzyszenie wyższej użyteczności w latach 1936–1990, organizacja pożytku publicznego od 2004, przewodniczący ZHP: hm. Dariusz Supeł, naczelniczka ZHP: hm. Anna Nowosad[1] (pod protektoratem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy) Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej (ZHR) – KRS 0000057720 (oddzielny numer KRS ma również pięć okręgów ZHR), z siedzibą władz naczelnych w Warszawie, organizacja pożytku publicznego od 2004, przewodniczący ZHR: hm. Grzegorz Nowik, naczelniczka harcerek ZHR: hm. Dominika Romanowicz, naczelnik harcerzy ZHR: hm. Michał Markowicz[2] (pod protektoratem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy) Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego – KRS 0000089011, z siedzibą władz naczelnych w Warszawie, organizacja pożytku publicznego od 2004, przewodniczący: Jakub Rożek[3] (pod protektora

Gość • Sobota [21.03.2020, 11:46:42] • [IP: 176.221.123.***]

ZHP to organizacja Komunistyczna ZHR to organizacja Katolicka

Gość • Piątek [20.03.2020, 21:32:26] • [IP: 164.127.88.***]

Pozdrowienia dla Harcerki, Pani Agnieszki, która ma różę w sercu i wybrała w życiu, co dobre, bo ZHR to skarb Polski. Nie będę deprecjonował ZHP, tam wiele serca włożono w służbę, ale w ostatnich latach są próby, by tam zaszczepiać ideologię biedroniową, jak kiedyś peerelowską. Rodzice, uważajcie na treści w ZHP, kierowane do waszych dzieci!

Oglądasz 1-9 z 9
■ Informujemy, że organizowana przy targowisku miejskim (ul. Kołłątaja) impreza plenerowa "Pchli Targ", zaplanowana na 4. i 25. kwietnia br się nie odbędzie ■
■ Świnoujście: Zestawienie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 stan na dzień 08.04.2020, godz. 18:00 liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w m. Świnoujście: 3 liczba osób objętych kwarantanną w m. Świnoujście: 97 liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym w m. Świnoujście: 12 ■ Pierwsze zakażenia SARS-CoV-2! Kobieta i mężczyzna ze Świnoujścia w średnim wieku. Niestety, dwoje z mieszkańców naszego miasta są zakażonych i przebywa w szczecińskim szpitalu. Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz: 8:00 ■