POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [26.02.2020, 13:58:40] • Polska

Specjaliści z małych i średnich firm – to oni najczęściej wynajmują auto na wyjazd służbowy

Specjaliści z małych i średnich firm – to oni najczęściej wynajmują auto na wyjazd służbowy

fot. Organizator

Warszawa, 26 lutego 2020 roku – Osoby pracujące na stanowiskach specjalistycznych w małych i średnich firmach to grupa pracowników, która najczęściej podróżuje służbowo wynajętym samochodem – wynika z badania, przeprowadzonego na zlecenie Avis Polska, marki wynajmu samochodów w Polsce.

57% osób, które wynajmowały samochód na wyjazd biznesowy stanowili pracownicy średniego szczebla – starsi specjaliści (35%) i specjaliści (22%). Na kolejnych pozycjach w badaniu na zlecenie Avis Polska uplasowali się menadżerowie (17%) oraz właściciele firm (11%). Znacznie mniejszy odsetek stanowili dyrektorzy – 4% ankietowanych.

- Duży odsetek pracowników średniego szczebla, którzy podczas podróży służbowej korzystają z wynajmu auta potwierdza, że koszt wypożyczenia samochodu nie musi być wyższy od podróży innym środkiem transportu. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę oszczędność czasu oraz komfort pracownika. Im lepsze warunki podróży, tym mniejsze zmęczenie, co w pozytywny sposób przekłada się na efektywność pracy – podkreśla Martin Gruber, dyrektor zarządzający Avis Budget Group na Europę Środkową.

Wynajem popularny w małych i średnich firmach
Małe i średnie przedsiębiorstwa to firmy, których pracownicy najczęściej wybierają wynajem samochodu podczas wyjazdu w interesach. Pracownicy małych podmiotów, zatrudniających od 11 do 50 osób stanowią 36% badanych. Takie samo zainteresowanie wynajmem samochodu jest wśród pracowników przedsiębiorstw średniej wielkości, zatrudniających od 51 do 250 osób. Mniejsza, 15% popularność najmu dotyczy pracowników największych firm o zatrudnieniu przekraczającym 250 osób.

Jak przewiduje ekspert Avis Polska, trend korzystania z różnych form wynajmu samochodów będzie coraz popularniejszy wśród przedsiębiorstw. – Wynajem krótkoterminowy na wyjazd w interesach czy wynajem długoterminowy w firmie, aby korzystać z auta na co dzień, stają się coraz bardziej popularne. Wiąże się to przede wszystkim z szukaniem oszczędności – wypożyczenie pojazdu okazuje się efektywniejsze kosztowo niż utrzymanie własnej floty. Szczególnie dla przedsiębiorstw, które potrzebują określonego rodzaju pojazdu – na przykład auta dostawczego – tylko sezonowo, wynajem to dogodne rozwiązanie. Firmom decydującym się na długoterminową współpracę z Avis zamiast posiadania własnej floty, proponujemy wiele dodatkowych rozwiązań wspierających zarządzanie pojazdami – między innymi usługi serwisowe i assistance, które określamy pojęciem fleet as a service, czyli flota jako usługa – dodaje Martin Gruber.

Michał Kołodyński


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Gastronomia w czasach epidemii koronawirusa. Ograniczenie dotyczy: działalności restauracji, kawiarni czy barów. Wszystkie restauracje, kawiarnie czy bary mogą świadczyć jedynie usługi na wynos i na dowóz. Nie ma możliwości wydawania posiłków czy napojów na miejscu. Obowiązuje do: 19 kwietnia 2020 r. ■
■ Matury i egzamin kończący podstawówkę zostają przełożone. Odbędą się najwcześniej w czerwcu. Jednak o konkretnych terminach zostaniemy poinformowani co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminów. To dalszy ciąg trwania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa ■ Ograniczenie nadal dotyczy zamknięcia wszystkich zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, salonów tatuażu i piercingu. Na czym polega? Zamknięte zostają bez wyjątków wszystkie zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony tatuażu i piercingu. Tych usług nie będzie można realizować również poza salonami – np. wizyty w domach nie wchodzą w grę ■ Świnoujście: Zestawienie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie zachodniopomorskim stan na dzień 24.03.2020, godz. 18:00 liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w m. Świnoujście: 3 liczba osób objętych kwarantanną w m. Świnoujście: 96 liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym w m. Świnoujście: 7 ■ Pierwsze zakażenia SARS-CoV-2! Kobieta i mężczyzna ze Świnoujścia w średnim wieku. Niestety, dwoje z mieszkańców naszego miasta są zakażonych i przebywa w szczecińskim szpitalu. Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz: 8:00 ■