POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [26.02.2020, 08:30:19] • zachodniopomorskie

Wspólne działania dla bezpieczeństwa

Wspólne działania dla bezpieczeństwa

Wicemarszałek Tomasz Sobieraj i Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji Marek Jasztal 25 lutego podpisali umowę, na wsparcie działań związanych z bezpieczeństwem, środkami z budżetu województwa(fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego )

Podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w regionie to ważne zadanie dla samorządu województwa, które realizuje także poprzez wspólne działania z zachodniopomorską policją. Wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj i Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie Marek Jasztal podpisali 25 lutego br. umowę, na mocy której do Komendy Wojewódzkiej Policji trafi 40 tys. zł.

- Od lat współpracujemy z zachodniopomorską policją, wspierając środkami z budżetu województwa ich działania. Chcemy, żeby dzieci, dorośli i seniorzy oraz turyści wypoczywający w naszym województwie, szczególnie w okresie letnim, czuli się bezpiecznie – mówi wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Podobnie jak w poprzednich latach przekazane policji środki z budżetu województwa zachodniopomorskiego pozwolą na realizację programów profilaktycznych: „Bezpiecznie nad morzem”, „Bezpieczny Senior”, „Bezpieczny Przedszkolak”, których celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz na przeprowadzenie szkoleń funkcjonariuszy pododdziału kontrterrorystycznego.

W ramach programu „Bezpieczny senior” policjanci prowadzą warsztaty edukacyjne dla seniorów, związane z zagrożeniami życia i zdrowia w najbliższym otoczeniu. Podejmowane są takie zagadnienia jak zabezpieczenie mieszkań przed włamaniem, metody okradania osób starszych, ekonomiczny aspekt bezpieczeństwa, przemoc wobec osób starszych, pomoc sąsiedzka.

„Bezpieczny Przedszkolak” – to spotkania policjantów z przedszkolakami w domach kultury oraz spotkania plenerowe z przedstawicielami pokrewnych służb i instytucji zaproszonych do współpracy przez policję – np. Straży Miejskiej. Celem projektu jest uświadamianie dzieci jak uchronić się przed zagrożeniami, ale również jak prawidłowo postąpić w obliczu niebezpieczeństwa. W trakcie spotkań przekazywane są materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa dzieci w wieku przedszkolnym – ulotki, informatory. Ważnym elementem jest edukacja prawna rodziców przedszkolaków w zakresie odpowiedzialności za postępowanie ich dzieci.

Program „Bezpiecznie nad morzem” realizowany jest co roku w wakacje w miejscowościach wypoczynkowych na terenie powiatu gryfickiego, kamieńskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego oraz miasta Świnoujście czyli wszędzie tam, gdzie w czasie wakacji służbę pełnią policjanci OPP w Szczecinie. Głównym celem projektu jest edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Dodatkowo w ramach kampanii policjanci przekazują mini pakiety do resuscytacji.

Na tego typu działania od 2008 roku Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego z budżetu województwa przekazał KWP Szczecin łącznie ponad 1,5 mln zł.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Informujemy, że organizowana przy targowisku miejskim (ul. Kołłątaja) impreza plenerowa "Pchli Targ", zaplanowana na 4. i 25. kwietnia br się nie odbędzie ■
■ Dzienny raport o koronawirusie w woj. zachodniopomorskim stan na dzień: 30.03.2020 58 liczba osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2(COVID-19) ■ Świnoujście: Zestawienie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 stan na dzień 24.03.2020, godz. 18:00 liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w m. Świnoujście: 0 liczba osób objętych kwarantanną w m. Świnoujście: 57 liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym w m. Świnoujście: 19 ■ Od 27 marca 2020 r. 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim ■ XXVIII sesja RM odwołana. Szanowni Państwo, uprzejmie zawiadamiam, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju i kolejnymi obostrzeniami w świetle Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 522), odwołuję XXVIII sesję Rady Miasta Świnoujście, która zaplanowana była na dzień 26 marca 2020 r. Z poważaniem Przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Jabłońska ■