POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [29.03.2020, 11:19:05] • Polska

Tani i łatwo dostępny – dlatego Polacy wybierają wynajem długoterminowy aut

Tani i łatwo dostępny  – dlatego Polacy wybierają wynajem długoterminowy aut

fot. Organizator

64% Polaków jest gotowych zrezygnować z posiadania samochodu na rzecz wynajmu długoterminowego – wynika z raportu „Droga przed nami: Przyszłość mobilności”, przygotowanego przez Avis Budget Group. Do rezygnacji z własnego pojazdu i wyboru auta z wypożyczalni najbardziej przekonuje Polaków wysoka dostępność samochodu, atrakcyjna cena wynajmu, całodobowa obsługa klienta i serwis w pakiecie. Mniej niż 1/3 (31%) respondentów przewiduje, że za 10 lat zakup auta na własność pozostanie najpopularniejszą formą korzystania z czterech kółek.

Kluczowym czynnikiem, który decyduje o tym, że konsumenci uważają ofertę wynajmu długoterminowego za atrakcyjną jest wysoka dostępność samochodu, co wskazało w badaniu 83% osób. Kierowcy nie chcą płacić więcej za usługę wynajmu niż za użytkowanie własnego auta – aspekt finansowy wymieniło 59% badanych. Z kolei na pakiecie obsługi serwisowej zależy blisko 45% Polaków. Niemal równie popularnym czynnikiem, bo wskazanym przez 40% respondentów, była obsługa klienta w systemie 24/7, co oznacza, że wynajmujący chce korzystać ze wsparcia personelu wypożyczalni o każdej porze.

– Obserwujemy rosnące zainteresowanie wynajmem długoterminowym samochodu. Takie rozwiązanie jest bardziej korzystne finansowo niż posiadanie własnego auta. Kierowca oszczędza na zakupie pojazdu, unika wielu kosztów eksploatacyjnych, a serwis jest w całości po stronie wypożyczalni – stwierdza Martin Gruber, dyrektor zarządzający Avis Budget Group na Europę Centralną. – Miłośników motoryzacji do usługi wynajmu długoterminowego zachęca też możliwość częstszej wymiany samochodu niż w przypadku zakupu własnego auta. Dzięki temu mogą czerpać radość z jazdy nowszym samochodem – podkreśla.

– Grupa właścicieli samochód w Polsce jest wciąż bardzo duża – 83% badanych posiada własne auto. Z drugiej jednak strony jedynie 31% ankietowanych przewiduje, że w perspektywie dekady taka forma własności pozostanie najpopularniejsza. W opinii pozostałych, przyszłość zdominują alternatywne formy korzystania z samochodu jako usługi – stwierdza Martin Gruber z Avis Budget Group.

Michał Kołodyński
Account Manager, Media Relations, Corporate


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Czwartek [02.04.2020, 11:45:57] • [IP: 109.241.63.**]

Wynajem to najbardziej szkodliwa forma. Płacisz za samochód, użytkujesz go, ale gdyby to był leasing, po spłacie miałbyś konkretną wartość. Najem buduje rynek najmu-wpadamy w pułapkę braku własności, uzależniamy się więc od coraz bardziej rosnącego rynku najemców, którzy eliminując inne formy pozyskania własności, zyskują pełną kontrolę i władzę nad rzeczami które oddają najemcom w użytkowanie. Tu nie koniecznie trzeba patrzeć tylko na własne korzyści, ale na całokształt, jak to zdegraduje świat. Kiedyś mogłeś kupić komputer i do niego licencję na dowolny program, który użytkowałeś nawet 10 lat nic już nie płacąc. Teraz najem-licencje, opłacasz jako haracz co roku, a gdy właściciel uzna konieczność zmian, to ty się musisz dostosowywać do jego wymagań, a nie on. To on staje się tym, kto dysponuje rzeczą, a de facto pozbawia cię prawa do posiadania, do własności - i uzależnia od tego. To szkodliwa inż. społeczna propagowana przez marksistów, którzy chcą decydować, kto będzie uprzywilejowany do dysponowania.

Gość • Wtorek [31.03.2020, 00:46:48] • [IP: 176.221.122.**]

Maybacha bym wynajął za 1500 zeta miesięcznie - może być bez opłat serwisowych - w końcu jak tanio - to tanio...

Gość • Poniedziałek [30.03.2020, 08:12:01] • [IP: 157.25.169.**]

(...)" Takie rozwiązanie jest bardziej korzystne finansowo niż posiadanie własnego auta. Kierowca oszczędza na zakupie pojazdu, unika wielu kosztów eksploatacyjnych (...) - a dobry Avis do tego dokłada.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Zmarł ksiądz Andrzej Kamiński. Posługiwał w parafii Chrystusa Króla ■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■