POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [26.02.2020, 13:58:12] • zachodniopomorskie

Ukradli pojazd w Niemczech – wpadli w Zachodniopomorskiem dzięki czujności policjanta po służbie

Ukradli pojazd w Niemczech – wpadli w Zachodniopomorskiem dzięki czujności policjanta po służbie

fot. Policja

Ford został skradziony w Niemczech, a w kilka godzin później odzyskano go po interwencji polskich policjantów na drodze S-3 w powiecie myśliborskim. Sprawca kradzieży wraz z pilotującym go znajomym został zatrzymany po krótkim pościgu. Obaj na trzy miesiące trafili do aresztu.

Ford Kuga na niemieckich tablicach rejestracyjnych, o wartości ok.75 tysięcy złotych, został skradziony w nocy z 21/22 lutego br. z terenu Niemiec.

Informacja o takim zdarzeniu trafiła do będącego poza służbą policjanta z Wydziału dw. z przestępczością samochodową KWP w Szczecinie, który jechał w sobotę rano drogą S-3. Właśnie na tej trasie zobaczył opisanego jako kradziony Forda i „pilotujące” go inne auto. Po potwierdzeniu informacji o tym, że samochód pochodzi z kradzieży policjanci z Myśliborza w okolicach węzła Renice postanowili zatrzymać kierującego Fordem do kontroli. Kierowca nie zatrzymał się i pojechał wraz z pilotującym do samochodem dalej w kierunku Gorzowa.

Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali obu kierujących. Kradzionym Fordem jechał 22- letni mieszkaniec powiatu polickiego, natomiast drugim samochodem 36 - latek. Obaj byli wcześniej notowani za liczne przestępstwa.

Następnego dnia w Komendzie Powiatowej Policji w Myśliborzu mężczyźni usłyszeli zarzuty.

22 - latkowi przedstawiono dwa zarzuty: kradzieży pojazdu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Jego pomocnik także usłyszał zarzut kradzieży pojazdu oraz posiadania środków odurzających.

Policjanci z Myśliborza po zgromadzeniu materiału dowodowego całość materiałów przekazali do Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawców. Sąd po zapoznaniu się ze sprawą przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec mężczyzn trzy miesiące aresztu.

Za opisane przestępstwa może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Anna Gembala


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Środa [26.02.2020, 20:35:55] • [IP: 83.21.160.***]

Brawoooo!!

Mieszkaniec • Środa [26.02.2020, 18:32:06] • [IP: 188.146.181.**]

Brawa dla policjanta. Kradzieży tolerować nie można.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Informujemy, że organizowana przy targowisku miejskim (ul. Kołłątaja) impreza plenerowa "Pchli Targ", zaplanowana na 4. i 25. kwietnia br się nie odbędzie ■
■ Dzienny raport o koronawirusie w woj. zachodniopomorskim stan na dzień: 30.03.2020 58 liczba osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2(COVID-19) ■ Świnoujście: Zestawienie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 stan na dzień 24.03.2020, godz. 18:00 liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w m. Świnoujście: 0 liczba osób objętych kwarantanną w m. Świnoujście: 57 liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym w m. Świnoujście: 19 ■ Od 27 marca 2020 r. 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim ■ XXVIII sesja RM odwołana. Szanowni Państwo, uprzejmie zawiadamiam, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju i kolejnymi obostrzeniami w świetle Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 522), odwołuję XXVIII sesję Rady Miasta Świnoujście, która zaplanowana była na dzień 26 marca 2020 r. Z poważaniem Przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Jabłońska ■